Quantcast
Channel: naszyjnik – Pasart Blog
Viewing all 92 articles
Browse latest View live

Jak zrobić naszyjnik z siatki jubilerskiej – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Kobieta silna, odważna i pewna siebie, lubi biżuterię charakterystyczną i mocno wyróżniającą się. Agnieszka dzieli się pomysłem na naszyjnik z siatki jubilerskiej, który jest prosty w wykonaniu, jednak charakterystyczny w wyglądzie. Zobacz, jak wygląda!

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Siatka jubilerska – na jedną bransoletkę potrzebujesz około 55cm siatki,
Koraliki drobne – w projekcie używamy Hex, ponieważ najładniej się mienią i przypominają, prawdziwe kryształki. Pościnane krawędzie koralików dodatkowo potęgują krystaliczne wrażenie. Potrzebne jest ok 1,5 opakowania,
Końcówki do wklejania – okrągłe o średnicy 9mm (średnica wewnętrzna 8mm), pasuje również o średnicy wew 9mm
Kółeczka montażowe – o średnicy wewnętrznej minimum 7mm,
Karabińczyki lub zapięcia ozdobne,
Zawieszki i charmsy,
Klej jubilerski – my używamy poxipol.
Przekładki w kształcie tunelu

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Od czego zacząć?

Zastanów się w jakiej kolorystyce chcesz zrobić naszyjnik. Siatki występują w różnych kolorach i już na etapie wyboru koloru, dobrze jest odpowiednio dopasować półfabrykaty metalowe. Do koloru żółtego, zielonego i innych intensywnych kolorów, dobrze będą pasowały elementy w kolorze srebrnym lub oksydowanym. Siatka szara, écru, czarna i biała jest bezpieczna w sensie połączeń kolorystycznych z metalem. Metal w kolorze KC Gold czy Golden Rose najlepiej z kolei wygląda z pastelami czyli kolorami takimi jak morela czy écru.
Pamiętaj, że wszystkie elementy metalowe powinny mieć ten sam odcień. Drobne różnice w wybarwieniu nie będą widoczne, natomiast sama barwa metalu jest bardzo istotna. Nie łącz elementów na przykład złotych z ze złotymi KC Gold.
Zaczynasz zatem od dobrania kolorów – siatka do koloru koralików, do całości dobierz kolor metalu.

Mam materiały, co dalej?

Smarujesz końcówkę klejem jubilerskim i obracasz ją w środku, żeby klej dobrze chwycił. Odczekaj aż klej wyschnie. Następnie wsyp do siatki koraliki na około 9cm. To będzie odległość, która pozwoli Ci później nosić tę biżuterię jako bransoletkę. Przekładka ułoży się wówczas na szczycie nadgarstka.
Przełóż tunel przez siatkę i dosyp koraliki do drugiej części siatki. Potrząsaj i zsypuj w dół koraliki, żeby ładnie i równo wypełniły cały tunel. Jeśli nie zadbasz o to teraz, mogą zrobić się nieładne przerwy i siatka w niektórych miejscach będzie pusta.

Jak zakończyć naszyjnik?

Wklej siatkę w drugą końcówkę i znów odczekaj aż wyschnie. Następnie połącz zapięcie z końcówkami za pomocą kółeczek montażowych.

Czy mogę wybrać inne zapięcia?

Tak! Biżuteria z siatki świetnie wygląda w połączeniu z zapięciem magnetycznym. Wybierz takie, które ma średnicę wewnętrzną 8mm lub 9mm, żeby ładnie się układała.
Dobierając końcówki czy zapięcia, zwróć uwagę na stylistykę tych półfabrykatów. Siatka jest nowoczesna i pasuje do prostych, gładkich form. Ciężkie, barokowe wzornictwo może zaburzyć lekkość biżuterii.

Naszyjnik zwinięty w precel

Jeśli masz siatkę, drobne koraliki i końcówki lub zapięcia, a nie masz przekładki, możesz zrobić długi naszyjnik, który jest zwinięty w precel. Ten prosty węzeł jest ciekawym akcentem dla tuby wypełnionej koralikami. Z tyłu naszyjnika użyj zapięcia ozdobnego i małej zadziornej zawieszki. Będzie ciekawie i z tyłu :).

zestaw do naszyjnika z siatki jubilerskiej_mianitura

Miłej pracy!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Biżuteria z rzemieni i ceramiki – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Ceramika lubi proste formy i nieskomplikowane sploty. Koraliki ceramiczne, są ozdobne same w sobie, dlatego najładniej wyglądają w połączeniu z jednolitymi rzemieniami lub sznurkami. W tym sezonie króluje neon i mocne kolory, dlatego ceramikę łączymy na lato właśnie w takie zestawienia.
long_v9_1094

Splot, który widzicie na zdjęciach wytłumaczyliśmy dokładnie w tym kursie. Dzisiaj dodajemy kolorowe wariacje tego wzoru, które wpisują się w modę na letni sezon 2015r.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

baner_650_150_px_v1

Produkty, które potrzebujesz do wykonania biżuterii, to:
rzemienie – płaskie, skórzane lub zamszowe plecione
końcówki wklejane – dobierane do wielkości rzemienia
karabińczyki lub zapięcia toggle – dobierane do koloru końcówek
koraliki ceramiczne
bigle do kolczyków – możesz użyć otwartych (jak na zdjęciu) lub angielskich (zamkniętych, dzięki którym nie zgubisz kolczyków :))

Neonowe akcenty

Neony latem nie wychodzą z mody. Podobnie jest w tym roku. Na sezon wiosna-lato 2015 na ulicach nasz wzrok przyciągają sportowe buty, które niemalże lśnią neonowymi kolorami. Jaka biżuteria do tego pasuje? No właśnie – neonowa! Nasza propozycja do letnich stylizacji to ceramiczne oponki połączone z biało-zielonym rzemieniem.

nike-air-max-90-neon-nike-air-max-90-hyperfuse

bransoletka biało zielona

Bransoletkę można nosić samą, ale dla fanek kompletów mamy także proste kolczyki:

kolczyki zielono białe

Kolorowa asymetria

Wiosna i lato, to przede wszystkim kolory. Wyciągamy z szafy letnie ciuszki, a z kuferków i szuflad biżuterię. Tej drugiej nigdy za mało, zatem zaglądamy w swoje skarby i składamy coś, co będzie pasowało do kiecki. Na przykład dwukolorową bransoletkę z rzemieni ekologicznych i ceramicznych oponek. Kolorów może być niezliczona ilość. Wybierz dwa ulubione i zrób coś takiego:

bransoletka mietowo żółta

Szalona klasyka

Kolorowa ceramika opleciona w stonowanymi rzemieniami, będzie alternatywą dla osób, które nie lubią krzykliwej biżuterii. Możesz tu wykorzystać rzemień zamszowy pleciony i ceramikę pasującą kolorystycznie. Podobnie jak w projekcie neonowym, występują tutaj dwa kontrastujące ze sobą odcienie:

bransoletka  czarno zółta2

Do kompletu możesz zrobić naszyjnik i kolczyki. Taka biżuteria pasuje do gładkich tkanin, bez dodatkowych wzorów.

naszyjnik czarno zółty

kolczyki czarno zółte2

Koraliki oponki możesz też połączyć z cienkim rzemieniem naturalnym. Efekt będzie luźny i wygląda tak:

trzy wisiorki_pedzel

Ceramiczne kule

Oponki pasują do kobiet drobnych i szczupłych, a także do tych o mocnych rysach. W oponkach dobrze wyglądałaby na przykład Anja Rubik :).
Jeśli bliżej Ci do rysów wspaniałej Doroty Wellman, możesz polubić ceramikę w kształcie kuli. Gruby okrągły rzemień, idealnie pasuje do kul z szerokim otworem. Kolorystyka, znów – najlepsza kontrastowa.

bransoletka szaro biała gruby rzemień i kulki

naszyjnik szaro biały gruby rzemień i kulki

I w trzech kolorach:
naszyjnik kolorowe kule

Ceramika w wydaniu sportowym bardzo przypadła nam do gustu, a Tobie? :)

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

NOWOŚCI W PASART/ SIERPIEŃ 2014 – ZOBACZ PRODUKTY W FILMIKU

$
0
0

O nowościach opowiada Marta Krauze

TRANSKRYPCJA VIDEO

 

 

Witam Was serdecznie!

 

Na dzisiejszym spotkaniu pokażę Wam elementy z cyrkoniami, troszeczkę elementów złotych i srebrnych oraz rzemienie, które są bardzo ciekawe fakturą i mają piękne kolory.

 

Zapraszam!

 

Przyniosłam dla Was łącznik infinity, czyli nieskończoność – bardzo popularny, bardzo sympatyczny element, który jest często wykorzystywany przez młodzież i przez osoby starsze. Proponuję Wam połączenie tego łącznika z zapięciem magnetycznym z cyrkoniami. Jest to bardzo drobne zapięcie, które ładnie pracuje. Do takiej bransoletki możemy użyć dwóch płaskich rzemieni – jeśli ktoś lubi połączenia asymetryczne, mogą to być dwa różnokolorowe zestawienia. Ja tutaj wybrałam biały i czarny. Zapięcie wystarczy wkleić w końcówki rzemieni bransoletka jest gotowa.

48356-lacznik-element-ozdobny-nieskonczonosc-kolor-srebrny-z-cyrkoniami-wymiary-57x25mm-1szt_500_375Łączniki infinity, nieskończoność, cena 5,99zł/szt

48693-zapiecie-magnetyczne-cyrkonie-rozowe-posrebrzane-15mmx13mm-otwor-5mm_500_375Zapięcia magnetyczne z cyrkoniami, cena 3,89zł/szt

47324-rzemien-ekologiczny-plaski-lakierowany-jednokolorowy-czarny-3x1-5mm-3m_500_375Rzemienie płaskie 3mm, cena 1,89zł/3m

Innym zastosowaniem zapięcia z cyrkoniami, jest połączenie go z czarną przekładką. Tę przekładkę wykorzystałam jako łącznik. Podobnie jak w poprzedniej bransoletce, przełożyłam dwa rzemienie płaskie i efekt jest następujący – czarna, elegancka, bardzo skromna bransoletka.

46426-przekladka-shamballa-jet-czarny-duzy-otwor-cyrkonie-posrebrzane-10x6mm_500_375

Przekładki z cyrkoniami, cena 3,99zł/szt

W przypadku elementów z cyrkoniami, bardzo ważny jest dobór kolorów. Te zapięcia i w ogóle wszystkie zapięcia z cyrkoniami są bardzo efektowne i zwracają uwagę, dlatego trzeba uważać dobierając elementy. Mając zapięcie w kolorze różowym, połączyłam je z pastelowymi kolorami, tworząc stylizację romantyczną. Wykorzystałam rzemienie płaskie pastelowe – różowy i indygo, prze które przełożyłam łącznik serduszko. Jest to zwyczajny łącznik, który zazwyczaj stosuje się do bransoletek sznurkowych, natomiast ja znalazłam takie zastosowanie. Innym rodzajem łącznika, który możemy wykorzystać, jest bardzo popularny napis Love. W przypadku ozdób cyrkoniowych, proponuję jak najmniej dodatkowych ozdobników, to bransoletka wyjdzie ładnie.

48816-lacznik-element-ozdobny-duze-serce-kolor-srebrny-wymiary-23x27mm-1szt_500_375

Łączniki serce, cena 0,79zł/szt

46451-lacznik-ozdobny-love-posrebrzany-42mmx18mm_500_375Łączniki LOVE, cena 1,49zł/szt

W przypadku czarnej bransoletki, jeśli nie chcemy aby była jednolita, możemy wykorzystać łącznik Wąż – czarny wąż z białymi cyrkoniami. Nie zostaje tutaj zaburzona równowaga kolorów, czyli biały z czarnym się „nie gryzie”. Stosując taki łącznik, zamiast przekładki, którą wcześniej wykorzystałam, zrobimy bransoletkę, która również efektownie będzie wyglądała.

