Quantcast
Channel: naszyjnik – Pasart Blog
Viewing all 92 articles
Browse latest View live

Co założyć na Halloween? Biżuteria z nutką grozy

$
0
0
halloween biżuteria

Jeśli czerń i czaszki Wam niestraszne, dołączcie do nas i zobaczcie jak krok po kroku przygotować oryginalny naszyjnik i kolczyki, którym trudno się oprzeć. Jak zawsze niezawodna Marta Draganek-Zając, którą znacie z Tarragon Art, przygotowała dla Was komplet biżuterii na Halloween.

Dostajecie zaproszenie na przebieraną imprezę halloweenową. Niby chciałybyście dobrze wyglądać, ale tak jakoś brakuje Wam pomysłu. W końcu wychodzicie z domu zmumifikowane papierem toaletowym, straszycie spod prześcieradła albo poruszacie się po mieście z dynią na głowie. A potem zazdrościcie tym trochę kreatywniejszym znajomym. Bo nie dość, że za sprawą swojego makijażu czy odjazdowej peruki przetrwaliby apokalipsę zombie, to jeszcze spokojnie mogliby ją sami zapoczątkować. Są wygodnie ubrani i nie muszą wyczesywać kawałków dyni z włosów. Brzmi znajomo? No właśnie. Więc może zamiast tego wszystkiego, po prostu zróbcie to, co robicie najlepiej, biżuterię!

DSCF5470

Nasz projekt na dziś to komplet biżuterii z nutką grozy! Specjalnie na Halloween stworzymy oryginalne kolczyki oraz wisior na długim łańcuszku ze stali nierdzewnej. Wykorzystamy kamienie naturalne – hematyty, agaty oraz szklane koraliki CZECHMATES Daggers. A „straszyć”, choć raczej zachwycać, będą w tym zestawie małe czaszki z hematytów właśnie.

DSCF5424

Materiały

  • Czaszki z hematytu – 5 szt. w kolorze srebrnym, rozmiar 8×6, 5×6 mm,
  • Hematyty – 8 szt. w kształcie oliwki, kolor Classic Black, rozm. 6x4x4 mm, otwór 0,5 mm
  • Agaty – 2 szt. w kształcie oliwki fasetowanej, kolor czarny, rozm. 9×6 mm,
  • Koraliki CZECHMATES – 11 szt. szklanych koralików w kształcie Daggers (podłużne), w kolorze Opaque Jet, 5×16 mm,
  • Przekładki oponki – 12 szt. w kolorze srebrnym, rozm. 2×4 mm, otwór 2 mm
  • Przekładki kostki – metalowe, 8 szt. w kolorze srebrnym, rozm. 4×4 mm, otwór 2 mm,
  • Łańcuszek – Ankier, wykonany ze stali nierdzewnej, o ogniwach wielkości 2×3 mm. Jedno opakowanie wystarczy, aby wykonać wisiorek (2 x 35,5cm, 2 x 5cm) i kolczyki (4 x 4cm),
  • Szpilki jubilerskie – 3 szt. oksydowane w kształcie haczyków, rozm. 20 mm,
  • Kółka pojedyncze – 2 szt. otwarte, w kolorze oksydowanym, rozm. 5 mm,
  • Karabińczyk – klasyczny, 1 szt. w rozmiarze 10 mm,
  • Bigle otwarte – 2 szt. z kulką i sprężynką, wykonane ze stali nierdzewnej, rozm. 19 mm,
  • Drut pamięciowy – ze stali nierdzewnej w rozmiarze 55 mm. Możecie też zastąpić go linką jubilerską z zaciskami. Pokazaliśmy tę metodę w jednym z wcześniejszych kursów. Zobaczcie tutaj.

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika i kolczyków, znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie nauce techniki – przygotuj komplet biżuterii według własnych upodobań!

Może lepiej się czujesz w kolorowej biżuterii albo chciałabyś użyć bardziej fantazyjnych przekładek? Nie bój się eksperymentować!

 

Narzędzia

Jeśli chodzi o narzędzia, przydadzą Wam się szczypce tnące i płaskie oraz bociany okrągłe.

Dla tych z Was, które jeszcze nie posiadają wyżej wymienionych cudów handmadowej techniki to zakup obowiązkowy. Narzędzia wystarczą te podstawowe, które z pewnością wykorzystacie do przyszłych projektów.

 

Wykonanie

Z tym projektem poradzą sobie nawet początkujący twórcy biżuterii. Wykonanie wisiora i kolczyków zajmie maksymalnie 40 minut.

1. Zaczynamy od przygotowania wisiora. Przy pomocy szczypiec tnących odcinamy ok. 3/4 długości żebra drutu pamięciowego.

1

2. Koniec drutu formujemy w pętlę owijając go wokół jednego z nosków bocianów okrągłych.

2

3. Pętlę domykamy szczypcami płaskimi.

3

4

4. Następnie nawlekamy na drut kamienie naturalne, koraliki oraz metalowe przekładki.
W moim wisiorze sekwencja jest następująca. Niezależnie od tego czy zaczynacie od lewej, czy od prawej strony (bo naszyjnik jest symetryczny):
2x [hematyt oliwka, przekładka oponka],
agat fasetowany, przekładka oponka,
hematytowa czaszka, przekładka oponka,
4x [Daggers, przekładka kostka],
Daggers, przekładka oponka,
hematytowa czaszka, przekładka oponka,
agat fasetowany,
2x [przekładka oponka, hematyt oliwka].

5

Po nawleczeniu wszystkich koralików skracamy drugi koniec drutu, tak aby miał maksymalnie 1 cm długości. Formujemy go w pętlę.

5. Odkładamy drut z koralikami i przygotowujemy kolejny element wisiora. Na szpilkę haczyk nakładamy hematytową czaszkę.

Najpierw zginamy koniec szpilki przy pomocy bocianów okrągłych pod kątem 90 stopni w jedną stronę. Następnie formujemy w pętlę odginając szpilkę w drugą stronę.

6

7

6. Przed zaciśnięciem szpilki szczypcami płaskimi, na haczyku (u dołu czaszki) zawieszamy dwa łańcuszki o długości 5cm.

8

7. Ich końce zaczepiamy o pętle z drutu pamięciowego. Aby to zrobić, bocianami okrągłymi delikatnie rozginamy oczka z drutu pamięciowego lub szczypcami płaskimi rozginamy ostatnie ogniwa łańcuszków. Jeśli sprawia Wam to trudność, łańcuszek można też podwiesić przy pomocy drobnych kółeczkach otwartych.

9

8. Następnie przyczepiamy dwa łańcuszki o długości 35,5 cm do górnego haczyka szpilki z czaszką.

10

11

9. Pozostało już tylko zamontowanie zapięcia. Na końcu jednego z łańcuszków zaczepiamy kółeczko montażowe, na końcu drugiego – kółeczko z karabińczykiem.

12

 

 

10. Nasz ulubiony moment! Tak prezentuje się gotowy wisior!

DSCF5463

11. W podobny sposób stworzymy kolczyki do kompletu.

Na drut pamięciowy nawlekamy następującą sekwencję koralików:

hematyt oliwka, przekładka oponka,

2x [Daggers, przekładka kostka],

Daggers,

przekładka oponka, hematyt oliwka.

13

12. Drut z koralikami podwieszamy na łańcuszkach o długości 4cm. W górnej części mocujemy na szpilce czaszkę z biglem i kolczyki gotowe! Możemy ruszać na wieczorną imprezę z okazji Halloween!

DSCF5475

 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Co założyć na Halloween? Biżuteria z nutką grozy pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Jak zrobić naszyjnik z łańcuszków? Kurs tworzenia biżuterii

$
0
0
jak zrobić naszyjnik

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was nowy kurs tworzenia biżuterii, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z łańcuszków. Ba, co tam jeden. Cztery! Cztery naszyjniki komponujące się w piękny zestaw, ale i odpowiednie do noszenia samodzielnie. Naszyjniki można nosić na wiele różnych sposobów, więc jeśli lubisz eksperymentować z dodatkami… ten kurs jest dla Ciebie :).

Kurs  został podzielony na 4 części, a każda z nich poświęcona jest innemu naszyjnikowi, który następnie możemy połączyć w oryginalny komplet. Możemy, ale nie musimy :). Jeśli któryś z naszyjników bardziej podoba Ci się solo – żaden problem! Masz pełną dowolność w tym, który z nich wykonasz.

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjników:

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że kurs służy głównie inspiracji, Twój komplet może, a nawet powinien, być zrobiony “po Twojemu” :). Nadaj naszyjnikom swój własny charakter, np. zmieniając gamę kolorystyczną czy zestawienie zawieszek. W tak bogatym zestawie, możliwości modyfikacji jest bardzo wiele.

Naszyjnik I

łańcuszki1a pedzel

1 naszyjnik

Naszyjnik II

łańcuszki2 pedzel

 

naszyjnik 2

 

Naszyjnik III

łańcuszki4 pedzel

 

naszyjnik 3

 

Naszyjnik IV

łańcuszki5 pedzel

 

naszyjnik 4

Łańcuszek do biżuterii – drobna pancerka lub ankier, np. 3x2mm, mocny łańcuszek typu rolo 5mm. Do najdłuższego naszyjnika Aga użyła nieco grubszego łańcuszka 5x4mm

Zawieszki – tworząc swoje naszyjniki, możesz wykorzystać zupełnie inne zawieszki, ale by zachować proporcje, trzymaj się rozmiarów zbliżonych do tych wybranych przez Agnieszkę. Jeśli preferujesz mniej zdobne formy, możesz w ogóle zrezygnować z części zawieszek

Przekładki jubilerskie – jeśli efekt przełożenia kamieni talerzykami Ci się nie podoba, możesz z nich zrezygnować. Przekładki walce, przydadzą się do zamaskowania łapaczek użytych w naszyjniku

Kółka montażowe – potrzebne Ci będą kółeczka w rozmiarze 5 lub 6mm, a także 7mm

Zapięcie do biżuterii – każdy z naszyjników zapinany jest na karabińczyk w rozmiarze 16mm. Jeśli nie zależy Ci na możliwości regulacji naszyjnika, możesz zastosować zapięcie typu toggle

Kamienie naturalne – Aga użyła agatów w rozmiarze 8mm, ale równie dobrze sprawdzą się inne kamienie lub koraliki w podobnym rozmiarze np. Mistic. Do jednego z naszyjników, Aga użyła agatu w kształcie kropli, o wymiarach 12×8 mm.

Szpilka jubilerska – szpilka typu gwóźdź

Łapaczki do biżuterii – żeńskie –  potrzebne do wykończenia naszyjnika z agatami

Stopery – zaciski zabezpieczą żyłkę lub nić przed wysunięciem się z łapaczki

Narzędzia jubilerskie – do przecięcia łańcuszków potrzebne Ci będą szczypce tnące, a do zaginania kółeczek szczypce płaskie. Do zagięcia haczyka na szpilce jubilerskiej, przydadzą Ci się bociany.

Klej jubilerski – jeśli naszyjnik z agatami chcesz wykonać z nici, zamiast żyłki, przyda Ci się klej magic, którym zabezpieczysz końcówki nici przed strzępieniem. Klej szybkoschnący przyda się do zabezpieczenia supełków w łapaczce.

 

Jak Wam się podobają naszyjniki wykonane przez Agnieszkę :)? Czekamy na Wasze komentarze!

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z łańcuszków? Kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z koralików TOHO? Kurs DIY

$
0
0
choker herringbone

Pora posiąść kolejną, tajemną wiedzę z zakresu beadingu. Przedstawiamy Wam ścieg herringbone w minimalistycznej, łagodnej wersji. Jasamira nauczy Was go w kursie DIY, w którym przypomni Wam także choker. Możecie nie kojarzyć nazwy, ale uwierzcie nam, dobrze znacie ten naszyjnik. Przekonajcie się, jak zrobić naszyjnik z koralików TOHO.