48656-lacznik-element-ozdobny-waz-czarny-z-cyrkoniami-wymiary-57x25mm-1szt_500_375

Łączniki wąż, cena 3,49zł/szt

Skromniejszym wykonaniem bransoletki z cyrkoniami, jest wykorzystanie rzemienia i jednego zapięcia. Wybrałam zapięcie w kolorze aquamarine i do tego dobrałam turkusowy rzemień zamszowy. Wystarczy wkleić rzemień do końcówki, z jednej i drugiej strony, aby mieć gotową bransoletkę.

 

Chciałabym Wam zwrócić uwagę jak ważne jest zastosowanie rzemienia o takiej samej średnicy, jakiej jest zapięcie. Jeśli ten rzemień będzie nawet o 1mm większy (szerszy) to zapięcie nie będzie ładnie wyglądało.

 

Do takiego prostego rzemienia można także wykorzystać przekładkę z cyrkoniami w kolorze aquamarine. To jest ta sama przekładka, którą wcześniej wykorzystałam do bransoletki, tylko tamta była czarna. Ta spełni swoje zadanie, do którego została wykonana, czyli przekładka jako przekładka. Chciałam Wam pokazać ja ona się prezentuje na rzemieniach. I wystarczy znów, tylko wkleić zapięcie i bransoletka jest gotowa.

46423-przekladka-shamballa-aquamarine-turkus-duzy-otwor-cyrkonie-posrebrzane-10x6mm_500_375

Przekładki z cyrkoniami aquamarine, cena 3,99zł

Rzemienie na które chciałam Wam zwrócić uwagę, to są rzemienie, które nazywają się SFINKS. Kiedy zobaczyliśmy te rzemienie, mieliśmy wrażenie, że wyglądają jak skóra kota sfinksa. To jest taki kot, który nie ma sierści. Nigdy nie dotykałam tego kota, natomiast słyszałam, że jest fantastyczny w dotyku i myślę, że ten rzemień jest czymś podobnym. Ten rzemień jest zamszowy i ma na sobie nakrapiane kropki. Dodatkowo jest szyty i ta zamszowa skóra pomiędzy zszyciami charakterystycznie się marszczy. Występują w pastelowych kolorach i te najbardziej przypominają sfinksa, ale jest też kolor czarny , który ma mocniej zaznaczone kropeczki i to wrażenie jest nieco inne.48645-rzemien-ekologiczny-szyty-dots-brzoskwiniowy-wymiary-5x7mm-1m_500_375

 

Rzemienie sfinks, cena 4,99zł/1m

Do tego typu rzemieni, które mają jakiś wzór czy fakturę, pasują proste zapięcia. Przestawiam Wam zapięcia na klips, które mają wygrawerowaną malutką jaszczurkę. To są zapięcia wklejane, zatem wystarczy wkleić rzemień i bransoletka jest gotowa. Dla przykładu mam podwójną bransoletkę, która jest zrobiona z rzemienia GIRAFFE. Nazwa rzemienia znów pochodzi od tego, z czym nam się ten rzemień kojarzy.

48724-zapiecie-ozdobne-z-klipsem-kolor-srebrny-46mm-srednica-otworu-6mm_500_375

Zapięcie ozdobne z jaszczurką, cena 2,39zł

48649-rzemien-ekologiczny-szyty-giraffe-bezowy-wymiary-5x7mm-1m_500_375Rzemienie Giraffe, cena 2,59zł/m

Innym rodzajem zapięć, które możemy użyć, to są zapięcia zwykłe, proste magnetyczne – w kształcie walca, bądź w kształcie kulki. Jedno zapięcie jest wklejane, a drugiego potrzebne są dodatkowo końcówki, na przykład wklejane i kółeczka montażowe.

48784-zapiecie-magnetyczne-kula-kolor-srebrny-wymiary-18x12mm-otwor-1mm-1-szt_500_375

Zapięcie magnetyczne w kształcie kulki, cena 3,39zł/szt

Rzemień, o którym chciałam Wam opowiedzieć, ponieważ trudno nam było przedstawić na zdjęciu jest rzemień ZAMSZOWY. Jego główną zaletę, jaką jest szorstkość. Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale w rzemieniach najczęściej struktura jest płaska i to przypomina skórę ekologiczną. Ten rzemień zamszowy również jest ze skóry ekologicznej, ale jest troszeczkę inny w dotyku. Rzeczywiście wydaje się, że jest zamszowy, tak jak powiedziałam wcześniej jest szorstki ale jest bardzo miękki i zachowuje się jak rzemień ekologiczny, który już znacie. Taki, jaki jest intensywny w dotyku, taki też jest w kolorze. Możecie sobie zobaczyć, jak te rzemienie wyglądają w rzeczywistości – łosoś, amarant, też jest fiolet. Jest zwykły rzemień czarny, chociaż w zestawianiu z innymi rzemieniami on zwraca uwagę swoją matowością i fajną, zamszową strukturą. Ciekawym kolorem jest też miętowy – hit tego lata, hit tego sezonu.

IMG_0586

 

Rzemień zamszowy, cena 2,29zł/m

Przy okazji Wam pokażę jak on wygląda z elementami złotymi. To są przekładki metalowe, tutaj jest na przykład przekładka z zawieszką, do której możemy doczepić jakiś charms. Aby zrobić taką prostą bransoletkę z rzemienia wystarczy wkleić końcówki rzemienia do końcówki wklejanej. Ja tu akurat mam dużą, gdzie mieszczą się dwa rzemienie. Wtedy na jedną część można dodać zawieszki.

DSCF3775

Przekładka metalowa z uchwytem na zawieszkę, cena od 0,49zł

Odnośnie takich dużych końcówek, przyniosłam dla Was łańcuszek z zawieszką, z wykorzystaniem takiej dużej końcówki. Do takiej końcówki, możecie sobie wkleić jakikolwiek element, który charakteryzuje Was albo waszych przyjaciół dla których robicie biżuterię. Wystarczy zawiesić ozdobę na na łańcuszek, pozłacany, który jest z przedłużką. Prosty pomysł a może być ciekawy efekt.

48844-lancuszek-rolo-kolor-zloty-wielkosc-ogniwa-3x4-5mm-grubosc-drutu-0-9mm-dlugosc-70cm6cm_500_375

Łańcuszek z przedłużką 70cm, cena 5,99zł

Ze złota pojawiły się też bransoletki do charmsów, także tutaj można sobie przywiesić jakieś ulubione elementy, albo wykorzystać ozdobną zawieszkę, do której także doczepiamy charmsa.

48845-lancuszek-rolo-kolor-zloty-wielkosc-ogniwa-4x7mm-grubosc-drutu-0-9mm-dlugosc-20cm_500_375

Łańcuszek bransoletka, cena 2,99zł

Chciałabym Wam również pokazać rzemień z wzorem, który przypomina węża. Ten rzemień w pasarcie nazywa się SNAKE, ponownie jak w poprzednich rzemieniach, ta nazwa pochodzi od tego, z czym ten rzemień najbardziej się kojarzy. To jest taka bardzo wyraźna struktura i te łuski wężowe są ze skóry lakierowanej, dzięki czemu, w dotyku wydaje się, że jest ‘jaszczurkowaty”. To jest rzemień szyty i występuje w pozytywnych kolorach, jak turkusowy, różowy, morski, pomarańczowy i „bardziej wężowaty” czyli beżowy i szary. Ten rzemień jest lekki, dobrze współpracuje z ręką, zatem dobrze będzie się z niego robiło biżuterię.

IMG1_1743

Rzemień Snake, cena 3,99zł/m

Wydawać by się mogło, że biżuteria modułowa jest już pase i jest już niemodna, ale te elementy są tak ładne, że pojawiło się ich w pasarcie bardzo dużo. Teraz chciałabym Wam pokazać kilka z tych elementów. One są ślicznie wykonane! Jest na przykład słonik, który wygląda jakby ziewał. Ta biżuteria modułowa pasuje na rzemienie bądź sznurki do szerokości 5mm. Są też inne zwierzątka czy serduszka oraz elementy ozdobne z dodatkową zawieszką, do której można przyczepić jeszcze charmsa albo inną zawieszkę, jak na przykład dzwoneczek. Kiedyś słyszałam, że takie dzwoneczki są elementem charakterystycznym dla kobiet w ciąży. Innym elementem, który można dołączyć do takiej zawieszki jest na przykład aniołek, na którym jest napisane „Made for and angel”, czyli zrobione dla aniołka. Są też łapki z napisem „hand-made” czyli, żeby nie było wątpliwości że wasze dzieła zostały ręcznie zrobione.

DSCF3745

 

Przekładka metalowa słonik, cena 1,29zł/szt

48847-zawieszka-metalowa-dzwoneczek-z-uchwytem-kolor-srebrny-13x10mm-6-szt_500_375Zawieszka dzwoneczek, cena od 1,49zł/6szt

aniolek ty+é

Zawieszka charms aniołek, cena 0,39zł/szt

 

 

Na dzisiaj to już wszystko, co dla Was przygotowałam. Jeśli jesteście ciekawi co pojawiło się nowego w ofercie pasartu, to zajrzyjcie do zakładki Nowości na stronie głównej naszego sklepu.

 

Życzę bardzo kreatywnego dnia, cześć!

 

Artykuł NOWOŚCI W PASART/ SIERPIEŃ 2014 – ZOBACZ PRODUKTY W FILMIKU pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić zawieszkę z satynowych sznurków – tutorial krok po kroku

$
0
0

W dzisiejszym tutorialu Marta Draganek wraca do sztuki wiązania ozdobnych węzłów chińskich. Pokaże Wam jak wykonać zawieszkę na bazie węzła, z racji podobieństwa kształtów, funkcjonującego pod angielską nazwą Pipa Knot. Wyprzedzając Wasze pytania, pipa to tradycyjny chiński szarpany instrument strunowy, nazywany czasem chińską lutnią :).

1

2Fot. Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Pipa)

 

Z powodu niezwykłej urody, Pipa Knot powszechnie wykorzystywany jest w takich technikach tworzenia biżuterii jak np. makrama, wire wrapping, fusion knotting. Znajduje zastosowanie również w szyciu, jako aplikacja. W tradycyjnych chińskich strojach, wykorzystywany był jako rodzaj zapięcia.

Jakie materiały będą potrzebne do wykonania węzła?

long_v8_5178_sznurki_satynowe

Dobór materiałów zależy oczywiście od efektu, jaki zamierzamy uzyskać. Do wykonania zawieszki nadadzą się różnej grubości bawełniane woskowane lub satynowe sznurki, rzemienie, lniane nici, drut. W zawieszkę wpleść można także koraliki.

W pierwszej kolejności stworzymy komplet biżuterii – granatowe kolczyki oraz zawieszkę z ceramicznymi kulami. Do ich wykonania będziemy potrzebować:

 

3

Sznurek jubilerskibawełniany, woskowany, gr. 1,5mm. Na pojedynczą zawieszkę o długości 5cm, potrzebujemy ok. 60cm sznurka. Do wykonania kolczyków i zawieszki będziemy zatem potrzebować w sumie ok. 180cm.

Ceramiczne koraliki – kule o średnicy 12mm. Do grubszego sznurka, odpowiednie będą ceramiczne koraliki modułowe. Ważne jest, aby dobrać koraliki z odpowiednio dużym otworem – muszą przez niego przejść naraz oba końce sznurka.

Klej – do przymocowania koralików, najlepszy będzie szybkoschnący – typu Kropelka.

Bigle – proste posrebrzane haczyki z kulką i sprężynką.

Z narzędzi potrzebne będą szczypce tnące lub małe nożyczki do przycięcia sznurka, oraz bociany okrągłe i wygięte do zamocowania bigli.

Pipa Knot

Bazą dla tego węzła jest kształt ósemki. Zaczynamy od uformowania mniejszej górnej pętelki, o którą później zaczepimy bigiel. Po jej lewej stronie pozostawiamy koniec sznurka o długości ok. 7cm.

 

4

Z dłuższego końca nitki formujemy drugi, większy brzuszek naszej ósemki.

 

5

Nitką wiążącą (dłuższą) oplatamy górną pętelkę.

 

6

Układamy sznurek wewnątrz dolnej większej pętli.

7

I znów oplatamy górną pętelkę.

8

9

Wewnątrz dolnej pętli formujemy kolejną – odrobinę mniejszą.

10

Okręcamy nitką wiążącą górną pętelkę.

11

Pomiędzy górną a dolną pętlą powstaje coś na kształt klasycznego warkocza.

12

Ten sam schemat powtarzamy do uzyskania pożądanego splotu.

13

14

Wcześniej pozostawiony, 7cm koniec sznurka przekładamy do przodu. Wyrównujemy oba końce sznurka, smarujemy odrobiną kleju i nakładamy na nie koralik.

15

16

Po wyschnięciu kleju, możemy zamocować bigiel.

17

Tak wyglądają gotowe kolczyki. Wykonanie ich zajmuje maksymalnie pół godziny.

18

Zawieszka pięknie prezentuje się również na bazie naszyjnika. Na rynku dostępne są gotowe bazy, ale możecie je również szybko przygotować z rzemienia lub kauczuku. Wystarczy wkleić końcówki z zapięciem.

19

Jak wykończyć zawieszkę bez użycia koralika?

Wykończenie zawieszki przy pomocy koralika, rewelacyjnie sprawdza się w przypadku wykorzystania sztywnych materiałów, takich jak woskowane sznurki, czy rzemienie. Pokażę Wam teraz drugi sposób wykończenia takiej zawieszki wykonanej z miękkiego satynowego sznurka o grubości 2mm.

Węzeł wykonujemy dokładnie w ten sam sposób, co w przypadku granatowej zawieszki.

20

Następnie, nitkę wiążącą (dłuższą) przeciągamy przez środek dolnej pętli na lewą stronę zawieszki.

Przekładamy sznurek pod ostatnią górną pętlą i delikatnie zaciągamy.

21

Krótszy koniec sznurka również przekładamy ponad ostatnią górną pętlę.

22

Wiążemy ze sobą oba końce sznurka na podwójny supeł. Do wnętrza supełka wpuszczamy odrobinę kleju, aby się nie rozwiązywał.

23

Po wyschnięciu kleju, obcinamy końce sznurka zaraz przy supełku. Powierzchnię supełka smarujemy delikatnie klejem.

24

Przesuwamy w górę ostatnią pętlę, aby zasłonić supełek.

25

Tak prezentują się gotowe kolczyki wykończone bez użycia koralika.

2627

Zawieszka świetnie nadaje się również na brelok do kluczy. Wystarczy podwiesić ją do gotowej bazy.

28

Gdy nabierzecie troszkę wprawy w wiązaniu, spróbujcie wykonać splot z podwójnego sznurka w dwóch odcieniach. Niesamowity efekt gwarantowany!
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy!

 

Autorem kursu jest Marta Draganek, projektant marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Jak zrobić zawieszkę z satynowych sznurków – tutorial krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z rzemienia i sznurka – KURS DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik z rzemienia

Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam dzisiaj, jak zrobić naszyjnik z rzemienia i sznurka. Z niepozornych materiałów, Agnieszka wyczarowała prawdziwe cudo! Sami zobaczcie… a potem bierzcie się za tworzenie własnego :).

Kawałek rzemienia, sznurka, kilka srebrnych przekładek i koralików, co z tego może wyjść? A no, naszyjnik! I to nie byle jaki, bo piękny :)! Agnieszka tak już jakoś ma, że z pozornie nie współgrających materiałów, potrafi stworzyć prawdziwe cudo :).

jak_zrobić_naszyjnik

Koniec zachwytów, czas na konkrety :)

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Gronko kartka 1

 

lista 2 gronko

Rzemień – u nas jest to rzemień ekologiczny Rose 4mm, potrzebne będą dwa odcinki po ok. 26 cm.

Sznurek nylonowy – grubości 1,5mm. Kolor zależy od tego jaki rzemień wybierzesz. Potrzebujemy ok. 80 cm sznurka.

Koraliki – potrzebujesz ok. 10 koralików np. koralików ceramicznych lub jadeitów, najlepiej różnych wielkości.

Nakładki do biżuterii – u nas są to nakładki miseczki o średnicy 6mm.

Szpilki jubilerskie – Agnieszka wybrała te z kuleczką.

Łańcuszek – srebrna pancerka 5x4mm.

Przekładki – 16 przekładek kółeczko, które stanowią wykończenie sznurkowych elementów naszyjnika. By przełamać symetrię, Agnieszka dołożyła jeszcze jedną przekładkę, walec z napisem love 4,5x7mm.

Końcówki do biżuterii – dzwoneczki o wymiarach 11x8mm.

Zapięcie do naszyjnika – Agnieszka wybrała zapięcie typu toggle.

Kółeczka montażowe – otwarte lub sprężynki.

Klej jubilerski – do wklejenia końcówek używamy mocnego poxipolu, a do podklejenia sznurka i przekładek – kleju szybkoschnącego np. super glue.

Narzędzia jubilerskie – potrzebne Ci będą szczypce, najlepiej sprawdzą się te typu 3w1. Ostre nożyczki też się przydadzą :).

jak zrobić naszyjnik

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że w naszych kursach DIY, chodzi przede wszystkim o naukę techniki. Do wykonania własnej biżuterii użyć możesz dowolnego rzemienia czy koralików, nie przejmuj się, więc jeśli któregoś z produktów zabraknie. Jeśli masz problem z dobraniem alternatywnego produktu, napisz do nas, wspólnie coś wymyślimy :).

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z rzemienia i sznurka – KURS DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Wisior sutasz – kurs DIY

$
0
0
wisior_sutasz

Jasamira przygotowała dla Was kurs DIY na wisior sutasz, który wraz z rzemieniami Montezuma, tworzy bardzo oryginalny naszyjnik. Projekt ten możecie też wykorzystać do stworzenia bransoletki. Sami zobaczcie jakie to proste!

 

Produkty potrzebne do wykonania naszyjnika:

montezuma lista

Koraliki – potrzebne będą 2 rozmiary koralików: 6 i 8mm. Jasamira użyła koralików Mist.

Sznurek do sutaszu  – potrzebne Ci będą 4 odcinki po 35cm i 3 odcinki po 5cm.

Zapięcie magnetyczne – otwór zapięcia powinien mieć 10mm

Rzemienie jubilerskie – Jasamira wybrała rzemienie Montezuma, ale spokojnie możesz poeksperymentować z innymi rzemieniami, kto wie jaki efekt uzyskasz :)?

Koraliki Toho – drobne koraliki w rozmiarze 11, stanowią wykończenie sutaszowego elementu.

Filc – potrzebny do podklejenia wisiorka.

Igła – zwróć uwagę, by nie była zbyt duża – musi przejść przez otwór koralika TOHO.

Żyłka jubilerska

Klej – u nas jest to poxipol

Przydadzą Ci się też: ostre nożyczki, miarka i długopis.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Może się zdarzyć, że któryś z produktów się wyprzeda, na szczęście prawie żaden z tu użytych, nie jest z kategorii tych niezastąpionych :). Jasamira uczy Was techniki, ale to jakich rzemieni czy koralików użyjecie albo w jakiej kolorystyce wykonacie własną biżuterie, zależy tylko od Was. Popuśćcie wodze fantazji (i nie zapomnijcie pochwalić się efektami :) )!

Do dzieła!

1. Odmierzamy 33cm rzemienia Montezuma.

 

1

2. Wbijamy igłę w początek rzemienia i przekłuwamy się kawałek dalej (użyj do tego zwykłej mocnej igły).

 

2

 

3. Wspomagam się szczypcami, bo ciężko przebić się przez gruby rzemień!

3


4. Z rzemienia uformuj ślimaka. Trzymaj mocno robótkę i przekłuwaj się co kawałek przez całość.

4

5. Wielkość naszego Montezumowego motywu zależy od Ciebie, możesz go zmniejszyć lub zwiększyć!

5

6. Gotowe! Przyszyj dobrze końcówkę. Teraz na chwile odkładamy ślimaka.

6

7. Odmierzamy 4 kawałki sznurka sutasz, w jednym kolorze, po 35cm.

7

8. Prostujemy i układamy sznurki w odpowiednią stronę, jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz zajrzyj na nasz pierwszy kurs sutaszu.

8

 

9. Zaczynamy na środku i zszywamy cztery sznurki razem, układając je pod kształt koralika.

9

10. Wszywamy koralik.

10

11

11. Zszywamy teraz wszystkie sznurki.

12

12. Aby zamaskować dziurkę, wszywamy Toho.

13 a

13 b

13. Rozdzielamy teraz sznurki, dwa zostają po lewej, a sześć po prawej.

14

 

 

14. Zszywamy razem sześć sznurków z prawej.

kkk

 

15. Zszywamy ok 5 mm i wszywamy Toho.

15

15 b

 

16. Modelujemy kształt zawijaska, przeszywamy dobrze koralik i dalej zszywamy sznurki razem.

16

 

17. I zawijamy w drugą stronę, nie spiesz się, szyj równiutko i powoli!

17

17b

 

18. Wszywamy następny koralik.

18
19. Przeszywamy w drugą stronę.

19

 

20. Zszywamy znów 6 sznurków razem.

20

21. Wszywamy Toho.

21

 

 

22. Zszywamy razem do poprzedniego zawijasa.

22

 

23. Formujemy kolejnego ślimaka!

23

24. Wszywamy Toho i tak jak ostatnio, doszywamy do poprzedniego zawijasa.

24
25. I kolejny koralik tym razem większy, wszywamy tak samo jak w poprzednich punktach.

25
26. Odwróciłam drugą stroną moją pracę, bo tak mi wygodniej. Przymocuj dobrze koralik!

26

 

 

27. Maskujemy dziurkę koralikiem Toho.

27
28. To już ostatni zawijas! Szyj równiutko!

28

 

29. Tutaj nie będziemy już wszywać koralika, więc rób często przeszycia, aby wyszedł ładny kształt.

29

29 b

 

30. Zawijamy resztę sznurków pod spód.

30

 

31. Aby przymocować sznurki, wbijamy się od spodu przez sznurki w górę. Pamiętaj jednak, aby wbić się między sznurkami!

31

 

32. Odcinamy nadmiar sznurków.

32

33. Wszywamy duży koralik i Toho, z powrotem omijamy Toho (jeśli nie pamiętasz lub nie wiesz jak, zajrzyj do poprzednich kursów).

33

 

34. Mamy to! Jak Ci idzie? Jeszcze tylko parę szczegółów :).

34

35. Wbijamy się z drugiej strony, tam gdzie pozostały dwa wolne sznurki.

35

36. Wszywamy koralik Toho.

36

37. Zawijamy resztę sznurków pod spód.

37

38. Gotowe! Teraz połączmy wszystko!

soutache
39. Przymierzamy ślimaka do wcześniej zrobionego kaboszonu.

39
40. Przyszywamy! Pamiętaj – między sznurkami!

40

40 b

40 c

41. A teraz krawatka! Uszykuj trzy razy po 5cm sznurka sutasz. Sprawdź najpierw czy zmieści się na wcześniej przygotowany naszyjnik.

 

41

41b

42. Przyszywamy!

42

 

43. Oto on! Wsuń na wcześniej przygotowany naszyjnik i przymierz :).

wisior_sutasz

43 cc

Tył wisiorka możesz podkleić filcem.