Chokery wracają z podwójną siłą! Kto ich nie nosił w latach 90, ma okazję to nadrobić! Ale wydaje nam się, że mało która z Was może nie znać krótkiego naszyjnika przylegającego do szyi. Trudno mu się oprzeć. Szczególnie, że teraz widzimy go w tylu stylach i odsłonach. Od minimalistycznych wstęg, wstążeczek zakończonych kokardkami przez rzemyki aż po łańcuszki z drobnymi zawieszkami. My wybieramy te oparte na koralikach. W końcu trendy, trendami, ale przede wszystkim należy być sobą ;)

 

Materiały:

Kartka 1 — kopia

 

Koraliki TOHO – w rozmiarze 8/011/0 (dodatkowo do wykończenia naszyjnika), Jasamira użyła Inside-Color Lt Topaz / Opaque Lavender Lined, w kształcie Round

Nić jubilerskaOne-G w kolorze fioletowym, grubość 0,35 mm

Kółeczka montażowepojedyncze w rozmiarze 7 mm, grubość drutu 0,7 mm, kolor srebrny,

Karabińczykklasyczny, wielkość 10 mm, otwór 1 mm, kolor srebrny

ŁańcuszekAnkier, wielkość ogniw 2,5×3,5 mm, grubość drutu 0,7 mm, kolor srebrny

Igły jubilerskie – Igły John James, rozmiar 10/13

 

Do wykończenia naszyjnika przydadzą się Wam także szczypce bociany, zaciskacze.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania chokera znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs ma służyć nauce techniki i inspirować do tworzenia własnych projektów. Nie zrażaj się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś wzoru czy koloru.

 

1. Przygotowujemy koraliki TOHO oraz igłę z nitką o wymiarze około 2 m. Długość dopasujcie do obwodu szyi. Pamiętajcie jednak, że w razie czego możecie wpleść w każdym momencie nową nitkę.

1

2. Nawlekamy dwa koraliki 8/0 i łączymy je ściegiem drabinkowym. To znaczy, że przechodzimy jeszcze raz przez pierwszy z nawleczonych koralików.

2

3. I jeszcze raz z drugiej strony, trochę jakbyśmy robiły kółeczko.

3

4. A teraz nawlekamy trzeci koralik.

4

5. I wbijamy igłę w drugi koralik.

5

6. Potem nawlekamy czwarty koralik i wbijamy się w trzeci.

6

7. Powstaje nam coś przypominającego drabinkę.

7

8. Nawlekamy 2 kolejne koraliki i wbijamy się w trzeci koralik z pierwszego rzędu.

8

9. Następnie od „dołu” wbijamy się w drugi koralik pierwszego rzędu.

9

10. Znowu nawlekamy dwa koraliki i wbijamy się w pierwszy koralik pierwszego rzędu.

10

11. Zahaczamy igłą nitkę o nitkę, abyśmy mogły wrócić do “góry” przez ten sam koralik.

11

12. Przechodzimy na „górę” drugiego rzędu.

12

13. Nawlekamy 2 koraliki i wbijamy się tylko w drugi koralik drugiego rzędu.

13

14. I przechodzimy igłą obok, czyli w trzeci koralik drugiego rzędu.

14

15. Nawlekamy 2 koraliki i wbijamy się w czwarty koralik drugiego rzędu.

15

16. Powinno to wyglądać jak na zdjęciu poniżej.

16

17. Powtarzamy tak długo, aż otrzymamy odpowiednią dla siebie długość.

17

18. Na końcu nawlekamy 4 koraliki i wbijamy się w pierwszy koralik rzędu.

18

19. W ten sposób powstaje nam ładny łuk.

19

20. Na zakończenie mocujemy kółeczko montażowe.

20

21. Zakładamy karabińczyk.

21

22. I gotowe!

22

23. Z drugiej strony naszego chokera robimy to samo, tylko na zakończenie mocujemy łańcuszek regulacyjny :)

23

24. Wszyłam dodatkowo co drugi koralik TOHO 11/0 po jednej stronie, zaczynając od karabińczyka. Ale możecie zrezygnować z tego kroku.

24

25. Jednak według mnie choker zyska po dodaniu mniejszych koralików. Będzie się ładniej układał na szyi.

25

26. Wszywamy dodatkowe koraliki do końca jednej ze stron lub od razu zakańczamy nitkę supełkiem. Przeciągamy ją jeszcze przez kolejny koralik i odcinamy.

26

Nic tylko cieszyć się nową biżuterią!

IMG_20161028_131015

 

Lubimy powracające trendy. W dodatku do tych rodem z lat 90 mamy niemały sentyment. Przywodzą nam na myśl sporo miłych wspomnień. Tym chętniej przedstawiamy Wam je w nowym, beadingowym wydaniu. A Wy co sądzicie na temat takiego rozwiązania? Nowy, stary naszyjnik zagości na waszej szyi?

 

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z koralików TOHO? Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Przekładane zapięcie ozdobne – jak je wykorzystać? Prosty naszyjnik

$
0
0
jak zrobić naszyjnik

Mamy dla Was dzisiaj błyskawiczny przepis jak zrobić naszyjnik z wykorzystaniem przekładanego, ozdobnego zapięcia i błyszczących koralików SeaStar™ – prosty i efektowny. Idealny do stworzenia chwilę przed wieczornym wyjściem!

Nasz naszyjnik powstał w odcieniach zieleni, ale oczywiście możecie wykonać go w swoich ulubionych kolorach ;)

zapięcie ozdobne

Materiały:

lista

Będziemy potrzebować:

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs ma służyć nauce techniki i inspirować do tworzenia własnych projektów. Nie zrażaj się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś wzoru czy koloru.

Okej, to zaczynamy!

Jeśli spojrzycie na końcówki w naszym zapięciu, zauważycie, że mają w środku pręcik. Właśnie ten pręcik wykorzystamy do zamocowania linki jubilerskiej. Odcinamy kawałek długości ok. 1,5 metra i przekładamy przez jedną końcówkę. Zostawiamy ok. 10 cm linki, dla pewności, że nic się nie wysunie – ukryjemy ją wewnątrz koralików.

zapięcie1

Jeśli macie problem z przełożeniem linki przez pręcik, możecie spróbować zagiąć końcówkę linki i pomóc sobie szpilką.  Teraz przeciągamy stoper przez obie końcówki linki i zaciskamy. Można posmarować go odrobinką szybkoschnącego kleju dla pewności.zap2

 

Teraz nawlekamy koraliki w sekwencji: 1 koralik SeaStar, 1 koralik TOHO. Ważne jest, żeby przeciągać koraliki przez obie linki jednocześnie. IMG_3422

Kontynuujemy w ten sam sposób aż do osiągnięcia satysfakcjonującej nas długości naszyjnika. Przy długości ok. 90 cm koraliki będą się ładnie układać w dwóch rzędach pod szyją.

Po dojściu do końca zakładamy kolejny zacisk i przechodzimy linką przez drugą końcówkę, z powrotem przez zacisk i przez następne kilka koralików. Zaciągamy linkę, żeby nie było jej widać, pamiętając jednak, żeby nie zaciągnąć jej za mocno, żeby naszyjnik nie zrobił się sztywny.

IMG_3424

Zaciskamy zacisk, podklejamy dla pewności i już – prosty, szybki i efektowny naszyjnik gotowy.

IMG_3500

A Wy, jakie macie pomysły na wykorzystanie tego zapięcia?

 

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku.

Artykuł Przekładane zapięcie ozdobne – jak je wykorzystać? Prosty naszyjnik pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z koralików czeskich? Kurs tworzenia biżuterii

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z koralików

Zapraszamy na kurs tworzenia biżuterii, w którym Paula Banaszak pokaże jak zrobić naszyjnik z koralików czeskich. Do stworzenia tego naszyjnika zainspirowała ją jesień, ale nie ta deszczowa i mroczna, a ta pełna gorących barw: czerwieni, żółci i brązów. Oczywiście wybrana przez Paulę paleta kolorów, do niczego Was nie zobowiązuje. Naszyjnik równie pięknie będzie komponował się np. w chłodnych zimowych barwach. Naszyjnik nie jest trudny w wykonaniu, a efekt końcowy jest bardzo oryginalny, dzięki czemu wprost idealnie nadaje się na ręcznie robiony prezent dla bliskiej osoby. Same zobaczcie :)!

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

1 pedzel

 

Koraliki TOHO – w rozmiarze 15/0 i 11/0 – w naszyjniku z kursu, koraliki TOHO mają kolor Silver Lined Burnt Orange

Koraliki CZECHMATES – jeden koralik w kształcie Tile (kolor Celsian Siam Ruby), jeden koralik w kształcie Dagger (kolor Swirl Black-Red), 9 koralików w kształcie Crescent (Polychrome Gold Rush)

Koraliki SuperDuo – ok 26 koralików 2.5x5mm

Kamienie naturalne – 9 agatów 5/6mm w kolorze pastelowo pomarańczowym, inne kamienie o podobnych wymiarach sprawdzą się równie fajnie :)

Koraliki FirePolish – wielkość 4mm, kolor Bronze Iris Ruby lub inny

Sznurek jubilerski – najefektowniejszy będzie sznurek skręcany. U nas jest to sznurek 5mm, ale równie dobrze sprawdzi się ten 4 czy 5mm. Zwróć uwagę, by pod sznurek dobrać końcówki bądź zapięcie o odpowiednim otworze wewnętrznym

Klej jubilerski – potrzebny do wklejenia sznurka w zapięcie

Igła jubilerska – John James rozmiar 10/13

Nić jubilerska – nić monofilowa lub One-G

Końcówki do wklejania – końcówki o otworze wewnętrznym odpowiadającym wybranemu sznurkowi. Możesz wybrać same końcówki do których będzie trzeba dobrać kółka montażowe i karabińczyk lub gotowe zapięcie z karabińczykiem

Kółka montażowe – 6-7mm potrzebne do zamontowania karabińczyka

Karabińczyk – 12mm

Przydadzą Ci się też: narzędzia jubilerskie do zamontowania kółeczek montażowych i zapalniczka

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy przede wszystkim inspiracji i nauce techniki, wystarczy, że wybierzecie koraliki w innych kolorach, a uzyskany przez Was efekt może być zupełnie inny :). Do stworzenia naszyjnika potrzeba niewiele koralików z poszczególnych rodzajów, a więc równie dobrze możecie stworzyć go z tych pozostałych z innych projektów :).

 

Gotowe? Do dzieła ;)!

Krok 1. Nawlekamy na nić na przemian Toho Round 11/ (TR11) oraz koraliki Crescent. Następnie przechodzimy przez wszystkie koralik jeszcze raz, tworząc okrąg. Związujemy końce nici (podwójny supeł).

2 pedzel

3 pedzel

4 pedzel

Krok 2. Przechodzimy nitką przez trzy kolejne koraliki (chowamy w ten sposób supełek). Nitka musi wychodzić z koralika Crescent. Następnie przechodzimy w górną dziurkę.

5 pedzel

6 pedzel

Krok 3. Pomiędzy górne dziurki koralików Crescent dodajemy po jednym koraliku FirePolish (FP). Następnie przechodzimy przez całe okrążenie jeszcze raz, sama nicią. Na końcu żyłka musi wychodzić z koralika FP.

7 pedzel

8 pedzel

9 pedzel

Krok 4. Nawlekamy 5 TR11, i wbijamy się w ten sam koralik, z którego wychodzi nitka, lecz z drugiej strony (tak jak na zdjęciu).

10 pedzel

11 pedzel

Krok 5. Przechodzimy przez wszystkie dodane koraliki jeszcze raz, ale pomijamy środkowy (trzeci) koralik TR11. Przechodzimy do kolejnego koralika (FP) tak jak na zdjęciu poniżej.

12 pedzel

13 pedzel

Powtarzamy krok 4 i 5, aż przerobimy wszystkie koraliki FP.

14 pedzel

15 pedzel

16 pedzel

Krok 6. Przechodzimy igłą do najbliższego środkowego koralika TR11, tak by nitka z niego wychodziła.

17 pedzel

Krok 7. Nawlekamy Toho Round 15/0 (TR15), agat, TR15 i przechodzimy do kolejnego środkowego koralika TR11. W ten sposób robimy całe okrążenie. Następnie przechodzimy przez wszystkie dodane koraliki jeszcze raz, samą żyłką.

18 pedzel

19 pedzel

20 pedzel

21 pedzel

22 pedzel

Krok 8. Dodajemy 1 SuperDuo (SD), TR11, SD pomiędzy agaty (nie przechodzmy przez koraliki, jedynie przez same agaty). Po zakończeniu dodawania koralików, przechodzimy przez całe okrążenie ponownie, samą nitką. Żyłka mus wychodzić z koralika SD.