50podkle

 

efekttt

Zamiast naszyjnika, możesz wyczarować bransoletkę :).

brans

Jak Wam się podoba połączenie sutaszu z rzemieniami? Skusicie się na naszyjnik czy bransoletkę :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Wisior sutasz – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Naszyjnik kolia – Kurs DIY

$
0
0
jak_zrobić_naszyjnik

Marta Draganek pokaże Wam dziś, jak zrobić naszyjnik kolie. Naszyjnik jest prosty i szybki w wykonaniu, a prezentuje się bardzo efektownie! Projekt daje Wam możliwość eksperymentowania z kolorami, dlatego każda z Was wykonać może coś we własnym stylu.

 

Pojawiło się ostatnio w Pasarcie sporo nowych kamieni naturalnych w cudnych odcieniach, zatem grzechem byłoby ich nie wykorzystać! Dzisiejszy projekt jest bardzo łatwy i szybki w wykonaniu. Stworzymy efektowny naszyjnik na bazie stalowej linki jubilerskiej. Dobór rodzaju kamieni oraz kolorystyki jak zawsze dowolny. Mam tylko nadzieję, że spośród ogromnej ferii barw uda Wam się na coś zdecydować, bo sama przyznaję, zajęło mi to trochę czasu :).

jak zrobić kolie

Do wykonania naszyjnika będziemy potrzebować:

lista kolia

  • Agaty lub jadeity – 10mm (8szt) i 6mm (16szt). Klimat naszyjnika będzie zmieniał się w zależności od wykorzystanych koralików. Chcę żeby mój naszyjnik wyglądał szlachetnie, a jednocześnie nie był zbyt elegancki. Będę go nosić na co dzień do pracy. Dlatego też wybrałam jadeity w bardzo energetycznym pomarańczowym kolorze, ale równie dobrze sprawdzą się agaty.
  • Linka jubilerska – w moim naszyjniku jest to linka o średnicy 0,38mm w kolorze stalowym. Myślę, że ten kolor idealnie skomponuje się z pomarańczowymi kamieniami . Wykorzystam 18 odcinków o długości 45cm.
  • Zapięcie do naszyjnika – początkowo zdecydowałam się na małe zapięcie magnetyczne, 12x6mm, w kształcie walca z kulą (otwór 2mm), takie też zobaczycie na zdjęciach w tym tutorialu. Teraz jednak patrząc z perspektywy czasu, dochodzę do wniosku, że lepiej sprawdziło by się proste zapięcie wtykowe – walec z bolcem, lub karabińczyk. Nie pomyślałam o tym, że drobny magnes może nie wytrzymać obciążenia kamieniami naturalnymi. Noszę naszyjnik od kilku dni, nie rozpina się samoistnie, jednak mam takie poczucie, że przy przypadkowym mocniejszym szarpnięciu zapięcie może puścić. Dlatego też przy kolejnych naszyjnikach z tej serii, wykorzystałam już zapięcia wtykowe. Drobniutkie zapięcia magnetyczne pozostawiam do wykorzystania w lżejszych projektach na bazie sznurka lub rzemienia
  • Klej – do zamocowania zapięcia. Tym razem wybrałam bardzo mocny klej dwuskładnikowy Poxipol.
  • Nitka – do obwiązania końców naszyjnika.

1 materiały pedzel

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że do wykonania kolii wykorzystać możesz dowolne koraliki, w wybranych przez siebie kolorach. Jeśli masz problem z doborem materiałów, napisz do nas, chętnie pomożemy!

A teraz, do dzieła :)

Krok 1

Zaczynamy od przygotowania 18 odcinków linki jubilerskiej o długości 45cm. Aby ułatwić sobie wklejenie zapięcia, obwiązujemy nitką jeden z końców naszyjnika. Linki związujemy poniżej miejsca klejenia, tak aby po wyschnięciu kleju móc nitkę bez problemu usunąć.

2 pedzel

Krok 2

Na końce linek nanoszę szpatułką zmieszany wcześniej klej dwuskładnikowy.

 

3 pedzel

 

Krok 3

Wsuwamy zapięcie i odkładamy projekt na 10min, do momentu związania kleju.

Co zrobić jeśli Wasze zapięcie ma otwór większy niż średnica wklejanego w nie sznura? Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy linki stalowe, zamiast poniżej miejsca klejenia, obwiązać nitką przy samym końcu i wkleić zapięcie tak, by nitka schowała się wewnątrz zapięcia.

4 pedzel

 

Krok 4

Po wyschnięciu kleju rozcinamy i usuwamy nitkę.

5 pedzel

 

Krok 5

Rozdzielamy linki stalowe na trzy części – pierwsza składa się z 5 linek, druga z 8, trzecia znów z 5. Moje kamienie mają dość duże otwory, a zależy mi na tym, aby nie latały luźno po całym naszyjniku, stąd pomysł, aby naciągać je nie na pojedynczą linkę, a na sznury składające się z kilku. Koraliki o średnicy 6mm wciągamy na sznury składające się z 5 linek, natomiast 12mm kamienie będą wchodziły na sznur z 8 linek.

6 pedzel

 

Krok 6

Zaczynamy wyplatanie kolii. Tu pomysł znów jest banalnie prosty – sznury będziemy splatać w luźny warkocz dokładając co rusz nowe kamienie. Zasadę wyplatania warkocza myślę, że wszyscy znają – skrajne sznury naprzemiennie przekładamy nad tym, który znajduje się w środku.
Sznur z prawej przekładamy nad środkowy, następnie sznur z lewej przekładamy nad środkowy.

7-768x576

 

8 pedzel

Krok 7

Sznur z prawej przekładamy nad środkowym. I znów sznur z lewej przekładamy nad środkowym. Itd. Przez całą długość kolii.

9 pedzel

 

Krok 8

W miarę wyplatania, na linki naciągamy kolejne kamienie.

10 pedzel

11 pedzel

 

Krok 9

Nie mam jakiegoś określonego schematu na to w którym miejscu powinny znaleźć się określone kamienie. Po prostu splatam swój warkocz i przesuwam kamienie w miejsca, w których wydaje mi się, że będą dobrze wyglądały. Jeśli nie macie pomysłu jak to zrobić, zasugerujcie się zdjęciami. Starałam się pokazać na nich swój splot krok po kroku do mniej więcej 1/3 długości naszyjnika. Dalej możecie powtórzyć ten sam układ.

12 pedzel

13 pedzel

jak_zrobić_naszyjnik

 

Krok 10

Zwróćcie uwagę na to, aby od samego początku formować warkocz w kształt naszyjnika. Splot powinien delikatnie skręcać w jedną stronę. Dzięki temu, naszyjnik będzie się później ładnie układał wokół szyi.

Diy_naszyjnik

 

Krok 11

Po spleceniu linek na całej długości naszyjnika, końce znów obwiązujemy nitką.

jak zrobić naszyjnik

Krok 12

Ostrymi nożyczkami wyrównujemy końce linek.

17 pedzel

Krok 13

Wklejamy zapięcie. Jak tylko klej wyschnie, usuwamy niepotrzebną nitkę.

kolia diy

Tak wygląda gotowy naszyjnik. Dzięki zastosowaniu sznurów składających się z kilku linek jubilerskich oraz kamieni w intensywnym kolorze, wygląda nowocześnie.

DIY_kolia

Nie byłabym sobą gdybym nie przygotowała paru wariacji na temat tego samego projektu.

Tutaj wykorzystałam jadeity w rozmiarach 4 i 10mm. Jest to mix kolorów od beżu poprzez zieleń i brązy. Splot składa się z czterech, niedbale poprzekładanych miedzy sobą sznurów. W tym projekcie widać już inny typ zapięcia – jest to zapięcie wtykowe o średnicy wewnętrznej 5mm.

naszyjnik kolia

Wpadłam też na pomysł, aby ten sam splot wykonać na bazie jedno-milimetrowego czarnego rzemienia. Tutaj 10mm jadeity w kolorze ecru zestawiłam z 6mm fasetowanymi agatami w różnych odcieniach zieleni.

jak_zrobić_naszyjnik

Dzisiejszy projekt daje wiele możliwości modyfikacji. Zastępując jadeity białymi perłami, kryształkami, czy koralikami typu ‘Star Dust’, stworzycie elegancką kolię ślubną. Nawleczcie kolorowe agaty na 1mm rzemień w naturalnym kolorze, aby uzyskać bransoletkę w stylu BOHO, którą okręcicie kilkakrotnie wokół nadgarstka. Można się też pobawić w miksowanie linek jubilerskich w różnych kolorach. Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów. Podzielcie się nimi na Pasartowym Facebooku!

Pozdrawiam gorąco!

Marta Draganek-Zając

 

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – stylowa biżuteria artystyczna. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Naszyjnik kolia – Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Naszyjnik sutasz w kolorach roku 2016 – Kurs DIY

$
0
0
naszyjnik_sutasz

W dzisiejszym kursie, Jasamira pokaże Wam, jak wykonać naszyjnik sutasz w kolorach roku 2016. Koraliki, kaboszon i sutaszowe sznurki, o to przepis na wyjątkowo oryginalny naszyjnik!

Kolorami roku 2016, według instytutu Pantone, zostały Rose Quartz i Serenity. Oznacza to, że kolory te, będą inspirować projektantów i twórców, w tym także tych, którzy zajmują się rękodziełem. Jasamirę te kolory zainspirowały do stworzenia sutaszowego naszyjnika. Zobaczcie co z tego wyszło :)!

Produkty niezbędne do wykonania naszyjnika:

kolory roku 2016 lista

Sznurek do sutaszu – potrzebne Ci będą 4 sznurki po 35 cm (3 w kolorze niebieskim, jeden różowy) i 8 sznurków po 16cm (6 niebieskich, dwa różowe)

Koraliki – koraliki w rozmiarach 4,6 i 8 mm. Jasamira użyła koralików MIST

Kaboszon – stanowi centralny punkt naszyjnika i to on w dużej mierze decyduje o jego charakterze. W pasarcie znajdziecie dużo różnorodnych wzorów, które mogą zainspirować Was do stworzenia zupełnie innych projektów

Kryształki – w kształcie rondelle, 4x3mm

Koraliki TOHO – rozmiar 11, to z nich utworzymy zapięcie naszyjnika

Filc – potrzebny do podklejenia tyłu naszyjnika, wybierz taki, który kolorystycznie komponuje się z resztą naszyjnika

Klej jubilerski – u nas jest to poxipol

Igła

Nić

Przydadzą Ci się też nożyczki i długopis.

Wszystkie produkty niezbędne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że wykonany przez Was naszyjnik, powinien być zgodny z Waszym gustem i stylem, a to znaczy, że możecie dowolnie eksperymentować z użytymi materiałami. Jasamira uczy Was jedynie techniki, to jak naszyjnik będzie ostatecznie wyglądał, zależy wyłącznie od Was. Jeśli macie wątpliwości co do doboru alternatywnych materiałów, napiszcie do nas, chętnie pomożemy :).

Gotowi? No to zaczynamy :)!

1. Przygotuj 4 sznurki po 35cm (trzy w kolorze niebieskim, jeden różowy).

1 pedzel

2. Przymierz kaboszon do sznurków.

2 pedzel

3. Zaczynamy! Wbijamy igłę w sznurki.

3 pedzel

 

4. Zszywamy tak długo, aż obejmiemy kaboszon.

4 pedzel

5. Zszywamy wszystkie sznurki razem.

5 pedzel

6. Wszywamy dwa koraliki Toho w pierwszym rzędzie.

6 pedzel

7. I jeden w drugim rzędzie.

7 pedzel

8. Rozdzielamy sznurki i zszywamy cztery, pod kształt koralika.

8 pedzel

9. Wszywamy koralik.

9 pedzel

10. A teraz wszystkie sznurki razem.

10 pedzel

11. Znów rozdzielamy sznurki i wszywamy koralik.

11 pedzel

12. W sumie wszyj 4 koraliki z odstępami jak w punkcie 10 i 11.

12 pedzel

13. Najlepiej podkleić kaboszon na końcu, bo możesz go wyciągnąć i swobodnie zszywać sznurki razem.

13 pedzel

14. Na koniec tej strony szyjemy ślimaka.

14 pedzel

15. Dokładnie i równo zszyj aby powstał ładny zawijas.

15 pedzel

16. Przebij się od spodu między sznurkami aby zakończyć.

16 pedzel

17. Z tyłu, zszyj na okrętkę sznurki i odetnij resztę.

17 pedzel

18. Teraz powtórz punkty 8-18 i uszyj symetrycznie drugi brzeg wisiora.

18 pedzel

19. Wbijamy igłę w powstały środek.

19 pedzel

20. Nawlekamy koraliki od największego do najmniejszego.

sutasz krok po kroku

21. Przebijamy się z powrotem przez koraliki do pracy omijając najmniejszy koralik.

21 pedzel

22. I gotowy mamy główny element!

sutasz krok po kroku

23. A teraz przygotuj cztery kawałki sutaszu po 16cm ( jeden różowy, trzy niebieskie).

23 pedzel

24. Zaczynamy prawie na środku (odmierzamy koralik, który chcemy wszyć).

24 pedzel

25. Wszywamy!

25 pedzel

26. Toho dla zamaskowania dziurki.

26 pedzel

27. Rozdzielamy sznurki i zszywamy je pod następny koralik.

27 pedzel

28. Wszywamy mniejszy koralik.

Sutasz_krok_po_kroku

29. I ślimak na koniec tej strony!

29 pedzel

30. Kończymy tę stronę, wbijamy od spodu igłę między sznurkami, z tyłu zakończ jak w punkcie 17.

soutache krok po kroku

31. I z drugiej strony pozostało nam wszyć koralik.

31 pedzel

32. Zszywamy sznurki do wielkości koralika.

32 pedzel

33. Wszywamy średni koralik.

33 pedzel

34. Powtarzamy, jak w punkcie 30.

34 pedzel

35. Gotowe!

35 pedzel

36. Uszyj drugi symetryczny! Aby to zrobić powtórz punkty 23-35.

36 pedzel

37. Łączymy ! Wbijamy się z dużego elementu, nawlekamy średni koralik i wbijamy się w mniejszy motyw.

37 pedzel

38. Nawlecz nową nitkę, jeśli masz krótką, bo będziemy mocować naszyjnik z koralików, najpierw nawlecz 3 większe koraliki.

38 pedzel

39. A teraz średnie, ich ilość zależy od tego jaki długi chcesz mieć naszyjnik, najlepiej przymierz sobie do szyi ;).

naszyjnik_sutasz

40. Pod koniec nawlecz duży koralik, średni i mały, przewlekamy teraz z powrotem igłę z nitką do pracy, jednak na początku musisz pominąć najmniejszy koralik – robi on za stoper :).

40 pedzel

41. Wbij się w mniejszy element, pamiętaj aby dobrze z tyłu zakończyć nitkę, najlepiej zrób kilka supełków :).

41 pedzel

42. Powtórz teraz punkty 37-39 z drugiej strony, jednak na końcu zamiast 3 wielkości koralików, nawlecz Toho (14 sztuk – ilość zależy od wielkości koralika z drugiej strony, musi być tak aby przechodziło na styk) i z powrotem wbij się w sznur koralików i do pracy (punkt 41).

42 pedzel

43. I tak powstało zapięcie!

43 pedzel

44. Podklej dokładnie filcem sutaszowe elementy.

naszyjnik_sutasz

45. A teraz przyjemnego noszenia życzę!

naszyjnik_sutasz

sutasz_krok_po_kroku

Jak Wam się podoba ten projekt? Co myślicie o kolorach roku 2016 :)? Czekamy na Wasze komentarze!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Naszyjnik sutasz w kolorach roku 2016 – Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Kurs DIY – jak obszyć kaboszon?

$
0
0
jak_obszyć_kaboszon

W dzisiejszym kursie DIY, pokażemy Wam jak obszyć kaboszon, na przykładzie pięknego naszyjnika z chwostem. Jasamira tłumaczy bardzo dokładnie, a naszyjnik jest wprost przepiękny – to już dwa powody, by spróbować swych sił w tworzeniu własnego!

Kaboszonowe kamienie są piękne same w sobie, ale oprawa, którą stworzyła im Jasamira, sprawiła, że wisior wprost zachwyca! Choć jego stworzenie wymaga pracy i cierpliwości, zdecydowanie warto spróbować! No, spójrzcie na nie tylko :).

61 pedzel

Produkty potrzebne do wykonania naszyjnika:

z chwostem lista

 

Kamień kaboszon – to prawdziwe serce naszyjnika, wybór kamienia zależy oczywiście od Was. W naszyjnikach stworzonych przez Jasamirę widać, że zmiana rodzaju czy wielkości kamienia może całkowicie zmienić wygląd tworzonej biżuterii.

Chwost – choć kamień jest sercem naszyjnika, to chwost nadaje mu wyjątkowego charakteru

Krawatka – to na niej umieścimy nasz wisior

Sznurek do sutaszu

Filc – potrzebny do podklejenia naszyjnika

Rzemień zamszowy – swój wisior zawiesić możesz na połączonych ze sobą odcinkach rzemienia zamszowego lub na sznurku skręcanym. Obie opcje zaprezentowała Jasamira w swoich naszyjnikach.

Koraliki TOHO – to one stanowić będą “ramę” dla kamienia. U Jasamiry kolor koralików komponuje się z kolorystyką kamienia.

Klej jubilerski – do podklejenia filcu Jasamira użyła kleju pattex, a do wklejenia zapięcia niezawodnego poxipolu

Zapięcie do biżuterii – magnetyczne, o otworze ok. 4-4,5 mm. Naszyjnik równie dobrze prezentować się będzie z końcówkami do biżuterii i karabińczykiem. Nie bójcie się eksperymentów :).

Igła

Żyłka jubilerska- najlepiej sprawdzi się ta o rozmiarze mniejszym niż 0,2 czyli 0,16 lub 0,10mm

Wszystkie produkty, których Jasamira użyła do stworzenia swoich naszyjników znajdziecie tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, nie bójcie się eksperymentować z produktami alternatywnymi. W rękodziele takie “kombinowanie” jest jak najbardziej wskazane, a im więcej “siebie” włożycie w swój projekt, tym lepszy będzie efekt ( i większa satysfakcja na koniec :) ). Jeśli pojawi się jakaś wątpliwość odnośnie tego, którego z produktów użyć, dajcie znać, chętnie pomożemy!

 

Gotowe? No to do dzieła :)!

1. Przygotuj klej, kawałek filcu i kaboszon.

1 pedzel

2. Nałóż klej na kaboszon.

 

2 pedzel

3. Przyklej na środku do filcu.

 

3 pedzel

4. Uszykuj koraliki Toho rozmiar 11.

4 pedzel

5. Wbij igłę od spodu blisko kaboszonu.

5 pedzel

6. Nawlecz cztery koraliki.

6 pedzel

7. Wbij się igłą przy kaboszonie, mniej więcej na odległość czterech koralików.

7 pedzel

8. A teraz od spodu wbijamy się w środek między drugim a trzecim koralikiem.

8 pedzel

9. Przechodzimy igłą przez dwa ostatnie koraliki.

9 pedzel

10. Znów nawlekamy cztery, wbijamy się za nimi z przodu, i od spodu na przód pracy przed dwa ostatnie koraliki i przechodzimy przez nie.

 

10 pedzel

 

11. Tak obszywamy cały kaboszon, na końcu nawlekam tylko dwa, bo więcej się nie zmieści, a musimy mieć parzystą liczbę koralików (peyote parzysty).

 

11 pedzel

12. Przechodzę przez pierwsze nawleczone koraliki, tak aby zamknąć obwód.

 

jak obszyć kaboszon krok po kroku

13. Przewlekam nitkę przez wszystkie koraliki dokoła.

 

jak_obszyć_kaboszon

14. Gotowe!

14 pedzel

15. Przechodzimy przez jeden koralik, obojętnie który.

jak obszyć kaboszon

16. Nawlekamy jeden koralik i przebijamy się omijając jeden (przyjrzyj się z którego wychodzi nitka a w który się wbijamy).

 

16 pedzel

17. Wygląda to tak.

17 pedzel

18. I znów nawlekamy koralik, omijamy jeden z pierwszego rzędu i przechodzimy przez następny.

obszywanie kaboszonu

19. Pierwszy rząd może trochę wyglądać koślawo, jednak z każdym kolejnym rzędem, koraliki będą się ładnie zacieśniać wokół kaboszonu.

19 pedzel

20. Tak wyglądają cztery koraliki w drugim rzędzie, musisz tak wszyć koraliki dokoła.

obszywanie kaboszonu krok po kroku

21. Tak się prezentuje w całości.

21 pedzel

22. Przechodzimy w wyżej położony koralik.

22 pedzel

23. Nawlekamy koralik i wbijamy się w następny koralik drugiego rzędu.

23 pedzel

24. Zaciągaj nitkę aby koraliki ładnie przylegały, powtarzaj aż do zakończenia rzędu.

 

24 pedzel

25. Macie to? Kaboszon już nam się ładnie prezentuje.

 

25 pedzel

26. Kolejny rząd tak samo.

 

26 pedzel

27. Jak widzisz, że kaboszon ładnie się trzyma w koszyczku, pora zakończyć oplatanie. Możesz opleść jak w poprzednich rzędach lub przewlekać koralik co drugą powstałą szparkę.

27 pedzel

28. I powstanie nam wtedy taka korona przypominająca pikotki.

28 pedzel

29. Gotowe!

29 pedzel

30. Wycinamy kaboszon, uważaj aby nie odciąć nitki.

30 pedzel

31. Mi została jeszcze dość długa nić, jeśli widzisz, że Twoja jest krótka, zakończ z tyłu pracy i nawlecz nową, będziemy teraz doszywać sutasz.

31 pedzel

32. Przygotuj trzy sznurki o długości 20cm, pamiętaj aby ułożyć je w jedną stronę przed szyciem! (Jeśli nie wiesz jak to wygląda cofnij się do poprzednich kursów)

32 pedzel

33. Wbijamy igłę od spodu kaboszonu i przechodzimy przez koralik z pierwszego rzędu.

33 pedzel

34. Przebij się przez sznurki i z powrotem przez koralik do kaboszonu.

34 pedzel

35. I tak obszywamy, z sutaszu do kaboszonu i z powrotem.

35 pedzel

36. Zszywamy sznurki razem.

36 pedzel

37. Przebijamy się przez trzy sznurki do środka, nawlekamy koralik i przechodzimy przez kolejne trzy.

37 pedzel

38. Jak już koralik mamy wszyty, to zszywamy sznurki znów razem.

 

38 pedzel

39. Rozdzielamy sznurki i zszywamy na lewo trzy razem.

 

39 pedzel

40. Wszywamy jeden koralik Toho.

 

40 pedzel

41. Zszywamy sznurki razem.

41 pedzel

42. Wyginamy w drugą stronę i zszywamy tylko trzy.

42 pedzel

43. Wszywamy jeden koralik Toho.

43 pedzel

44. Zawijamy i zszywamy ślimaczka.

44 pedzel

45. Przebijamy się od tyłu między sznurkami do przodu, aby dobrze zamocować naszego ślimaczka.

 

45 pedzel

46. Odetnij nadmiar sznurków.

46 pedzel

47. Powtórz kroki 40-46 i uszyj symetrycznie drugą stronę.

47 pedzel

48. Przymierz chwost do pracy.

 

48 pedzel

49. Wszyj go w powstałą dziurkę.

 

49 pedzel

49 b pedzel

50. Teraz szyjemy pikotki, nawlekam jeden koralik Toho rozmiar 15, następnie rozmiar 11 i znów rozmiar 15 i wbijam się do swojej pracy ( jeśli nie pamiętasz jak, cofnij się do wcześniejszych kursów)

50 pedzel

51. Na środku zamocuj krawatkę, nawlecz jeden koralik rozmiar 11, następnie krawatkę i znów koralik 11, wbij się do pracy. Przeszyj kilka razy.