23 pedzel

24 pedzel

25 pedzel

Krok 9. Przechodzimy do górnej dziurki koralika, z którego wychodzi żyłka.

26 pedzel

Krok 10. Pomiędzy górne dziurki koralików SD, dodajemy jeden koralik SD.

27 pedzel

Krok 11. Natomiast nad agatami dodajemy 5 TR11, wbijając się w SD, tak jak na zdjęciu.

28 pedzel

Krok 12. Nawlekamy TR15, Dagger, TR15; wbijamy się w SD.

jak zrobić naszyjnik z koralików

Krok 13. Powtarzamy krok 11, następnie krok 10, i krok 11 itd…

jak zrobić naszyjnik z koralików

jak zrobić naszyjnik z koralików

jak zrobić naszyjnik z koralików

Krok 14. Przechodzimy przez całe okrążenie jeszcze raz sama nitką, pomijając środkowy koralik TR11, podobnie jak w Kroku 5.

jak zrobić naszyjnik z koralików

34 pedze;

35 pedzel

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 15. Przechodząc pomiędzy koralikami przemieszczamy się do koralika zaznaczonego na zdjęciu. (nitka musi wychodzić z tego SD, z dolnej dziurki)

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 16. Przechodzimy przez środkowy koralik SD, (nić przechodzi od prawej do lewej strony).

jak zrobić naszyjnik

Krok 17. Przechodzimy do górnej dziurki SD.

kurs robienia biżuterii

Krok 18. Nawlekamy 7 TR15, Tila i na chwilkę zostawiamy.

kurs robienia biżuterii

Krok 19. W międzyczasie przygotowujemy sznur, odmierzamy 60cm i przypalamy końcówki.
W końcówki do wklejania wlewamy klej i wkręcanym ruchem (zgodnie ze skrętem sznura) montujemy w nich sznur.

kurs robienia biżuterii

47 pedzel

Krok 20. Wracamy do robótki. Nawlekamy 18 TR15.

kurs robienia biżuterii

Krok 21. Owijamy koralikami sznur, i przechodzimy przez Tile i koraliki TR15 i SD (tak jak na zdjęciu).

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 22. Przechodzimy do wystającego z prawej strony koralika SD.

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 23. Przechodzimy do górnej dziurki SD i powtarzamy krok 18, 20 i 21. Kończymy wychodząc igłą z koralika Tile.

kurs robienia biżuterii

55 pedzel

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 24. Przechodzimy przez sąsiednia dziurkę koralika Tile ku górze, przez wszystkie koraliki (wzmacniamy mocowanie). Igła wychodzi z koralika Tile.

58 pedzel

kurs robienia biżuterii

Krok 25. Wracamy do poprzedniej dziurki i tu także przechodzimy przez wszystkie koraliki, tak jak na zdjęciach.

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 26. Przechodząc pomiędzy kolejnymi koralikami, zabezpieczamy końcówkę nici.

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

kurs robienia biżuterii

Krok 27. W pewnym momencie (najlepiej przed większym koralikiem), przechodzimy igłą pod nitką. Tworzymy pętelkę. Przechodzimy przez nią igłą i zaciskamy supełek.

kurs robienia biżuterii

67 pedzel

Krok 28. Końcówkę nici ukrywamy w koralikach, nadmiar ucinamy.

jak zrobić naszyjnik

kurs robienia biżuterii

Krok 29. Tak samo ukrywamy początek naszej żyłki. Przechodzimy przez kilka koralików i nadmiar ucinamy.

70 pedzel

jak zrobić naszyjnik

Krok 30. Przez ten okres czasu, klej już powinien mocniej złapać, więc montujemy kółka i karabińczyk (możecie to zrobić zanim wkleicie sznur).

70 pedzel

73 pedzel

I gotowe!

jak zrobić naszyjnik

naszyjnik ręcznie robiony

 

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do stworzenia kolejnych przepięknych prac. Czekamy na Wasze komentarze :)!

Do zobaczenia w kolejnym tutorialu!

 

Paula Banaszak – aktualnie przede wszystkim żona i mama energicznej dziewczynki, z rękodziełem ma do czynienia praktycznie od zawsze. Koralikowaniem zainteresowała się 3 lata temu, zaczynając od sznurów szydełkowo-koralikowych. Kocha robić to co robi i lubi zarażać innych swoją miłością do koralików. Więcej prac Pauli znajdziecie na jej blogu oraz na profilu na facebooku.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z koralików czeskich? Kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly? Pomysł na prezent DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z koralików milly kurs pomysł na prezent diy

Dzisiaj pokażę Wam krok po kroku jak zrobić naszyjnik z koralików Milly™ – trzyrzędowy, w pięknych, zimowych kolorach. Oryginalne naszyjniki z koralików będą idealne na ważne wyjście lub jako ciekawy, własnoręcznie zrobiony prezent dla bliskiej osoby. Biżuteria ręcznie robiona to doskonały pomysł na prezent od serca ;).

Zamiast koralików Milly™ możecie użyć też kamieni naturalnych – uzyskacie wtedy bardziej elegancki naszyjnik – lub koralików SeaStar™ w różnych rozmiarach i kolorach. Zupełnie inny efekt możecie uzyskać, używając innych przekładek – nie bójcie się eksperymentować ;).

trzyrzędowy materialy

Materiały:

Wszystkie materiały, których potrzebujesz, żeby własnoręcznie wykonać biżuterię tego typu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie nauce techniki i inspiracji do tworzenia własnych projektów, nie zrażaj się więc, jeśli nie uda się znaleźć konkretnego koloru koralików ;).

Gotowi? To do dzieła!

1. Na kawałek linki długości ok. 40 cm zakładamy stoper, przechodzimy przez łącznik i ponownie przez stoper. Zostawiamy ok. 5 cm linki na końcu, dla pewności, że nic nam się nie wysunie – ukryjemy tę końcówkę w koralikach. Zaciskamy stoper, zostawiając tyle miejsca żeby linka swobodnie przesuwała się na łączniku.

trzyrzędowy (1)

 

2. Nawlekamy koraliki w takiej sekwencji, która nam odpowiada. W moim przypadku jest to:

  • 3 koraliki 6 mm, przekładka 2×4
  • 5 koralików 6 mm, przekładka 4×6
  • 1 koralik 6 mm
  • 3 koraliki 8 mm, przekładka 4×6
  • 2 koraliki 8 mm
  • 2 koraliki 6 mm, przekładka 4×6
  • 4 koraliki 6 mm, przekładka 2×4
  • 3 koraliki 6 mm

Nie bójcie się eksperymentować z innymi układami. Przed zakończeniem linki będzie jeszcze czas na ewentualne poprawki.

trzyrzędowy (2)

3. Do tego samego kółeczka dołączamy kolejną linkę. Uważamy przy tym, żeby koraliki z pierwszej linki nam się nie rozsypały ;). Końcówki linki można tymczasowo zakleić taśmą klejącą, żeby zatrzymać koraliki do czasu aż nawleczemy wszystkie sznury.

trzyrzędowy (3)

4. I zaciskamy stoper – nie zaszkodzi dla pewności lekko posmarować go klejem szybkoschnącym.

trzyrzędowy (4)

5. Nawlekamy drugi sznur koralików – powinien być odrobinę dłuższy niż pierwszy. W moim przypadku składa się z:

  • 5 koralików 6mm, przekładki 2×4
  • 1 koralika 6mm
  • 2 koralików 8mm, przekładki 4×6
  • 2 koralików 8mm
  • 3 koralików 10mm
  • 1 koralika 8mm, przekładki 4×6
  • 3 koralików 8mm, przekładki 2×4
  • 4 koralików 6mm, przekładki 2×4
  • 2 koralików 6mm.

trzyrzędowy (5)

6. W ten sam sposób montujemy trzeci sznur, u mnie złożony z:

  • 1 koralika 6 mm, przekładki 2×4
  • 4 koralików 6 mm
  • 2 koralików 8 mm, przekładki 4×6
  • 1 koralika 8 mm
  • 2 koralików 10 mm, przekładki 6×8
  • 3 koralików 10 mm, przekładki 6×8
  • 1 koralika 10 mm, przekładki 4×6
  • 3 koralików 8 mm, przekładki 2×4
  • 3 koralików 6 mm, przekładki 2×4
  • 2 koralików 6 mm

Jeśli spojrzycie na drugi sznur, zauważycie, że w jednym miejscu wysunęła się końcówka linki – trzeba na to uważać i przed zakończeniem sznura dokładnie sprawdzić.

jak zrobić naszyjnik z koralików milly kurs biżuterii

7. Na tym etapie musimy też sprawdzić, czy wszystkie sznury będą się ładnie układać obok siebie. W zależności od grubości linki jubilerskiej, jakiej użyjecie, koraliki będą układać się w inny sposób. Im cieńsza linka, tym większa musi być różnica pomiędzy ilością koralików w poszczególnych sznurach. Ja użyłam dość cienkiej linki 0,3 mm, zdecydowałam się więc na zdjęcie po jednym koraliku z górnego i środkowego sznura.

jak zrobić naszyjnik z koralików milly kurs robienia biżuterii

8. Zakładamy zacisk na pierwszą linkę i zaczepiamy ją o drugi łącznik – w ten sam sposób co w kroku 1. Ewentualna trudność może polegać na tym, żeby końcówkę linki od razu chować w koralikach. Milly mają dość duże dziurki, więc nie powinno być z tym problemu. Zwróćcie tylko uwagę, żeby linka nie była zaciągnięta za mocno (cały sznur jest sztywny) ani zbyt luźno (widać linkę między koralikami).

trzyrzędowy (7)

9. Zaciskamy zacisk i dla pewności lekko go podklejamy.

trzyrzędowy (8)

10. W ten sam sposób postępujemy z drugim sznurem. Uważamy, żeby sznury były zaczepione o łączniki w takiej samej kolejności i żeby nic nam się nie poplątało.

trzyrzędowy (9)

11. Podłączamy do łącznika również trzeci sznur.

trzyrzędowy (10)

Główna część naszyjnika gotowa!

jak zrobić naszyjnik z koralików kurs robienia biżuterii diy

12. Za pomocą ogniwka dołączamy do łącznika łańcuszek.

trzyrzędowy (11)

13. Odmierzamy odpowiednią długość łańcuszka. Najlepiej po prostu przyłożyć naszyjnik do dekoltu i sprawdzić, na jakiej wysokości nasze sznury najlepiej się układają. Ja odmierzyłam ok. 13cm łańcuszka z każdej strony.

trzyrzędowy (12)

14. Używając szczypiec tnących odcinamy łańcuszek we właściwym miejscu.

trzyrzędowy (13)

15. Montujemy na końcu ogniwko i karabińczyk.

trzyrzędowy (13,5)

16. Doczepiamy łańcuszek z drugiej strony i nasz zimowy naszyjnik jest gotowy!

jak zrobić naszyjnik z koralików kurs robienia biżuterii diy

Możecie oczywiście eksperymentować z ilością sznurów, rozmiarem koralików czy rozmieszczeniem sznurów. Tak wygląda naszyjnik z czterech sznurów w odcieniach szarości.

jak zrobić naszyjnik z koralików milly kurs pomysł na prezent diy

Wygląda super, prawda? ;)

 

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly? Pomysł na prezent DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić komplet biżuterii na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii DIY

$
0
0
jak zrobić komplet biżuterii na sylwestra? kurs biżuterii diy

Noc sylwestrowa to ten jeden raz w roku, kiedy wszystko powinno błyszczeć. A nic nie błyszczy piękniej, niż własnoręcznie wykonana biżuteria! ;) Przygotowałam dla Was dzisiaj instrukcję, jak samemu zrobić biżuterię z koralików CrystaLove™, która idealnie sprawdzi się jako element wieczornej kreacji… i to nie tylko na Sylwestra. Bransoletka i naszyjnik z pięknie mieniących się kryształków to też świetny pomysł na prezent.

Materiały, których będziemy potrzebować:

sylwestrowy materiały

Przydadzą nam się też narzędzia jubilerskie – bociany i szczypce tnące.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika i bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki, nie zrażaj się więc, jeśli któregoś koloru koralików akurat zabraknie.