51 pedzel

52. Tak to wygląda.

52 pedzel

53. Doszyj symetrycznie do końca pikotki.

53 pedzel

53 b pedzel

54. A teraz między wystające koraliki w rozmiarze 11 wszywam dokoła po jeszcze jednym takim samym koraliku.

54 pedzel

54 c pedzel

55. Odrysuj i podklej filcem naszą pracę.

55 pedzel

56. Wklej rzemienie na razie z jednej strony zapięcia.

56 pedzel

57. Przeprowadź rzemienie przez krawatkę. Możesz teraz wkleić drugą końcówkę zapięcia, gdybyś zrobiła to wcześniej, zapięcie nie zmieściłoby się w krawatce :), dlatego zwracaj zawszę uwagę na wielkość wszystkich elementów pracy!

57 pedzel

jak_obszyć_kaboszon

Obsydian obszyłam sutaszem poziomo, dla przykładu, że możesz i tak i tak. Wszystko teraz zależy od Ciebie! Powodzenia!

jak_zrobić_naszyjnik

jak_obszyć_kaboszon

 

Jak Wam się podobają naszyjniki Jasamiry? Czekamy na Wasze komentarze :)!

 

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Kurs DIY – jak obszyć kaboszon? pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z kółeczek? Kurs DIY

$
0
0
naszyjnik z kóleczek(1)

Marta Draganek przygotowała kurs dla osób początkujących, w którym pokaże, jak zrobić naszyjnik z kółeczek montażowych, kamieni naturalnych i rzemienia. Naszyjnik jest prosty w wykonaniu, a prezentuje się bardzo oryginalnie. Do dzieła!

Dziś pokażę Wam dwa różne pomysły na naszyjniki. Oba wykonane w podobnym stylu, z tych samych materiałów, a jednak inne w charakterze! Bazę biżuterii stanowić będzie rzemień kauczukowy. Przy pomocy kółeczek montażowych podwiesimy na nim koraliki z kamieni naturalnych. To właśnie ogniwka będą głównym bohaterem tego kursu!

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

materiały pedzel

Kamienie naturalne – mix kolorów i rozmiarów. W moich naszyjnikach wykorzystam następujące kamienie: lawa wulkaniczna 12mm (12szt) i 14mm (6szt), agat barwiony 5-6mm w kolorze czarnym (13szt – pierwszy naszyjnik, i 36szt – drugi), agat barwiony 5-6mm w kolorze popielatym (15szt), obsydian śnieżny 4-5mm kolor czarny (15szt). Kamienie naturalne zastąpić można szklanymi koralikami, perłami, itp. Świetnym pomysłem może być również wykorzystanie resztek koralików pozostałych z innych projektów.
Kółka montażowe – otwarte 10mm, kolor srebrny. Do wykonania obu naszyjników zużyłam ok. 160szt.
Szpilki jubilerskie – z kulką 20mm, kolor srebrny, ok. 70szt na oba naszyjniki. Do naszyjnika z drobnych agatów, dodatkowo szpilki haczyki, 25szt.
Rzemień jubilerski – z kauczuku, 6mm, czarny (46 i 44cm).
Zapięcia – do pierwszego naszyjnika końcówki do wklejania, kółeczka montażowe i karabińczyk w kolorze srebrnym,  drugi naszyjnik wykończymy metalowym zapięciem magnetycznym z kulką.
Klej jubilerski do wklejenia zapięć – dwuskładnikowy Poxipol (próbowałam również Hasulith, jednak ten nie chciał związać metalu z kauczukiem).

Narzędzia jubilerskie – w tym projekcie istotne są odpowiednie narzędzia. Będziemy potrzebować szczypce okrągłe do wyginania szpilek w kształt haczyka, szczypce tnące do skracania szpilek oraz szczypce płaskie lub wygięte do zaciskania haczyków.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjników znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki, a pokazane tu naszyjniki to jedynie propozycje. Poeksperymentujcie z materiałami, by uzyskać zupełnie inny, wyjątkowy efekt :). Jeśli pojawi się u Was jakaś wątpliwość odnośnie doboru materiałów, napiszcie do nas, a wspólnie coś wymyślimy :).

 

Gotowe? No to zabieramy się do pracy przy pierwszym naszyjniku!

1. Zaczynamy od przygotowania kamieni. Z każdym z nich będziemy postępować dokładnie w ten sam sposób. Najpierw nakładamy kamień na szpilkę z kulką.

1 pedzel

2. Odginamy wystający koniec szpilki w bok, pod kątem 90 stopni. Moje szpilki są dość miękkie, dlatego mogę zrobić to palcami, bez użycia szczypiec. Jeśli Wasze są twardsze, pomóżcie sobie szczypcami okrągłymi.

2 pedzel

3. Następnie, przy pomocy szczypiec okrągłych, formujemy wystający koniec szpilki w haczyk. Wystarczy złapać mocno szczypcami koniuszek szpilki i obracać szczypce tak, aby szpilka okręciła się wokół jednego z nosków bocianów tworząc okręg.

3 pedzel

4 pedzel

4. Nie zamykamy na razie okręgu do końca.

5 pedzel

5. Na haczyku zawieszamy kółeczko montażowe i domykamy haczyk z pomocą szczypiec wygiętych lub płaskich.

7 pedzel

 

6. Tak wygląda gotowy element naszyjnika.

8 pedzel

 

7. W przypadku mniejszych kamieni, na pierwszy rzut oka widać, że z tak długiego końca szpilki moglibyśmy zwinąć na szczypcach spiralę. Dlatego też szpilki musimy przyciąć na odpowiednią długość – tj. wystarczającą do wykonania pojedynczej pętli.

9 pedzel

 

8. Najpierw zginamy szpilkę pod kątem 90 stopni, jak wcześniej.

10 pedzel

9. Następnie, skracamy szpilkę przy pomocy szczypiec tnących. Zostawiamy koniec o długości ok. 8-9mm.

11 pedzel

10. Teraz posługując się bocianami okrągłymi, można uformować haczyk i zawiesić kamień na kółeczku.

12 pedzel

13 pedzel

 

11. Wszystkie kamienie przygotowujemy w ten sam sposób. Zajęło mi to ok. godziny.

14 pedzel

12. Gotowe elementy możemy teraz nałożyć na rzemień kauczukowy. Długość kauczuka dostosowujecie oczywiście do swoich preferencji – mój ma 46cm. Bez problemu przytniecie go zwykłymi nożyczkami. Nakładam naprzemiennie kółeczka montażowe i kółeczka z kamieniem.

15 pedzel

13. Wymyśliłam sobie taką sekwencję:
1 – ogniwko
2 – obsydian 4mm
3 – ogniwko
4 – agat popiel 6mm
5 – ogniwko
6 – agat czerń 6mm
7 – ogniwko
8 – lawa 12 lub 14mm (14mm w centralnej części naszyjnika)

Kiedy skończyła mi się lawa, a zostało jeszcze trochę drobnych kamieni, podzieliłam je po równo i nałożyłam po obu końcach naszyjnika.

Możecie skopiować moją sekwencję kamieni lub wymyślić własną. Myślę, że warto trochę poeksperymentować i stworzyć coś absolutnie unikalnego :).

16 pedzel

14. Tak wygląda moje kompozycja po nawleczeniu wszystkich elementów na kauczuk.

17 pedzel

15. Pozostało już tylko wkleić zapięcie.
Przygotowując ten kurs wypróbowałam dwa kleje. Początkowo użyłam Hasulith. Okazało się jednak, że w kontakcie z kauczukiem klej ten w ogóle nie tężeje. Przyznaję, że byłam totalnie zaskoczona – do tej pory sprawdzał się idealnie w przypadku przeróżnych materiałów. Drugi wybór padł na dwuskładnikowy klej – Poxipol i ten już związał bez jakichkolwiek problemów.

DSCF3073[1] pedzel
Mam nadzieję, że efekt finalny Wam się podoba :).

Drugi naszyjnik

Jest dużo bardziej delikatny. Na rzemieniu z kauczuka zawisną łańcuszki z ogniwek różnej długości. W łańcuszki te wpleciemy jedynie drobne agaty w jednolitym kolorze.
1. Potrzebujemy przygotować następujące elementy:

18 pedzel

 

2. Aby przygotować łańcuszek zaczynam od podwieszenia na ogniwku agatu na szpilce z kulką, dokładnie w ten sam sposób, co w przypadku pierwszego naszyjnika.

19 pedzel

 

3. Kolejne kamienie zaczepiamy już przy pomocy szpilek haczyków. Szpilka taka ma gotowy haczyk z jednej strony. Nakładamy na nią kamień i formujemy pętlę z drugiej strony. Jeden z haczyków zaczepiamy o pierwsze kółeczko. Z drugiej strony kamienia, dodajemy nowe kółko. Gdy wszystkie łańcuszki będą gotowe, po prostu nawlekamy je na kauczuk o długości ok. 44cm. Ponieważ naszyjnik ten jest dużo lżejszy, możliwe jest zastosowanie zapięcia magnetycznego. Wystarczy wkleić w nie końce rzemienia.

20 pedzel

Tak prezentuje się gotowy naszyjnik:

DSCF3067 pedzel

Obydwa naszyjniki wykonane zostały w tej samej kolorystyce, powstały ze zbliżonych materiałów. Różnią się jednak charakterem. W moim odczuciu, pierwszy – jest dość ciężki, dla silnej kobiety o mocnej osobowości. Drugi – bardziej delikatny, dla drobnej kobiety o romantycznej duszy…
Na który z nich Wy się zdecydujecie? ;)
Pochwalcie się koniecznie efektami swojej pracy na pasartowym Facebooku lub Instagramie. Oznaczcie zdjęcia własnoręcznie wykonanej biżuterii hashtagiem #kurspasart, aby wszyscy mogli ją zobaczyć!

Pozdrawiam serdecznie!
Marta Draganek-Zając

 

Autorem kursu jest Marta Draganek, projektant marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z kółeczek? Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Peyote parzysty – bransoletka i naszyjnik z TOHO – kurs DIY

$
0
0
peyote parzysty

W dzisiejszym kursie DIY, Jasamira pokaże Wam jak zrobić bransoletkę i naszyjnik z koralików TOHO i rzemienia zamszowego. Przy okazji zaprezentujemy Wam ścieg peyote parzysty. To jak, uczycie się z nami :)?

Ścieg peyote parzysty prezentowany przez Jasamirę, wykorzystać możecie do stworzenia naszyjników czy bransoletek. Świetnie komponuje się również z elementami sutaszowymi, co Iza prezentuje Wam na końcu kursu. Zaczynamy :)?

Produkty potrzebne do wykonania kompletu:

Lista peyote

Koraliki TOHO – w rozmiarze 8

Nić jubilerska – monofilowa w rozmiarze 0,2mm

Rzemień zamszowy – w projekcie Jasamiry, kolorystyka rzemieni jest zbliżona do kolorystyki koralików TOHO, ale równie dobrze może prezentować się naszyjnik czy bransoletka w kolorach kontrastujących. Nie bój się eksperymentów, bo zazwyczaj to dzięki nim powstają najładniejsze projekty :).

Zapięcie magnetyczne – o otworze wewnętrznym 5mm

Klej jubilerski – u nas jest to poxipol

Igła jubilerska – w rozmiarze 10

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z produktów zabraknie, spróbuj poszukać dla niego alternatywy w pasartowych zapasach. Jeśli będziesz mieć jakieś wątpliwości odnośnie tego, czy dany produkt się nadaje, napisz do nas, a wspólnie coś wymyślimy :).

Gotowe :)? No to dzieła!

1. Na przygotowaną wcześniej żyłkę grubości 0,2 nawlekam 10 koralików Toho w rozmiarze 11/0 (Jeśli chcesz wykonać szerszą rurkę wystarczy, że nawleczesz więcej koralików, ale pamiętaj aby była to liczba parzysta, jest to to ścieg peyote parzysty ).