Zaczniemy od wykonania naszego sylwestrowego naszyjnika z kryształków.

1. Na szpilkę zakładamy jeden z koralików 6x8mm – grafitowy lub czarny. W bazie naszyjnika używałam tych dwóch kolorów naprzemiennie.

sylwestrowy naszyjnik (5)

2. Zginamy szpilkę pod kątem 90 stopni i przycinamy za pomocą szczypiec tnących.

sylwestrowy naszyjnik (6)

3. Używając bocianów zaginamy oczko.

sylwestrowy naszyjnik (7)

4. Zaginamy podobne oczko na drugim kryształku i łączymy je ze sobą.

sylwestrowy naszyjnik (8)

5. W podobny sposób dołączamy kolejne kryształki 6x8mm.

sylwestrowy naszyjnik (9)

6. Kontynuujemy aż nasza baza będzie miała odpowiedni rozmiar – u mnie jest to ok. 16cm. Ważne, żeby liczba koralików była parzysta – u mnie jest to 14 kryształków

sylwestrowy naszyjnik (10)

7. Znajdujemy środek naszego kryształkowego „sznura” i pomiędzy koralikami umieszczamy ogniwko 7mm. Ważne jest, żeby nie zaczepiać kółeczka o oczka mocujące koraliki – kółeczka powinny się luźno przesuwać między koralikami.

sylwestrowy naszyjnik (11)

8. W ten sam sposób montujemy jeszcze po dwa kółeczka z każdej strony – będą one stanowić bazę pod wiszące elementy naszyjnika.

sylwestrowy naszyjnik (12)

9. Za pomocą kolejnej szpilki-haczyka doczepiamy kryształek 8x6mm do środkowego kółeczka.

sylwestrowy naszyjnik (13)

10. Doczepiamy jeszcze jeden kryształek 8x6mm i jeden kryształek 6x4mm.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

11. W podobny sposób doczepiamy kolejne kryształki do sąsiednich kółeczek, stopniowo zmniejszając rozmiar kryształków i wybierając różne kolory.
Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

12. Pomiędzy dalsze kryształki doczepiamy kółeczka w mniejszym rozmiarze – u mnie jest to 5mm.

sylwestrowy naszyjnik (16)

13. Kółeczka powinny znajdować się już między wszystkimi koralikami.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

14. Na szpilkę-gwóźdź zakładamy kryształek i zaginamy oczko.

sylwestrowy naszyjnik (17,1) (2)

15. Powtarzamy cały proces z innymi koralikami. Możecie oczywiście zaginać oczka na bieżąco przy montowaniu koralików, ale łatwiej i wygodniej jest na początku naszykować sobie większą ilość koralików na szpilce.

sylwestrowy naszyjnik (17,1) (3)

16. To najbardziej pracochłonna część naszego projektu, szczególnie w przypadku mniejszych kryształków, ale warto się pomęczyć, bo efekt jest niesamowity ;)

sylwestrowy naszyjnik (17,1) (4)

17. Zaczynamy od doczepienia kryształków do wszystkich ogniwek, stosując mniejsze rozmiary kryształków bliżej końca sznura.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

18. … A dalej to już tylko koralikowy freestyle ;). Doczepiamy kryształki w różnych miejscach, podłączając je nie tylko do ogniwek, ale też do oczek między koralikami.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

19. Dodajemy kolejne kryształki, aż do momentu, kiedy cały dół naszyjnika będzie miał taką objętość jaka nas satysfakcjonuje. W zależności od ilości koralików, które dodacie możecie osiągnąć zupełnie różne rezultaty. Ja zdecydowałam się też ostatecznie przedłużyć wiszące części. Dla ułatwienia można na końcach sznura doczepić sobie tymczasowo duże kółeczka (np. 10mm) lub agrafki, żeby łatwiej było trzymać sznur podczas montowania koralików.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

20. Kawałek linki jubilerskiej (ok. 20cm długości) zakańczamy łapaczką i dołączamy do sznura.

sylwestrowy naszyjnik (22)

21. Na linkę nawlekamy drobne kryształki 3x4mm – czarne, grafitowe i volcano na zmianę.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

22. Długość linki z kryształkami zależy od tego, jaką długość ma mieć wasz naszyjnik. U mnie jest to ok.12cm. Koniec linki zabezpieczamy łapaczką.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

23. W ten sam sposób montujemy sznur koralików z drugiej strony.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

24. Doczepiamy kółeczka i karabińczyk.

sylwestrowy naszyjnik (26)

I nasz wystrzałowy, sylwestrowy naszyjnik jest gotowy.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

Bransoletkę do kompletu wykonujemy podobnie jak naszyjnik – wystarczy zamiast linki jubilerskiej z koralikami zamocować na końcach zapięcie typu toggle. W bransoletce lepiej użyć minimalnie mniejszej ilości koralików, żeby ładniej układała się na ręce.

Jak zrobić biżuterię na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii

Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o takiej wyjściowej biżuterii handmade? ;)

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić komplet biżuterii na Sylwestra? Kurs robienia biżuterii DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić pleciony naszyjnik z koralików SeaStar™? Mini kurs biżuterii DIY

$
0
0

jak zrobic pleciony naszyjnik z koralików kurs biżuterii diy

Materiały:

Do naszyjnika możecie też użyć kryształków CrystaLove™.

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj.

PS. Szerszą wersję biżuterii i opis krok po kroku jak ją zrobić, możesz obejrzeć tutaj.

Artykuł Jak zrobić pleciony naszyjnik z koralików SeaStar™? Mini kurs biżuterii DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Jak zrobić naszyjnik choker? Kurs na naszyjnik z aksamitek

$
0
0
jak zrobić naszyjnik choker kurs na naszyjnik z aksamitki kurs diy

Chokery to jeden z tych trendów lat 90, które triumfalnie powróciły do łask w ostatnim czasie. Szczególnie teraz, kiedy mróz za oknem aż trzeszczy, chętnie nosimy biżuterię, która nie wymaga od nas zdejmowania ciepłych swetrów ;). Dlatego też przygotowałam dla Was dzisiaj kurs, w którym pokazuję, jak zrobić naszyjnik choker z użyciem aksamitek w aż pięciu różnych wersjach. Jeśli zastanawialiście się, gdzie kupić choker, to przestańcie – teraz możecie zrobić go sami i to bardzo niewielkim kosztem.

Materiały potrzebne do zrobienia wszystkich naszyjników w tym kursie znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs ma służyć głównie inspiracji, więc nie zrażajcie się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś konkretnego elementu – eksperymentujcie! ;)

Gotowi? To zaczynamy!

1. Choker z zawieszką z kamienia naturalnego

Będziemy potrzebować:

Na początek musimy wkleić kamień w bazę do kaboszonu. Najlepszy do tego celu będzie klej Magic. Wystarczy posmarować powierzchnię bazy cieniutką warstwą kleju, umieścić kaboszon na miejscu i zostawić na chwilkę, żeby klej chwycił. 
karneol (1)

W tym czasie możemy wkleić końcówki. Odcinamy kawałek aksamitki takiej długości, jaka będzie pasowała na szyję. Standardowa długość chokera to ok. 32-38cm z zapięciem, więc samej aksamitki trzeba liczyć 2-3cm mniej. U mnie jest to 32cm. Mieszamy oba składniki kleju epoksydowego (ja użyłam Poxipolu). 
IMG_1083
Za pomocą wykałaczki, szpilki, jakiegoś patyczka czy czegokolwiek cienkiego, co wpadnie nam w ręce i co możemy “spisać na straty” nakładamy klej do końcówki.
karneol (6)

Wklejamy jedną końcówkę aksamitki, zakładamy krawatkę i wklejamy drugą końcówkę. Zostawiamy wszystko na jakiś czas, żeby klej dobrze złapał. Poxipol wiąże już po jakiś 10 minutach, ale dla pewności dobrze jest zostawić go na cały czas utwardzania podany na opakowaniu, czyli 24 godziny.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Za pomocą kółeczka montażowego doczepiamy bazę do krawatki

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Do jednej z końcówek doczepiamy karabińczyk, a do drugiej pojedyncze ogniwko do zapinania. Jeśli choker okazał się za mały, możecie dołączyć też łańcuszek regulacyjny.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Tak wygląda efekt końcowy:


Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

2. Prosty choker z przekładką z amazonitem

Materiały:

W tym przypadku również zaczniemy od przyklejenia kamienia do bazy przekładki. Najpierw smarujemy bazę klejem.

amazonit (1)

Teraz montujemy awenturyn na jego miejscu i zostawiamy do wyschnięcia.

amazonit (8)

Przeciągamy aksamitkę przez przekładkę. Otwór jest odrobinkę mniejszy niż szerokość aksamitki, więc trzeba się troszkę pomęczyć, ale dzięki temu kamień nie będzie się przesuwał.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Teraz musimy odciąć odpowiednią ilość aksamitki i zakończyć ją. Chokery z przekładkami powinny być bardziej przylegające do szyi, dlatego warto uciąć troszkę krótszy kawałek. U mnie jest to 30,5cm. Tym razem użyjemy końcówek zaciskowych w rozmiarze 10mm. Końcówki można lekko posmarować klejem, ale nie jest to konieczne.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Umieszczamy końcówkę we właściwym miejscu

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Ostrożnie zaciskamy

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Dołączamy ogniwka i karabińczyk

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

I już – błyskawiczny choker gotowy ;)

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

3. Delikatny choker z zawieszką

Materiały:

Na początek znowu musimy odciąć odpowiednią długość bordowej aksamitki i wkleić ją w końcówki. Kiedy już klej wyschnie, montujemy ogniwka i zapięcie.

bordowy (2)

Za pomocą czegoś ostrego – szpilki, igły lub, jak w moim przypadku, bigla – robimy w aksamitce dziurkę na samym środku. Staramy się zrobić ją dosyć blisko krawędzi.

bordowy (1)

W powstałą dziurkę montujemy ogniwko i doczepiamy zawieszkę.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

I efekt końcowy:

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

 

4.  Steampunkowy choker z łańcuszkami

Materiały, których potrzebujemy do wykonania naszyjnika:

Na początek odcinamy odpowiednio długi kawałek aksamitki – w moim przypadku o długości 30,5cm. Do zakończenia użyłam końcówek zaciskowych 10mm, które dla pewności lekko podkleiłam. Od razu możemy zamontować też zapięcie i ogniwka.

 

łancuszki (1)

Na środku chokera robimy dziurkę.

łancuszki (3)

Kółeczko montażowe zaczepiamy o powstały otwór i doczepiamy zawieszkę z gwiazdką.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, gwiazdka może wisieć na jednym kółeczku, lub na trzech. Do pierwszego ogniwka doczepiamy łańcuszek.
Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Odcinamy łańcuszek w taki sposób, żeby był nieco dłuższy niż aksamitka.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Doczepiamy koniec łańcuszka za pomocą ogniwka do zapięcia.

 

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

W ten sam sposób montujemy drugi łańcuszek z drugiej strony. Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Do ostatniego ogniwka możemy dołączyć kilka dodatkowych kółeczek, które umożliwią nam regulację naszyjnika.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Tak naszyjnik prezentuje się w całości:

Jak zrobić naszyjnik choker? Kurs na naszyjnik z aksamitek

5. Prosty podwójny choker

Będziemy potrzebować:

Efektowny choker, który możemy zrobić w zasadzie kilka minut. Szersze końcówki 20mm zaciskamy na dwóch aksamitkach.


podwójny (3)

Odmierzamy odpowiednią długość – u mnie to 31cm – i zaciskamy końcówki również z drugiej strony. Warto zwrócić uwagę, żeby aksamitki były dokładnie tej samej długości, żeby ładnie się układały.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Do końcówek doczepiamy kółeczka i karabińczyk.

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Ten minimalistyczny choker pięknie prezentuje się na szyi:


Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

 

Do prostego chokera z krawatką możecie dołączyć też kryształek bonny™, obszyty drobnymi koralikami, na przykład SuperDuo™:

Jak zrobić naszyjnik choler? Kurs na naszyjnik z aksamitek

Co sądzicie o chokerach? Zdecydujecie się na zrobienie własnego?

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik choker? Kurs na naszyjnik z aksamitek pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z koralików Candy? Robienie biżuterii krok po kroku

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z koralików

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was prosty kurs tworzenia biżuterii, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z koralików na łańcuszku, w stylu etno. Tego typu naszyjniki nie wychodzą z mody, niezależnie od pory roku! W przygotowanym filmiku czeka na Was sporo inspiracji, bo prezentowanych wariantów naszyjnika jest kilka, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Do dzieła!

Aga przygotowała dla Was kilka wariantów tego samego naszyjnika. W zależności od tego jakich materiałów użyjecie, uzyskać możecie zupełnie inny efekt. Pokazaną techniką wykonać możecie długi naszyjnik, idealny do noszenia na swetrze bądź bluzce lub krótki, znajdujący się bliżej szyi, który pięknie komponuje się z okrągłym dekoltem lub rozpiętą koszula. Możecie też wykonać naszyjnik o uniwersalnej długości, z łańcuszkiem regulacyjnym, który w zależności od dnia, nosić będziecie na krótko lub długo :).

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Koraliki – w naszyjniku prezentowanym w kursie są to koraliki Candy™  rondelle w rozmiarze 6x8mm

Hematyt – w drugim wariancie naszyjnika Aga użyła hematyt w kształcie oliwki 5x3x3mm i prostokąta 5x4mm, równie dobrze sprawdzą się hematyty w innym kształcie np. rondelle :). Na końcu filmu Aga

Łańcuszek – łańcuszek 4x3mm posłuży Ci jako baza naszyjnika. Jeśli chcesz regulować długość naszyjnika, możesz dodać też krótki odcinek łańcuszka o większych oczkach, który będzie pełnił rolę łańcuszka regulacyjnego

Kółka montażowe – otwarte 6 lub 5mm

Karabińczyk – 12-14mm

Przekładki jubilerskie – o otworze wewnętrznym między 2, a 5mm. Przekładki mogą zastąpić kulki gładkie 6mm, tak jak jest to w drugim naszyjniku z hematytów

Szpilki jubilerskie – szpilki haczyki, najlepiej by miały min. 40-50mm

Zawieszki – dowolne zawieszki, które stanowić będą wykończenie naszyjnika. Najfajniej prezentują się te formie listków czy piórek

Narzędzia jubilerskie – przydadzą Ci się ucinaczki, bociany i szczypce z płaskimi noskami

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjników znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie nauce techniki i inspiracji. W filmiku Agnieszka prezentuje kilka wariantów naszyjnika, właśnie po to by zachęcić Was do eksperymentowania z materiałami. W zależności od użytych materiałów, możecie otrzymać naszyjniki o bardzo odmiennym stylu :). Jesteśmy bardzo ciekawi efektów Waszych eksperymentów!

 

jak zrobić naszyjnik z koralików

 

naszyjnik niebieski1 pedzel

 

jak zrobić naszyjnik z koralików

Jak podobają Wam się takie naszyjniki w stylu etno? Razem z Agnieszką czekamy na Wasze komentarze ;)!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z koralików Candy? Robienie biżuterii krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z hematytów kurs tworzenia biżuterii krok po kroku

Dzisiaj przygotowałam dla Was kurs, w którym pokażę krok po kroku, jak zrobić naszyjnik z hematytów, pleciony na lince jubilerskiej. To prosty projekt, dzięki któremu przekonacie się, że własnoręczne robienie biżuterii to sama przyjemność. Zapraszam ;)

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli akurat zabraknie jakiegoś koloru czy kształtu – naszyjnik będzie bardzo fajnie wyglądał również z użyciem okrągłych koralików zamiast oliwek czy z drobnymi koralikami zamiast trójkątów. Nie bójcie się eksperymentować ;).

Materiały:

naszyjnik z hematytów

1. Zaczynamy od nawleczenia na linkę jubilerską 10 hematytowych oliwek.

IMG_1254

2. Na linkę zakładamy zacisk, jedną metalową kulkę i pięć niebieskich trójkątów.
IMG_1256

3. Kontynuujemy dodawanie w sekwencji 1 kulka, 5 trójkątów aż do osiągnięcia odpowiedniej długości przodu naszyjnika – 5 lub 6 sekwencji.


Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

4. Omijając stoper (i nie zaciskając go!) przechodzimy z powrotem przez ostatnią kulkę.IMG_1260

5. Nawlekamy 5 trójkątów.

IMG_1262

6. Przechodzimy przez drugą metalową kulkę.IMG_1264

7. W ten sam sposób dodajemy kolejne hematyty – nawlekamy 5 trójkątów i przechodzimy przez kulkę
Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

8. Trójkąty powinny ułożyć się obok siebie.

Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

9. Kontynuujemy aż linka wyjdzie z ostatniej kulki.

Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

10. Przechodzimy przez stoper i zawracamy linką przez tę samą kulkę, przez którą przeszliśmy przed chwilą. 
Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

11. Nawlekamy kolejne 5 trójkątów i przechodzimy przez drugą kulkę – tak samo jak poprzednio.

Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

12. Kontynuujemy w ten sposób aż do końca sznura.
Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

13. Na końcu zawracamy przez stoper (wciąż go nie zaciskamy) i znów dodajemy trójkąty.
Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

14.  Ostatecznie pomiędzy każdymi dwiema metalowymi kulkami powinno być pięć linek z trójkątami. Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

 

15. Finalnie linka wychodzi nam z kulki po przeciwnej stronie naszyjnika niż nasze nawleczone oliwki. Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

16. Przechodzimy linką przez stoper i zaciskamy go.
Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

17. Nawlekamy 10 oliwek (może być ich więcej lub mniej, w zależności od tego jak długi naszyjnik chcielibyśmy uzyskać), łapaczkę oraz stoper.

Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

18. Zaciskamy stoper wewnątrz łapaczki, uważając, żeby nie zrobić tego zbyt ciasno – wtedy linka zrobi się sztywna. Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

19. Na stoper nakładamy odrobinkę kleju i zaciskamy łapaczkę. Ten sam proces powtarzamy z drugiej strony.
Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

 

20. Na jedną z łapaczek zakładamy ogniwko i karabińczyk, a na drugą tylko ogniwko – będzie potrzebne do zapinania karabińczyka. Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

 

Tak wygląda gotowy naszyjnik.

Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku.

Nieco delikatniejszy efekt można uzyskać, przewlekając hematyty trzy razy, zamiast pięciu, tak jak w tym brązowym naszyjniku. Wtedy wystarczy Wam też tylko jedna paczka trójkątów.

jak zrobic naszyjnik z hematytów kurs tworzenia biżuterii

Dajcie znać, czy kurs się spodobał i miłego tworzenia! ;)

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z hematytów? Kurs biżuterii krok po kroku. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić serduszko z koralików? Kurs tworzenia biżuterii

$
0
0
jak zrobić serduszko z koralików

Alicja Czapla przygotowała dla Was nowy kurs tworzenia biżuterii, w iście walentynkowym klimacie. Ala pokaże jak zrobić serduszko z koralików, które może posłużyć np. jako zawieszka do efektownego naszyjnika. Zapraszamy na serduszkowy kurs DIY!

Witam, przygotowałam dla Was kolejny tutorial tym razem taki trochę w temacie Walentynek :). Mam nadzieję, że Wam się spodoba i że uda mi się przedstawić go Wam w jasny sposób. Na pierwszy rzut oka może się wydawać nieco skomplikowany, ale nie zrażajcie się tylko igły w dłoń i do dzieła :)!

Materiały potrzebne do wykonania serduszka:

SONY DSC

Koraliki – koraliki w rozmiarze 4mm (104 sztuki). Świetnie sprawdzą się tu koraliki SeaStar, CrystaLove czy FirePolish. Większych koralików nie polecam, bo serduszko będzie wtedy za ciężkie i wisząc będzie się deformować. Serduszko z koralików FP ma ok 5cm średnicy.

Koraliki TOHO – w rozmiarze 11/0. Mogą je zastąpić kulki gładkie 2mm.

Krawatka do biżuterii – u nas jest to krawatka o wymiarach 8x 11x 7mm

Łańcuszek – u nas jest to ankier z łańcuszkeim 3x2mm. Łańcuszek możecie zastąpić sznurkiem :).

Nić jubilerska – do wykonania serduszka lepiej nie używajcie zbyt cienkich nici, bo będzie zbyt miękkie i łatwo będzie się deformować. Nada się żyłka ok 0. 14mm lub grubsza nić monofilowa, które z racji tego, że są sztywniejsze, lepiej trzymają kształt.

Igła jubilerska – John James do nawlekania koralików 10/13

Narzędzia jubilerskie – obcinaczki lub ostre nożyczki

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania serduszek znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii, służą głównie nauce techniki i inspiracji. Do stworzenia serduszek możesz wykorzystać różne koraliki, ważne jest tylko to, by nie były większe niż 4mm. Ala prezentuje aż 3 wersje koralikowych serduszek, dzięki wykorzystaniu różnych materiałów, efekt końcowy jest bardzo różnorodny. Ciebie też gorąco zachęcamy do eksperymentowania :).

Jeśli mamy już wszystko przygotowane to zaczynamy :).

1. Nawlekamy koraliki. Jeden duży, dwa małe, jeden duży i dwa małe.

SONY DSC
2. Przewlekamy przez nie igłę raz jeszcze, tak by zrobiło się kółeczko i zawiązujemy supełek

SONY DSC
3. Następnie nawlekamy dwa małe koraliki, jeden duży i dwa małe.

SONY DSC

Igłę wbijamy z drugiej strony koralika z którego wychodzi żyłka. Powinniśmy mieć coś takiego jak na zdjęciu.


4. Powtarzamy to jeszcze dwa razy.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
5. Teraz nawlekamy dwa małe koraliki, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC

Teraz będziemy musieli pilnować by dodawać po jednym koraliku ciągle z tej samej strony by serduszko nabierało kształtu. I powtarzamy to dwa razy.

SONY DSC

SONY DSC
6. Teraz nabieramy trzy małe koraliki, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC

Pamiętajmy ze pojedyncze małe koraliki muszą być ciągle po tej samej stronie. I powtarzamy to jeszcze raz.

SONY DSC
7. Teraz trzy razy nawleczemy po dwa małe koraliki, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC
8. Jeśli już to mamy to teraz zamykamy u góry jedną część naszego serduszka i nawlekamy jeden duży koralik, jeden mały, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC
9. Przechodzimy do dużego koralika co znajduje się u góry i zaczynamy drugi boczek naszego serca.

SONY DSC
10. I teraz będziemy dodawać koraliki w odwrotnej kolejności niż to było poprzednio (tak jakby będziemy się cofać) czyli najpierw dodajemy jeden mały koralik, jeden duży i dwa małe (cały czas pojedyncze małe koraliki muszą być po tej samej stronie).

SONY DSC

Powtarzamy to dwa razy.SONY DSC

SONY DSC
11. Następnie dodajemy trzy małe, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC

12. Powtarzamy to jeden raz.

SONY DSC
13. Teraz trzy razy dodajemy po dwa małe koraliki, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

 

Pilnujcie tylko by pojedyncze koraliki  były po tej samej stronie, by serduszko nabrało kształtu.
14. W kolejnym etapie dodajemy cztery razy po dwa małe koraliki, jeden duży i dwa małe.

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

SONY DSC

15. Jak już to mamy to musimy złączyć serduszko na dole. Żyłka powinna wychodzić z dużego koralika do wnętrza serca. Igłę wbijamy w duży koralik, który znajduje się na drugim końcu serduszka od wewnątrz.

SONY DSC
16. Dodajemy jeden mały koralik, jeden duży i jeden mały.