1 pedzel

 

2. Zostawiam na końcu 2-3cm i zawiązuje supełek.

2 pedzel

3. Teraz nawlekam jeden koralik, aby rozpocząć drugi rząd.

3 pedzel

4. Wbijam się w drugi koralik w rzędzie.

4 pedzel

5. Akurat żyłka obróciła mi się na dół, zaciągnij nić, popraw tak aby dodany koralik był na górze, aby lepiej Ci się szyło.

5 pedzel

6. Nawlekamy następny koralik i omijając jeden, wbijamy się w czwarty koralik pierwszego rzędu.

6 pedzel

7. I znów nawlekamy jeden koralik i wbijamy się w szósty z pierwszego rzędu, czyli zawsze omijamy jeden.

7 pedzel

8. I tak będziemy powtarzać do końca rzędu, nawlecz następny koralik i wbij się w ósmy koralik z pierwszego rzędu.

8 pedzel

9. Nawlekamy ostatni i przechodzimy w dziesiąty koralik pierwszego rzędu.

9 pedzel

10. Powinno wyjść coś takiego :).

10 pedzel

11. A teraz w drugą stronę! Nawlekamy jeden koralik i wbijamy się w pierwszy wystający.

11 pedzel

12. Powstały nam ładne ząbki dzięki czemu ładnie widać, gdzie wszywamy kolejny koralik, nawlekamy i wbijamy się w co drugi koralik.

12 pedzel

13. I tak do końca rzędu!

13 pedzel

13 b pedzel

14. Gdy dochodzimy do końca, zawracamy, nawlekając jeden koralik i wbijając się w pierwszy wystający.

14 pedzel

15. Jak poprzedni rząd, nawlekamy koralik i mocujemy go pomiędzy dwa wystające.

15 pedzel

16. Dokończ trzeci rząd.

16 pedzel

16 b pedzel

17. Tak wygląda 5 rzędów.

17 pedzel

18. A potrzebujemy 9 :).

18 pedzel

19. Zawijamy w rurkę i powinno nam się ładnie ułożyć – zazębić się.

19 pedzel

19 b pedzel

20. Teraz zszywamy! Przebij się w pierwszy koralik z drugiego końca.

20 pedzel

21. Przechodzimy na drugą stronę przez pierwszy wystający koralik.

21 pedzel

22. I na drugą stronę w wystający.

22 pedzel

23. Tak na przemian, będziesz widziała, jak się ładnie zasklepia w całość.

23 pedzel

24. Dla ułatwienia możesz sobie spłaszczyć pracę, przyduszając rurkę między palcami.

24 pedzel

25. Po zszyciu nie będzie widać gdzie był początek, a gdzie koniec :).

25 pedzel

26. Przechodzimy przez ostatni koralik i prawie gotowe :).

26 pedzel

27. Dobrze zaciągnij obie żyłki!

27 pedzel

28. Dla pewności przechodzę jeszcze przez koraliki na druga stronę.

28 pedzel

28 b pedzel

29. I z powrotem.

29 pedzel

30. Zawiązuje mocny supełek.

30 pedzel

31. Aby supełka nie było widać, przechodzę przez koraliki i zaciągam żyłkę.

31 pedzel

32. Aby supełek schował się w koraliku.

32 pedzel

33. Odcinamy żyłki.

33 pedzel

34. Gotowa rurka!

34 pedzel

35. Przygotuj 4 rzemienie o długości odpowiedniej do szyi lub nadgarstka, ja na bransoletkę przygotowałam 18cm, a na naszyjnik 50cm.

35 pedzel

36. Nawlecz rurkę na rzemienie.

36 pedzel

36 b pedzel

37. Dopasuj zapięcie do grubości rzemieni.

37 pedzel

38. Ja wybrałam zapięcie magnetyczne, wystarczy tylko wkleić :)

38 pedzel

39. I proszę gotowa bransoletka! Zrób drugą rurkę i będziesz miała do kompletu naszyjnik!

38 b pedzel

40. Taką rurkę możemy wykorzystać na kilka sposobów! Wcześniej przygotowałam sutaszowy wisiorek i pokaże Wam jak przymocować do niego nasz mały element, który tym razem posłuży jako krawatka :).

40 pedzel

41. Wbijamy się od wisiorka w pierwszy koralik rurki.

41 pedzel

42. I z powrotem do wisiorka.

42 pedzel

43. I tak, zaczep się w przynajmniej czterech miejscach.

43 pedzel

 

44. Maskujemy powstałą dziurkę! Wbijamy się od spodu sutaszu, nawlekamy dwa koraliki i przebijamy zasłaniając prześwit.

44 pedzel

45. Pod spodem wszywamy jeszcze jeden tak samo.

45 pedzel

46. Gotowe!

46 pedzel

47. Teraz możesz przewlec przez krawatkę cztery rzemienie.

47 pedzel

48. I wkleić zapięcie!

48 pedzel

Mamy dla Was rysunkowy schemat ściegu peyote parzystego, który powinien nieco ułatwić Wam pracę :).

 

 

peyote parzysty(2)

 

To jak, podejmujecie wyzwanie :)? Koniecznie dajcie nam znać jak Wam idzie, trzymamy kciuki za cierpliwość i efekty :)!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Peyote parzysty – bransoletka i naszyjnik z TOHO – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Makrama krok po kroku – naszyjnik z agatem

$
0
0
makrama_krok_po_kroku

Agnieszka Wajzer-Nowak pokaże Wam dziś, jak przy pomocy makramy opleść kamień o nieco bardziej regularnym kształcie. Efektem końcowym naszego kursu będzie wyjątkowy naszyjnik DIY. Zapraszamy!

Makrama to wspaniała technika, przy pomocy której stworzyć możemy właściwie wszystko: naszyjniki, bransoletki (koniecznie zajrzyjcie do naszych poprzednich makramowych kursów, które znajdziecie tutaj) a nawet takie akcesoria jak torebki :). Choć wymaga wiele cierpliwości i precyzji, nie zrażajcie się pierwszymi niepowodzeniami – tu jak w każdej innej dziedzinie, praktyka czyni mistrza. Ćwicząc szybko złapiecie wprawę, więc sznurki w dłoń i do dzieła!

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

makrama agat

Kamień naturalny – prezentowaną przez Agnieszkę techniką obszyć możesz właściwie każdy kamień o w miarę regularnym kształcie. U nas jest to agat w formie plastra o wymiarach około 25x35mm.

Sznurek nylonowy – grubości 1mm

Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze 3mm, potrzebne jeśli chcemy nasz naszyjnik zapinać na zapięcie toggle lub karabińczyk. Jeśli zdecydujemy się na zapięcie magnetyczne, końcówki nie będą potrzebne.

Klej jubilerski – np. niezawodny poxipol

Kółeczka montażowe – potrzebne do zamontowania zapięcia toggle lub karabińczyka

Zapięcie do biżuterii – u Agnieszki jest to zapięcie typu toggle, ale zamiast niego równie dobrze sprawdzi się zapięcie magnetyczne o otworze 3mm. W takim przypadku do wykonania naszyjnika nie potrzebujemy końcówek do wklejania ani kółeczek montażowych.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli któregoś z nich zabraknie, śmiało poszukaj dla niego alternatywy w pasartowej ofercie. Pamiętaj, że z materiałami użytymi do kursu możesz dowolnie eksperymentować – opleść inny kamień, wybrać sznurek o innym kolorze czy powiesić zawieszkę na łańcuszku lub rzemieniu. Jeśli pojawią się u Ciebie jakieś wątpliwości odnośnie doboru alternatywnego produktu, napisz do nas, chętnie pomożemy :). Powodzenia!

 

Jak Wam się podoba taka technika oplatania kamieni i co myślicie o efekcie końcowym, czyli naszym naszyjniku :)? Czekamy na Wasze komentarze i sugestie!

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Makrama krok po kroku – naszyjnik z agatem pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z chwostem w stylu BOHO? Kurs DIY

$
0
0
BOHO

Agnieszka Wajzer-Nowak przygotowała dla Was kurs DIY w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z chwostem i łapaczem snów. Biżuteria w stylu boho dzięki niezwykłemu urokowi, praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Zapraszamy :)!

 

 

 

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika z łapaczem snów:

jak-zrobic-naszyjnik-boho

 

nasz boho 1

nasz boho 2

 

 

skróty nazw koralików: amazonit A, TOHO B5154 TFG, TOHO B5262 IRTS, TOHO B3814 CI, kulka metalowa duża KD, kulka metalowa mała KM, agat AG

sekwencja koralików:

KD, KM, TFG, KM, IRTS x2 ( DWA KORALIKI ), A, IRTS x2, A, IRTS x2, A, IRTS x2, A, IRTS x2, A, IRTS x2, A, IRTS x2, KM, IRTS, KM, A, CI x2, A, CI x2, A, IRTS x2, KM, TFG, KM, A, IRTS x2, A, IRTS x2, A, IRTS x2, A, IRTS x2, KM, IRTS, KM, A x17, KM, CI, KM, CI x2, A, CI x2, A, CI x2, A, CI x2, A, CI x2, A, KM, IRTS, KM, KD, AG

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika z chwostem:

jak-zrobic-naszyjnik-z-chwostem

naszb boho 2

boho popraw 3

 

skróty nazw koralików– agat AG, kulka metalowa duża KD, kulka metalowa mała KM, TOHO B5575 OLNW, B5573 OLT, B 5581 ICBD

sekwencja koralików:

KD,ICBD, KM, ICBD x3, OLNW, OLT x8, KM, ICBD, KM, ICBD x5, KM, OLT x3, KM, ICBD x6,
OLNW, OLT x6, AG, KD, ICBD, KM, OLT x2, ICBD x5, OLNW x2, OLT x2, ICBD, OLT x4, KM,
OLT, AG, OLT, ICBD x5, OLNW, OLT x8, AG, KD, ICBD, KM, OLT x2, OLNW x4, OLT, ICBD x8,
OLT, KM, ICBD, KD, AG x4, KD, AG x4

Materiały wykorzystane do stworzenia naszyjników:

Baza kolczyka – baza kolczyka łapacz snów wprost idealnie nadaje się do stworzenia naszyjnika, podobną rolę spełnić może inna baza kolczyka lub łącznik jubilerski

Kaboszon – Agnieszka wybrała kaboszon owalny o wymiarach 13x18mm, równie dobrze sprawdzi się kaboszon o innym kształcie czy wymiarach, pamiętaj jednak, by do rozmiaru kaboszonu dobrać odpowiedni łącznik :)

Łącznik jubilerski – łącznik z miejscem na wklejenie kaboszonu, jeśli nie podobają Ci się naszyjniki z kaboszonami z grafiką, użyć możesz kaboszonu z kamienia naturalnego lub zrezygnować na rzecz zwykłego łącznika.

Kulki jubilerski – gładkie o rozmiarach 4 i 5 mm

Łapaczki – żeńskie 7mm

Koraliki TOHO – w rozmiarze 6/0

Zapięcie do biżuterii – w pierwszym naszyjniku Aga użyła zapięcia na karabińczyk – w drugim zapięcia typu toggle – zdecyduj, które zapięcie jest dla Ciebie wygodniejsze :).