SONY DSC

I mocno zaciągamy żyłkę (nie ucinamy jej bo przyda się do zrobienia supełka na końcu). Tutaj dobrze by było przewlec przez to łączenie żyłkę z dwa, trzy razy by serduszko porządnie się zamknęło. I robimy supełek. Nasze serduszko powinno wyglądać tak.

jak zrobić serce z koralików
16. Teraz robimy jeszcze jedno takie serduszko.

jak zrobić serce z koralików
17. Jak już je mamy to zaczynamy je łączyć ze sobą. Będziemy to robić za pomocą dużych koralików.
18. Może się zdarzyć, że żyłka wam się skończy to jest będzie za krótka i będziecie musieli ją dowiązać. Polecam zrobić to węzłem baryłkowym (w google tą nazwę wpiszecie to bez problemu instrukcje znajdziecie).
19. Przechodzimy do łączenia serduszek.
20. Nawlekamy koralik na żyłkę która wychodzi na zewnątrz serca i wbijamy w koralik od zewnątrz, w drugie serduszko na tej samej wysokości jak to na zdjęciu widać.

jak zrobić serduszko z koralików

Jeśli żyłka wychodzi z koralika nr 2 to wbijamy się w koralik nr 2 z drugiego serca.
21. Teraz dodajemy koralik po wewnętrznej stronie serduszka.

jak zrobić serduszko z koralików

Przez przed chwilą dodane koraliki przewlekamy żyłkę dwa/trzy razy. Należy żyłkę przewlekać przez nie kilka razy by serduszko później było sztywne i trzymało kształt.
22. Następnie przechodzimy przez małe koraliki do dużego koralika obok.

SONY DSC

Dodajemy duże koraliki w ten sam sposób co przed chwilą.

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serduszko z koralików
23. Dodajemy koraliki w ten sposób tak długo, aż dojdziemy do miejsca w którym będą na zewnątrz trzy małe koraliki.

jak zrobić serduszko z koralików
24. I teraz dodajemy po stronie zewnętrznej jeden duży koralik, natomiast po stronie wewnętrznej nie dodajemy koralika, tylko przewlekamy igłę przez poprzedni koralik jak to widać na zdjęciu.

jak zrobić serduszko z koralików
25. Dalej dodajemy koraliki po jednym z każdej strony, aż dojdziemy do góry serduszka (miejsca gdzie łączą się dwie połówki).

jak zrobić serduszko z koralików
26. Dodajemy na zewnątrz jeden koralik (będzie on łączył dwie połówki serca i będziemy do niego montować krawatkę).

jak zrobić serduszko z koralików

I jeden po stronie wewnętrznej (przepraszam tutaj za te żyłki, małe niedopatrzenie z mojej strony).

jak zrobić serduszko z koralików
27. Przechodzimy do koralika który dodaliśmy przed chwilą na zewnątrz i przewlekamy igłę przez pierwszy koralik z drugiej połówki.

jak zrobić serduszko z koralików

I dodajemy duży koralik po wewnętrznej stronie.

jak zrobić serduszko z koralików

28. Przewlekamy igłę tak by wrócić do koralika jaki dodaliśmy na zewnątrz. Nawlekamy dwa małe koraliki, krawatkę i dwa małe koraliki i robimy pętelkę z nich wbijając igłę w koralik. Przewlekamy przez to wszystko żyłkę kilka razy, tak by krawatka nam się mocno trzymała.

jak zrobić serduszko z koralików
29. Jak już zamontowaliśmy krawatkę to przechodzimy do wewnątrz serduszka, do koralików które najbardziej do wewnątrz się wysuwają. Przewlekamy przez nie wszystkie żyłkę 2-3 razy, by ładnie się połączyły.

jak zrobić serduszko z koralików
30. I teraz łączymy ze sobą drugą połówkę serca, na tej samej zasadzie co pierwszą (wystarczy cofać kroki i będzie widać co kiedy należy dodać).

jak zrobić serduszko z koralików
31. Koraliki dodajemy do momentu aż dojdziemy do miejsca widocznego na zdjęciu.

jak zrobić serduszko z koralików
32. Przechodzimy do wewnątrz serduszka.

jak zrobić serduszko z koralików

I dodajemy jeden koralik.

jak zrobić serduszko z koralików

33. Koraliki teraz będziemy dodawać na tej samej zasadzie co u szczytu serca z tym, że teraz koralik łączący będzie wewnątrz, a na zewnątrz dodajemy po każdej stronie po jednym koraliku.

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serduszko z koralików
34. Łączymy ze sobą koraliki widoczne na zdjęciu, przewlekając żyłkę dwa/trzy razy.

jak zrobić serduszko z koralików

Przechodzimy do miejsca w którym zwiążemy ze sobą żyłki. Robimy supełek staramy się wciągnąć go w koralik i ucinamy to co odstaje.

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serduszko z koralików

jak zrobić serce z koralików

jak zrobić serce z koralików

jak zrobić serce z koralików

jak zrobić serduszko z koralików

Serduszkowa zawieszka podoba się i dużym i małym :).
Domyślam się, że możecie mieć przy tym kursie trochę pytań. Jeśli tak piszcie śmiało w komentarzach lub do mnie na fb to postaram się pomóc :). Powodzenia!

 

Alicja Czapla – świeżo upieczona mama. Swój czas aktualnie dzieli na synka, dom, fotografię i koraliki.  Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Artykuł Jak zrobić serduszko z koralików? Kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić minimalistyczny wisior z kwarcem? Szybki kurs diy na naszyjnik z kamieniem naturalnym

$
0
0
Jak zrobić minimalistyczny wisior z kwarcem? Szybki kurs diy na naszyjnik z kamieniem naturalnym

Kamienie naturalne o nieregularnych kształtach dają niesamowite możliwości stworzenia niepowtarzalnej, surowej biżuterii. Przygotowałam dla Was dzisiaj kurs diy, w którym pokażę, jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym w kształcie nieregularnego grotu. Prosta forma naszyjnika podkreśla urodę samego kamienia, a jego wykonanie nie zajmie Wam więcej niż kilka minut.

 

Jak zrobić minimalistyczny wisior z kwarcem? Szybki kurs diy na naszyjnik z kamieniem naturalnym

Materiały:

Wszystkie potrzebne materiały znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy głównie inspiracji – nie przejmujcie się, jeśli zabraknie konkretnego kamienia, eksperymentujcie (;.

Gotowi? To zaczynamy ;)

1. Na początek odcinamy dwa kawałki linki jubilerskiej, każdy o długości ok. 20cm i oba przewlekamy przez kwarc w taki sposób, żeby znalazł się na samym środku.

IMG_1451

2. Na wszystkie cztery końcówki linki nawlekamy metalową kulkę 3,2mm. 
Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

3. Kulkę kociego oka w rozmiarze 10mm nawlekamy na szpilkę – haczyk.IMG_1457

4. Na końcu szpilki zaginamy oczko.

IMG_1461

5. Kocie oko zakładamy na linkę w sposób pokazany na zdjęciu.

Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

6. Na wszystkie końcówki nawlekamy kolejną metalową kulkę, uważając przy tym, żeby znalazła się na samym środku.Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

7. Na dwie końcówki linki zakładamy stoper i zaciskamy go w odległości ok. 1-2cm od kulki.

Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

8. Obcinamy nadmiar linki i na stoperze montujemy łapaczkę zaciskaną od boku. Możemy użyć także zwykłych męskich lub żeńskich łapaczek, wtedy musimy założyć je przed zaciśnięciem stopera. Ja zdecydowałam się na łapaczki zakładane od boku ze względu na ich mniejszy rozmiar.

Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

9. W ten sam sposób zakańczamy linki z drugiej strony.Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

10. Odcinamy rzemień w odpowiadającej nam długości. Dla naszyjników tego typu – wkładanych przez głowę, bez zapięcia – najlepsza długość to 65 – 80 cm. Ja zdecydowałam się na 65 cm. Końcówkę rzemienia smarujemy klejem szybkoschnącym i montujemy na niej końcówkę zaciskową. 
IMG_1479

11. W ten sam sposób wykańczamy rzemień z drugiej strony.Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

12. Za pomocą kółeczek montażowych doczepiamy rzemień do łapaczek.Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

I już, minimalistyczny wisior z kwarcem gotowy ;) Dajcie znać jak się podoba!Jak zrobić minimalistyczny wisior z kamieniem naturalnym? Szybki kurs diy na naszyjnik z kwarcem tytanowym

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić minimalistyczny wisior z kwarcem? Szybki kurs diy na naszyjnik z kamieniem naturalnym pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

$
0
0
Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

Chociaż pogoda za oknem nie zawsze na to wskazuje, wiosna zbliża się wielkimi krokami. Postanowiliśmy w pasarcie nieco ją przyśpieszyć – z małą pomocą kursu na wiosenną biżuterię ;). Pokażę Wam dzisiaj krok po kroku jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin w pięknym, wiosenno-miętowym kolorze. Asymetryczny naszyjnik z listkiem nie poprawi wprawdzie pogody, ale obiecuję, że umili oczekiwanie na pierwsze promienie słońca ;).

 

Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

Materiały:

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy głównie inspiracji, dlatego nie zrażajcie się, jeśli zabraknie tego konkretnego koloru koralików. Zamiast 4 milimetrowych Milly możecie użyć też drobnych kamieni, koralików Mist lub kryształków. Zamiast liścia możecie użyć dowolnej zawieszki, do której dacie radę podłączyć kółeczka montażowe z obu stron. Pokażę Wam też jak poradzić sobie, jeśli akurat nie dysponujecie szpilkami z haczykiem, a jedynie tymi zakończonymi płaską główką.

1. Najpierw obcinamy płaską stronę szpilki – nie będzie nam już potrzebna.

f9963200

2. Zginamy szpilkę pod kątem 90 stopni mniej więcej 1 – 1,5 centymetra od końca.
f9970304

 

3. Zawijamy oczko ze zgiętej części.

f9977408

4. Na powstałą w ten sposób szpilkę zakładamy koralik.

f9987200

5. I tak samo zawijamy oczko z drugiej strony.f9993856

6. Do dolnej części zawieszki doczepiamy kółeczko montażowe.Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

7. I do tego kółeczka doczepiamy nasz koralik. Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

8. Do koralika doczepiamy kolejne, tworząc taki koralikowy łańcuszek.

Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

9. Do górnej części zawieszki doczepiamy dwa koraliki, a później kółeczko montażowe i łańcuszek. Na razie nie musimy obcinać łańcuszka, niech sobie wisi – w ten sposób będzie nam łatwiej dobrać długość drugiej części naszyjnika. Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

10. Do kolnej części zawieszki doczepiamy kolejne koraliki Milly. Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

11. Kontynuujemy aż do osiągnięcia takiej długości, która nam odpowiada. Mój naszyjnik miał być w założeniu asymetryczny, zdecydowałam się więc na 15 koralików po jednej stronie zawieszki i 2 koraliki po drugiej. Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

12. Doczepiony już łańcuszek odcinamy w odległości ok. 14 cm od kółeczka montażowego.
Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

13. Doczepiamy do niego kolejne kółeczko i karabińczyk.Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

Druga strona naszyjnika w mojej asymetrycznej wersji ma więcej koralików, więc dołączony do niej łańcuszek musi być krótszy.
Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

14. Zdecydowałam się na łańcuszek długości 8 cm. Do niego doczepiamy kolejne kółeczko montażowe. Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

I już. Tak prezentuje się gotowy naszyjnik.
Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY

Dajcie znać, jak się podoba i czy w Waszych biżuteryjnych pracach też już zaczyna być widać wiosnę? ;)

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z koralików Milly satin? Wiosenna biżuteria DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką? Kurs na naszyjnik w stylu boho

$
0
0
Jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką? Kurs na naszyjnik w stylu boho

Za oknem coraz bardziej wiosennie, a my w pasarcie już myślami jesteśmy przy lecie ;). Dlatego przygotowałam dla Was dzisiaj kurs wideo, w którym pokażę krok po kroku jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką. Długi naszyjnik w stylu boho z zawieszką ze stali nierdzewnej będzie idealny na letnie dni. Zapraszam!

Jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką? Kurs na naszyjnik w stylu boho

 

Materiały:

  • Filigranowa zawieszka – owal ze stali nierdzewnej, rozmiar 49×29 mm.
  • Koraliki TOHO 8/0 w kolorach:  Opaque-Frosted Lt Beige;  Hybrid Natural Picasso; Opaque-Frosted Cornflower; Silver-Lined Smoky Topaz; Opaque-Frosted Blue Turquoise; Ceylon Seafoam Transparent-Frosted Ruby; Opaque-Frosted Pine Green; Opaque-Pastel-Frosted Shrimp.
  • Łańcuszek Ankier ze stali nierdzwnej – rozmiar 3×2,5 mm.
  • Szpilki z oczkiem, rozmiar minimum 40 mm.
  • Duże kółeczka montażowe – 12 lub 10 mm – dwie sztuki.
  • Kółeczka montażowe ze stali nierdzewnej, rozmiar 5 mm.
  • Karabińczyk ze stali nierdzewnej, rozmiar 14 lub 15 mm.
  • Przydadzą nam się też narzędzia jubilerskie i ewentualnie mata do koralików – nie jest niezbędna, ale niesamowicie ułatwi pracę ;)

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się,  jeśli zabraknie jakiegoś koloru koralików czy konkretnej zawieszki – eksperymentujcie ;).

Jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką? Kurs na naszyjnik w stylu boho

Podobny naszyjnik możecie zrobić z dowolną inną zawieszką ;).

Jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką? Kurs na naszyjnik w stylu boho

Dajcie znać jak się podoba i do zobaczenia w kolejnym kursie!

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z filigranową zawieszką? Kurs na naszyjnik w stylu boho pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Jak zrobić naszyjnik z makramy? Makrama krok po kroku

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z makramy

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was video kurs tworzenia biżuterii w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z makramy. Do wykonania naszyjnika wykorzystamy najprostszy splot makramowy nazywany spiralką. Projekt jest o tyle fajny, że choć nietrudny w wykonaniu, to jednak bardzo efektowny :). Do dzieła!

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Kamienie naturalne – w zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, mogą to być np. oliwki z masy perłowej (wykorzystane w czarno-różowym naszyjniku) o wymiarach 11x6mm lub dowolne koraliki o otworze większym od kordonka lub sznurka użytego w naszyjniku

Kordonek – o grubości 0.7mm. Jest cieńszy od sznurka, dzięki czemu łatwiej będzie nam go przewlec przez otwór kamieni. Wykorzystamy go do stworzenia wisiorka. Jeśli wybierzesz koraliki o nieco większym otworze niż mają oliwki z masy perłowej, cały naszyjnik wykonać możesz ze sznurka

Sznurek jubilerski – woskowany sznurek 1mm, służy nam za podstawę naszyjnika

Kółka montażowe – potrzebne nam będą dwa rozmiary kółeczek 7-9mm (w zależności od grubości wybranego przez nas sznurka) i kółeczka 5mm

Karabińczyk – ok 14mm

Końcówki do biżuterii – o otworze 3-3,5mm

Łańcuszek jubilerski – niewielki odcinek łańcuszka, pozwoli nam regulować długość naszyjnika. Jeśli nie masz pod ręką łańcuszka regulacyjnego, możesz wykonać go z kilku kółek montażowych połączonych ze sobą

Klej jubilerski – magic przyda nam się do zabezpieczenia końcówek sznurków przed strzępieniem, a mocny poxipol do wklejenia końcówek

Narzędzia jubilerskie – obcinaczki i szczypce do rozchylania kółeczek montażowych

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasz kurs służy głównie nauce techniki i inspiracji. W zależności od tego jakich materiałów użyjesz, uzyskać możesz zupełnie inny efekt. Wystarczy spojrzeć na dwie skrajnie różne inspiracje zaprezentowane przez Agę :). Naszyjniki wykonane tą samą techniką, a jednak zupełnie inne :). I co najważniejsze, oba piękne!

 

A (121)r1małe

 

naszyjnik makrama

 

wisiorek makrama spiralka3 pedzel

 

Jak Wam się podobał kurs? Pokusicie się o wykonanie własnej wersji naszyjnika? Czekamy na Wasze komentarze :)!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z makramy? Makrama krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę i naszyjnik z muszli? Pomysł na własnoręcznie robiony prezent na Dzień Matki

$
0
0
Pomysł na własnoręcznie robiony prezent na Dzień Matki

Dziś coś dla tych z Was, którzy poszukują inspiracji na własnoręcznie robiony prezent na Dzień Matki. Marta Draganek pokaże Wam jak zrobić bransoletkę i naszyjnik z muszli. W kursie zaprezentuje Wam klasyczną bransoletkę wykończoną srebrnymi elementami ze stali nierdzewnej oraz długi naszyjnik, który w razie potrzeby zmienia się w równie stylową bransoletkę ze złotym wykończeniem. Oba projekty dzięki zastosowaniu filigranowych łączników w formie róży zyskały niezwykle romantyczny charakter. Biżuteria prezentowana w kursie jest nietrudna w wykonaniu, ale i na tyle elegancka, że wprost idealnie nadaje się na ręcznie robiony prezent dla Mamy :). Do dzieła!

Zachwyciły mnie ostatnio koraliki z muszli – pokuszę się nawet o stwierdzenie, że była to miłość od pierwszego wejrzenia! Drobne matowe kule w naturalnym beżowokremowym odcieniu idealnie wpisują się w styl Boho, który nieprzerwanie króluje w mojej skrzyneczce na biżuterię i moich ostatnich projektach. Mam nadzieję, że biżuteria prezentowana w kursie przypadnie do gustu, zarówno Wam, jak i osobie obdarowanej :). Zatem do dzieła!

Materiały

materiały pedzel

 

Naszyjnik:

Koraliki z muszli -beżowokremowe, matowe, w kształcie kuli o średnicy 6mm – 25szt

Łącznik do biżuterii – filigranowy ze stali nierdzewnej, w kształcie róży 24x24mm

Kółka montażowe – otwarte 5mm. Ok 50 sztuk, posłużą nam nie tylko jako element montażowy, ale również jako przekładki

Linka jubilerska – 0.38mm – będziemy potrzebować ok 40-50cm

Łapaczki do biżuterii – męskie 8mm – 2sztuki

Rzemień jubilerski – rzemień naturalny w kolorze czekoladowym, okrągły, 2,5mm. Długość rzemienia zależy oczywiście od Waszych preferencji. Ja przygotowałam dwa rzemienie – 68 i 43cm. Używam ich zamiennie w zależności od stroju i nastroju. Dłuższy wykorzystuję jako element długiego naszyjnika do luźnych bluzek i tunik. Krótszy zamienia naszyjnik w bransoletkę, którą mogę czterokrotnie owinąć wokół nadgarstka (obwód nadgarstka 15cm).

Końcówki do biżuterii – zaciskowe 8x3mm – ok 8 sztuk. Potrzebne do wykończenia rzemienii. Można je zastąpić 4 końcówkami w kształcie walca.

Karabińczyk -12mm – 3 sztuki

Zaciski – drobne zaciski w kształcie walca lub okrągłe stopery, 2-3mm – 2 szt. Potrzebne do zamocowania łapaczek na lince jubilerskiej. Ich kolor nie ma znaczenia, ponieważ i tak będą ukryte wewnątrz łapaczek.

Klej jubilerski – np. Hasulith lub UHU. Wpuścimy odrobinę do wnętrza łapaczek.

Bransoletka:

Koraliki z muszli -beżowokremowe, matowe, w kształcie kuli o średnicy 6mm – ilość koralików oczywiście należy dobrać do rozmiaru nadgarstka. Na mój nadgarstek o obwodzie 15cm potrzebowałam 14szt

Łącznik do biżuterii – filigranowy ze stali nierdzewnej w kształcie róży 24x24mm

Kulki gładkie – ze stali nierdzewnej w kolorze srebrnym, 3mm – o dwie mniej niż koralików. W moim przypadku wystarczyło 12szt

Zapięcie magnetyczne – ze stali nierdzewnej, kula 10x6x6mm – 1szt. Świetnie sprawdziło się przy tym projekcie! Zapinanie i rozpinanie bransoletki jedną ręką stało się niezwykle łatwe, a dzięki mocnemu magnesowi, mam pewność, że nie zgubię bransoletki.

Linka jubilerska – 0,38mm -25-30cm, w zależności od długości bransoletki

Stopery – drobne stopery lub zaciski w kształcie walca, kolor srebrny, 2-3mm – 2szt. Potrzebne do zamocowania linki jubilerskiej

Narzędzia jubilerskie – szczypce płaskie, tnące oraz okrągłe bociany

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania biżuterii znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki. Prezentowane projekty możesz dowolnie modyfikować, nie przejmuj się, więc jeżeli któregoś z produktów użytych w kursie zabraknie :).

Wykonanie

Bransoletka

Zaczynamy od przycięcia linki jubilerskiej. Długość linki zależy oczywiście od obwodu nadgarstka. Dla siebie (nadgarstek 15cm) przygotowałam dwa odcinki o długości około 12cm.

1 pedzel

Przeciągamy linkę przez uszko łącznika i zabezpieczamy stoperem. Przydatne tutaj będą szczypce płaskie lub wygięte – nakładamy stoper na linkę i zaciskamy szczypcami.

2 pedzel

 

3 pedzel

Na linkę nakładamy na przemian koraliki z muszli oraz kulki ze stali nierdzewnej.

4 pedzel

Na koniec nawlekamy stoper oraz zapięcie magnetyczne.

5 pedzel

Koniec linki przeciagamy z powrotem przez ostatnie dwa koraliki i przekładkę.

6 pedzel

7 pedzel

Zaciskamy szczypcami stoper, aby zamocować zapięcie.

8 pedzel

9 pedzel

Szczypcami tnącymi obcinamy nadmiar linki.

10 pedzel

Tak wygląda połowa naszej bransoletki. Z drugiej strony łącznika mocujemy koraliki na lince dokładnie w ten sam sposób.

11 pedzel

Bransoletka gotowa!

12 pedzel

Naszyjnik

Linkę o długości ok. 32cm przeciągamy przez uszko łącznika i składamy ją na pół. Nawlekamy 20 koralików z muszli naprzemiennie z dwoma kółkami otwartymi – w tym projekcie w roli przekładek.

13 pedzel

Na końcu nawlekamy łapaczkę oraz stoper/zacisk.

14 pedzel

Zaciskamy stoper przy pomocy szczypiec płaskich.

15 pedzel

 

16 pedzel

Następnie, odcinamy nadmiar linki jubilerskiej. Do wnętrza łapaczki wpuszczamy odrobinę kleju i zamykamy ją z pomocą narzędzi.

17 pedzel

Domykamy haczyk łapaczki posługując się bocianami okrągłymi.

18 pedzel

Z drugiej strony łącznika montujemy pięć koralików z przekładkami, tak aby filigran w naszyjniku ułożony był asymetrycznie.

19 pedzel

Sznur z koralików zawieszony zostanie na rzemieniu. Możecie przygotować rzemienie różnej długości, które będzie można zmieniać w zależności od stylizacji. Dzięki temu stworzycie uniwersalną biżuterię 3w1 – długi/krótki naszyjnik oraz bransoletkę. Dla siebie przygotowałam dwa rzemienie – jeden o długości 68cm do długiego naszyjnika, drugi – o długości 43cm – do krótkiego naszyjnika, który jest dla mnie również bransoletką czterokrotnie owijaną wokół nadgarstka.

Czekoladowy brąz rzemienia idealnie komponuje się z beżowymi i kremowymi kamieniami. Wykończymy go złotymi końcówkami. Do rzemienia o średnicy 2,5mm dobrałam drobne końcówki zaciskowe. Na powierzchnię rzemienia nanosimy odrobinę kleju i nakładamy dwie końcówki, tak aby rzemień zamknął się w ich wnętrzu.

20 pedzel

Zaciskamy skrzydełka końcówek przy pomocy szczypiec.

21 pedzel

W ten sposób uzyskaliśmy idealnie dopasowaną prostokątną końcówkę. Oczywiście możecie końcówki zaciskowe zastąpić pojedynczą w kształcie walca o odpowiedniej średnicy.

22 pedzel

Doginamy jeszcze uszka końcówek..

23 pedzel

I zaczepiamy karabińczyk na kółeczku montażowym.

24 pedzel

Na drugim końcu rzemienia zaczepiamy samo kółeczko.

25 pedzel

Przy wcześniej przygotowanym sznurze z koralików montujemy drugi karabińczyk.

26 pedzel

Tak prezentuje się gotowy naszyjnik!

DSCF5629 pedzel

DSCF5499 edzel

DSCF5524 pedzel

I jeszcze kilka fotek w realu :).

20170513_170432[1] pedzel

20170513_171047[1] pedzel

20170513_165048[1] pedzel

A tak prezentuje się naszyjnik owinięty podwójnie wokół nadgarstka :).

20170514_102834[1] pedzel

Koniecznie dajcie znać jak podobał Wam się kurs :)!

Pozdrawiam serdecznie!

Marta Draganek-Zając
Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę i naszyjnik z muszli? Pomysł na własnoręcznie robiony prezent na Dzień Matki pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik i kolczyki z kryształkami rivoli? Kurs tworzenia biżuterii

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z rivoli

Dziś kurs tworzenia biżuterii, który szczególnie spodoba się fankom eleganckich błyskotek. Jeśli lubicie czasem założyć coś mocno połyskującego czy to w świetle słońca, czy lamp, ten kurs na pewno Wam się spodoba. W kursie pokażemy  jak opleść rivoli w bardzo prosty, ale efektowny sposób. Efektem kursu będzie piękny naszyjnik z chwostem i pasujące do niego kolczyki.

Oto niezbędne materiały:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koraliki TOHO – w rozmiarze 11/0, 15/0 (ja wybrałam w kolorze OPAQUE JET) i 6/0 u mnie w kolorze SILVER-LINED / GRAY

Kryształki CrystaLove – rondelle / 6x8mm – ja postawiłam na kolor oksydowany srebrny lustrzany – będzie nam potrzebne 10 sztuk

Koraliki SuperDuo – paczuszka. Do kursu wykorzystałam również kolor OPAQUE JET

Chwost – z nici wiskozowych – długość 70mm

Krawatka – może być ze stali nierdzewnej, zaciskana w rozmarze 10×5.5×7.5mm

Kółka montażowe – pojedyncze otwarte – 8mm

Kryształek rivoli – BONNY™ 12mm w kolorze crystal

Łańcuszek do biżuterii – lub sznurek czy rzemień – to od Was zależy na czym zawiesicie wisior

Nić jubilerska – One-G w kolorze dopasowanym do koralików. Będziemy potrzebować około metra, najlepiej z zapasem

Igła jubilerska – cieniutka, taka, która przejdzie przez koraliki 15/0

Nożyczki i opcjonalnie – okulary ;)
Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że to moja wersja kolorystyczna. Wy mieszajcie do woli. Nigdy nie bójcie się eksperymentów. :) I do dzieła!

1. Nawlekamy na nitkę 10 koralików SUPERDUO, na przemian z koralikami TOHO 11/0 (10 szt).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2. Ja jestem za ułatwianiem sobie pracy. ;) Nie lubię jak mi się wszystko “rusza”, więc zawsze zawiązuję sobie podwójnie nitkę tak aby powstała mi pętelka z koralików.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
3. Teraz przechodzę nitką jeszcze raz przez wszystkie koraliki, tak żeby usztywnić nasze “ubranko” dla BONNY.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
4. Zatrzymujemy się za jednym z koralików SUPERDUO i przenosimy się do górnej dziurki koralika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
5. Między koraliki Super Duo będziemy dodawać koraliki Toho 6/0.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
6. Przyszła kolej na drugą “warstwę” SUPER DUO. Między Toho 6/0 dodajemy kolejno koraliki SUPERDUO mocniej całość naciągając. Można jeszcze raz przeprowadzić nitkę w koło, wtedy praca będzie bardziej stabilna.

jak opleść rivoli

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7. Przechodzimy teraz do zewnętrznej dziurki koralików Super Duo.

jak opleść rivoli
8. Między koralki SuperDuo wplatamy koraliki Toho 11/0. Gdy już mamy wszystkie 11/0 na miejscu do środka naszej robótki wkładamy kryształek BONNY i zaciągamy mocniej nitkę, i przechodzimy jeszcze raz nitką w koło przez SD i Toho 11/0. Nasz kryształek jest już “ubrany”. Teraz będziemy go ozdabiać i nadawać formę wisiora.

jak opleść rivoli

jak opleść rivoli

jak opleść rivoli

 

jak opleść rivoli

9. Tak jak to jest pokazane na zdjęciu – przenosimy się z wewnętrznej teraz dziurki SD do zewnętrznej.

jak opleść rivoli

10. I przechodzimy dalej nitką przez koralik Toho 6/0

jak opleść rivoli

jak opleść rivoli
11. Nawlekamy teraz dwa koraliki 15/0 i jeden SuperDuo, tak aby SD był między Toho. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12. Musimy uważać żeby malutkie Toho 15/0 nie wpadły nam w koralik 6/0. Chcemy żeby powstały nam wierzchołki jak na zdjęciu. :)

jak opleść rivoli

jak opleść rivoli

13. Będziemy się znowu przenosić z wewnętrznej dziurki SD do zewnętrznej.

jak opleść rivoli

jak opleść rivoli

14. Między koraliki Super Duo będziemy dodawać teraz nasze piękne i błyszczące CrystalLove.

jak opleść rivoli

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

jak opleść rivoli

15. … a między CrystaLove dajemy koraliki Toho 6/0. W ten oto dosyć szybki sposób mamy już gotową naszą zawieszkę. Jeszcze tylko parę kroków i będzie gotowa do noszenia.

jak opleść rivoli

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
16. Zakładamy krawatkę. By to zrobić, nasza nitka musi wychodzić z koralika Toho 6/0. Nawlekamy na nitkę 13 koralików Toho 15/0 i krawatkę. Wbijamy się w koraliki Toho 6/0 tworząc pętelkę. Mocno ją zaciskamy i przepuszczamy raz jeszcze przez nią nitkę. Reszty nici nie ucinamy ale przechodzimy po obwodzie wisiora (przez SD i Toho 6/0) jeszcze dwa razy. Teraz możemy pozbyć się nadmiaru nici. :)

jak opleść rivoli

jak zrobić naszyjnik z rivoli

jak zrobić naszyjnik z rivoli
17. Czas na chwost . :)

jak zrobić naszyjnik z rivoli

18. Odginamy nasze kółeczko i przekładamy przez środek główki chwosta.
Można chwost wkleić do końcówki i dopiero wtedy zawiesić na kółeczko, a można też zrobić mu “czapeczkę” z koralików – ooo taką: czapeczka z koralików – kurs. Można też chwost ubrać w opaskę z peyote. To od Was zależy na które rozwiązanie się zdecydujecie.

jak zrobić naszyjnik z rivoli

19. Kółeczko wkładamy w koralik Toho 6/0 . Zamykamy i mamy wisior z chwostem GOTOWY! :)

jak zrobić naszyjnik z rivoli

jak zrobić naszyjnik z rivoli


jak zrobić naszyjnik z rivoliOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wykonując wszystkie kroki do punktu 10 możemy zrobić piękne kolczyki. :) Wystarczy trochę wyobraźni by w dowolny sposób je ozdabiać. Ja wam pokażę w bonusie, jak zrobić kolczyki z koralików i kryształków, w możliwie najprostszy sposób.
A więc wykonujemy punkty od 1 do 10. :)
Mamy? Prawda, że całkiem szybko można tym sposobem oprawić rivoli?
Więc teraz:
1. Wystarczy, że między koraliki Toho 6/0 dodamy po trzy koralki 11/0, które utworzą nam piękne “ząbki”. :)

jak zrobić kolczyki

jak zrobić kolczyki

2. Żeby dodać bigle wychodzimy z wierzchołka naszego jednego “ząbka”. Nawlekamy 5 koralików Toho 11/0, bigiel ze stali chirurgicznej i wchodzimy w wierzchołek “ząbka” obok. :)

jak zrobić kolczyki
3. Żeby ładnie się nam koraliki układały możemy jeszcze raz przejść nitką wkoło kolczyka, ale pomijając środkowe Toho z naszych ząbków.

jak zrobić kolczyki

jak zrobić kolczyki

4. I mamy kolczyki do kompletu. :) Można podwiesić do nich chwost, kamień kroplę – co tylko chcecie. :)

jak zrobić kolczyki

Czekam na efekty waszej pracy. Korzystając z tej metody oplatania rivoli można tworzyć niesamowite cuda. Mam nadzieję, że polubicie ją tak samo jak ja. Pozdrawiam! Przyjemnego HANDMADE! :D MONIKA :)

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik i kolczyki z kryształkami rivoli? Kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik – kocią łapkę z koralików TOHO? Kurs haftu koralikowego

$
0
0
Jak zrobić naszyjnik - kocią łapkę z koralików TOHO? Kurs haftu koralikowego

Haft koralikowy to jedna z tych technik, w których, kiedy już opanujecie podstawy, to jedyne co Was ogranicza to wyobraźnia ;). Przygotowałam dla Was dzisiaj kurs wideo, w którym pokażę krok po kroku, jak zrobić naszyjnik – kocią łapkę z koralików TOHO. To podstawowy kurs haftu koralikowego, który pozwoli Wam tworzyć własne, niepowtarzalne projekty. Do działa!

Materiały:

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że kurs ma na celu głównie naukę techniki i inspirację, dlatego nie przejmujcie się, jeśli zabraknie jakiegoś koloru – eksperymentujcie ;)

 

 

Jak zrobić naszyjnik - kocią łapkę z koralików TOHO? Kurs haftu koralikowego

 

Jak zrobić naszyjnik - kocią łapkę z koralików TOHO? Kurs haftu koralikowego

 

 

Dajcie znać jak się podoba i koniecznie pochwalcie się swoimi wersjami naszyjnika ;).

 

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik – kocią łapkę z koralików TOHO? Kurs haftu koralikowego pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z koralików krok po kroku – naszyjnik DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z koralików

Razem z Wajzerką zapraszamy Was na video kurs tworzenia biżuterii, w którym zobaczycie jak zrobić naszyjnik z koralików krok po kroku. Naszyjnik DIY z koralików w różnym rozmiarze bardzo efektownie prezentuje się na szyi. Dzięki regulowanemu zapięciu, możemy dopasować jego długość np. do dekoltu bluzki czy sukienki. Co ważne, z wykonaniem naszyjnika poradzą sobie nawet osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ręcznie robioną biżuterią :).

Aga swój naszyjnik wykonała z koralików Seastar satin w bardzo stonowanych kolorach. Dzięki temu naszyjnik świetnie komponuje sie zarówno z codziennymi stylizajcami, jak i tymi bardziej oficjalnymi. Jeśli lubisz odważne dodatki, możesz spróbować stworzyć taki naszyjnik z miksu koralików o kontrastujących kolorach.

 

Podczas tworzenia naszyjnika zwróć szczególną uwagę na:

  • delikatne formowanie haczyków, tak by szpilki się nie deformowały
  • szpilkę chwytamy szczypcami zawsze w tej samej odległości od czubków nosków szczypiec, dzięki temu wielkość haczyka zawsze będzie taka sama
  • najwięcej koralików 10mm umieszczamy na środku naszyjnika. Dzięki temu naszyjnik delikatnie zwęża się na boki
  • między duże koraliki montujemy mniejsze
  • ilość koralików  użytych w projekcie zależy od Ciebie. Jeśli preferujesz prostsze i mniej bogate formy, możesz użyć mniejszej ilości koralików

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Koraliki – Wajzerka wybrała do swojego projektu koraliki Seastar Satin wielkości 6, 8 i 10mm

Łańcuszek jubilerski – pancerka o dość dużych oczkach np. 6x4mm

Karabińczyk – najwygodniejszy będzie karabińczyk o wielkości 16mm

Kółka montażowe – 6mm,  2 kółeczka przydadzą nam się do zamontowania zapięcia, a z 10-15 do zrobienia łańcuszka regulującego długość naszyjnika

Zawieszka – mała zawieszka stanowi dodatkową (ale oczywiście nieobowiązkową) ozdobę naszyjnika

Kulki jubilerskie – wielkości ok 3mm

Szpilki jubilerskie – szpilki gwoździe

Narzędzia jubilerskie – szczypce tnące, bociany i szczypce płaskie. Narzędzia są niezbędne do przycięcia szpilek i formowania haczyków :)

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii służą głównie inspiracji i nauce techniki. Tego typu naszyjnik wykonać możesz z dowolnych koralików :).

 

jak zrobić naszyjnik z koralików

naszyjnik diy

Dzięki łańcuszkowi regulacyjnemu, długość naszyjnika możemy dowolnie regulować i dopasować go do rodzaju dekoltu czy stylizacji :).

kurs tworzenia biżuterii

naszyjnik satynowe seastar7a pedzel

Jak Wam się podobał kurs? Mamy nadzieję, że pokusicie się o wykonanie własnej wersji naszyjnika :). Koniecznie pokażcie nam efekty swojej pracy!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z koralików krok po kroku – naszyjnik DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Viewing all 92 articles
Browse latest View live