Zawieszki – do naszyjnika z łącznikiem Aga użyła zawieszek piórek i serduszka, które zamontowała do łańcuszka regulacyjnego. Zwróć uwagę, by wybrane przez Ciebie zawieszki miały ten sam odcień metalu co pozostałe półfabrykaty metalowe

Chwost – Agnieszka użyła chwosta o długości 70mm, jeśli preferujesz krótsze naszyjniki możesz zdecydować się na mniejszy chwost, z kolorami również możesz poszaleć :)

Kamienie naturalne – w naszyjniku z łapaczem snów jest to amazonit 4-5mm, a w naszyjniku z chwostem fasetowane agaty 5-6mm

Sznurek jubilerski – woskowany bawełniany 1mm, użyty w naszyjniku z chwostem

Krawatka do biżuterii – potrzebna do podwieszenia łącznika z kaboszonem

Końcówki do wklejania – potrzebna do wklejenia chwosta, do chwosta 70mm pasować będzie końcówka o otworze wewnętrznym 4x8mm

Kółeczka montażowe – typu otwartego 5mm

Łańcuszek do biżuterii – stanowi nie tylko ozdobę naszyjnika z łapaczem snów, ale i pozwala na regulację jego długości

Nić jubilerska – nić monofilowa 0,45mm

Klej jubilerski – szybkoschnący przyda Ci się do wklejenia kaboszonu w łącznik, a klej magic do zabezpieczenia sznurka użytego w naszyjniku z chwostem

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjników znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że kurs służy przede wszystkim  inspiracji i nauce techniki – z użytymi materiałami można, a nawet trzeba eksperymentować, by uzyskać własny, wyjątkowy efekt :). Jeśli pojawi się jakiś problem z doborem alternatywnych materiałów lub coś w kursie będzie dla Was niezrozumiałe – dajcie znać, chętnie pomożemy :)!

Który naszyjnik podoba Wam się bardziej ? Czekamy na Wasze komentarze ;)!

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z chwostem w stylu BOHO? Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik BOHO – CrystaLove Cuboid – kurs DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik

Dziś kontynuujemy trend BOHO – pokażę Wam jak zrobić oryginalny naszyjnik w naturalnych kolorach. Główną inspiracją do wykonania biżuterii będą szklane kryształki CrystaLove w kształcie prostopadłościanu w pięknym opalizującym brązowo-szarym odcieniu. Całość dopełnią delikatne koraliki TOHO oraz elementy w kolorze antycznego złota.

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

DSCF4535

  • Kryształki – szklane w kształcie prostopadłościanu CrystaLove, 7x3mm, 44szt. Do swojego naszyjnika wybrałam koraliki w opalizującym brązowo-szarym odcieniu. Będą się pięknie komponować z brązowym rzemieniem oraz elementami w kolorze antycznego złota
  • Koraliki TOHO –  Round 11/0, Opaque-Pastel-Frosted Egg Shell, 176szt. Delikatny odcień ecru świetnie współgra z pozostałymi elementami
  • Metalowe kulki jubilerskie – w kolorze antycznego brązu, 3,2mm średnicy, 88szt
  • Szpilki jubilerskie –  haczyki 40mm w kolorze antycznego brązu, 45szt
  • Zapięcie typu toggle = 20x16mm, 2szt. Z kompletów zapięć wykorzystamy jedynie kółeczka – posłużą jako ozdobny element montażowy
  • Rzemień jubilerski – z ekologicznego zamszu 3×1,5mm w kolorze kakaowym. W moim przypadku są to dwa odcinki o długości 38cm
  • Końcówki do biżuteriizaciskowe – płaskie, tzw. „krokodylki” 6mm, 2szt
  • Karabińczyk – klasyczny 10mm w kolorze antycznego złota, 1szt
  • Kółeczka montażowe – otwarte o średnicy 5mm, ok. 15szt. Posłużą do zamocowania zapięcia oraz wykonania przedłużki do naszyjnika

Z narzędzi potrzebne będą szczypce okrągłe – do wyginania szpilek, szczypce tnące – do ich skracania, oraz szczypce płaskie – do montowania poszczególnych elementów.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Jeśli, któregoś z użytych przez Martę produktów zabraknie – nic straconego! Kurs służy przede wszystkim nauce techniki i inspiracji – oznacza to, że z użytymi materiałami możesz dowolnie eksperymentować, by uzyskać efekt zbliżony lub zupełnie odmienny, ale co najważniejsze: swój własny! Swój projekt wykonać możesz w zupełnie innej kolorystyce. W dostępnych kolorach TOHO i kryształków, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli przy doborze materiałów pojawi się jakaś wątpliwość – śmiało napisz do nas, chętnie pomożemy :)!

Wykonanie

Główna część naszyjnika powstanie na bazie szpilek haczyków. Na każdą z nich nałożymy sekwencję koralików, następnie poszczególne szpilki połączymy w cztery koralikowe sznury, każdy o długości  11 szpilek.

1. Na każdą ze szpilek nawlekamy [TOHO, metalowa kulka, TOHO, CrystaLove, TOHO, metalowa kulka, TOHO].

1

2. Przy pomocy bocianów okrągłych wyginamy koniec szpilki pod kątem 90 stopni.

jak zrobić naszyjnik

3. Skracamy szpilkę tak, aby wystający koniec miał długość ok. 1cm.

3

4. Formujemy haczyk, tj. owijamy koniec szpilki wokół jednego z nosków bocianów.

4

5. Domykamy haczyk przy pomocy szczypiec płaskich.

kurs diy

6. Kolejną szpilkę doczepiamy do poprzedniej, aż każdy z czterech sznurów naszyjnika będzie składał się z 11 szpilek.

6

tutorial biżuterii

8

7. Końce sznurów łączymy ze sobą kółeczkami montażowymi z zapięciami toggle.

9

10

11

recznie robiona bizuteria

8. Odmierzamy rzemień o długości ok. 38cm. Składamy go dokładnie na pół.

13

9. Przekładamy pętlę przez kółko toggle na końcu sznurów koralikowych.

14

10. Następnie przeciągamy przez pętlę końce rzemienia.

diy

11. Na końcach rzemienia, szczypcami płaskimi, zaciskamy krokodylki.

diy

17

18

12. Na kółeczku montażowym mocujemy karabińczyk.

19

13. W ten sam sposób zaczepiamy rzemień z drugiej strony naszyjnika. Tym razem, na kółeczku montażowym zawieszamy łańcuszek regulacyjny. Można go zbudować z pojedynczych kółeczek.

20

14. Koniec łańcuszka ozdabiam dodatkowo wykonaną przez siebie zawieszką – są to te same koraliki, które wykorzystaliśmy w centralnej części naszyjnika.

21

15. Tak wygląda gotowy naszyjnik :). Jak Wam się podoba?

jak zrobić naszyjnik

prezent diy

 

Co można zmodyfikować w tym projekcie? Jeśli macie na to czas i ochotę, zdecydowanie można przygotować więcej sznurów koralikowych. Mogą one być dłuższe lub o zróżnicowanej długości, tak aby na szyi układały się kaskadowo. Sznury można ze sobą skręcić lub spleść w warkocz. W końcu, zamiast na szpilki, koraliki można nawlec na linkę jubilerską wykończoną przy pomocy łapaczek. Informacje jak zamocować łapaczki znajdziecie w jednym z wcześniejszych kursów: http://blog.pasart.pl/2016/06/30/diy-naszyjnik/.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

 

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik BOHO – CrystaLove Cuboid – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić czapeczkę na chwosta – naszyjnik meduza – kurs DIY

$
0
0
naszyjnik meduza

Jasamira zaprasza Was na kurs DIY w którym pokaże jak zrobić czapeczkę na chwosta, który w tym kursie został pieszczotliwie nazwany meduzą :). A, że meduza lubi morskie klimaty, cały naszyjnik ma prawdziwie wakacyjny klimat. Jesteśmy ciekawi jak Wam się spodoba :)!

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

lista meduza 1

lista meduza 2

Koraliki TOHO – rozmiar 15 w dwóch wybranych przez Ciebie kolorach

Rzemień zamszowy – to z niego wykonamy naszego chwosta

Kamienie naturalne – u Jasamiry jest to rodonit, równie dobrze sprawdzi się każdy inny kamień naturalny lub koralik w rozmiarze 5-6mm

Nić jubilerska – nylonowa One G, potrzebna do uszycia czapeczki na chwosta

Kółka montażowe – typu otwartego 5mm

Karabińczyk  do biżuterii – klasyczny 16mm

Linka jubilerska – do nawlekania koralików

Zawieszki – potrzebne do ozdobienia naszyjnika, jeśli preferujesz prostsze formy, możesz z nich zrezygnować. Jasamira wybrała zawieszki z motywem morskim, wprost idealne na lato :)

Końcówki do biżuterii – potrzebna do wklejenia chwosta. Końcówkę następnie umieścimy w naszej koralikowej czapeczce

Łapaczki do biżuterii – potrzebne do wykończenia linki jubilerskiej i zamontowania zapięcia naszyjnika

Krawatki – na nich zamontujemy nasze zawieszki, jeśli wolisz wykonać naszyjnik bez nich, z krawatek również możesz zrezygnować

Kryształki –  Jasamira użyła dwóch rozmiarów kryształków do urozmaicenia jaśniejszego naszyjnika

Szpilki jubilerskie – haczyki – niezbędne do przymocowania chwostowej czapeczki do naszyjnika :).

Łańcuszek – potrzebny do regulacji długości naszyjnika

Klej jubilerski – do wklejenia chwosta w końcówkę z czapeczką, u nas jest to niezawodny poxipol

Igła jubilerska

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki, a to znaczy, że Twój naszyjnik wcale nie musi być identyczny. Eksperymentuj z użytymi materiałami, by uzyskać wyjątkowy efekt. Motyw chwostowej czapeczki wykorzystać możesz nie tylko do tworzenia naszyjników, ale i np. kolczyków :). Powodzenia!

 

 

Do dzieła :)!

1. Przygotuj ok 2 metry nici i nawlecz cztery koraliki Toho 15/0.

1 pedzel

2. Przejdź igłą jeszcze raz przez koraliki.

2 pedzel

3. Wygląda to tak:

3 pedzel

4. Wbij się jeszcze raz w pierwszy koralik aby zamknąć okrążenie.

4 pedzel

5. Gotowe I okrążenie.

5 pedzel

5b. Nawlekamy jeden koralik i wbijamy się w sąsiadujący.

5b pedzel

6. Już mamy rozpoczęte II okrążenie :).

6 pedzel

7. Nawlekamy koralik wbijamy się w kolejny z I okrążenia.

7 pedzel

8. Powtórz jeszcze dwa razy i tak zamkniesz II okrążenie.

8 pedzel

9. Wbijamy się w wierzchołkowy koralik (najbardziej wystający).

9 pedzel

10. W III okrążeniu dodajemy po dwa koraliki i wbijamy się w kolejny wierzchołkowy koralik.

10 pedzel

11. Ponownie nawlekamy dwa koraliki.

11 pedzel

12. I jeszcze raz.

12 pedzel

13. Jeszcze dwa koraliki i zamykamy trzecie okrążenie.

13 pedzel

14. W IV okrążeniu dodawaj po jednym koraliki, zupełnie jak w ściegu peyote, między wystające koraliki.

14 pedzel

15. Powstanie nam coś takiego!

15 a pedzel

15 b pedzel

16. A teraz w VI okrążeniu będziemy dodawać na zmianę najpierw jeden koralik.

16 pedzel

17. A teraz dwa koraliki.

17 pedzel

18. Znów jeden.

18 pedzel

19. I dwa koraliki :).

19 pedzel

20. Macie to?

20 pedzel

21. Zaciągaj dobrze nić po każdym okrążeniu, aby praca była zwarta.

21 pedzel

22. Już do końca będziemy dodawać po jednym koraliku, ale dodajemy drugi jaśniejszy kolor koralików. Na początku VII okrążenia zostaje ciemniejszy.

22 pedzel

23. Teraz dodajemy jaśniejszy.

23 pedzel

24. Czyli VII okrążenie dodajemy kolejno CJCCJCCJCCJC, gdzie C- oznacza ciemniejszy a J – oznacza jaśniejszy

24 pedzel

25. W VIII okrążeniu dodajemy same J

25 pedzel

26. Zobacz jak już nam się fajnie formuje czapeczka :).

26 pedzel

27. Pamiętaj, aby zaciągnąć nić po każdym okrążeniu.

27 pedzel

28. IX okrążenie nadal dodajemy po jednym koraliku.

28 pedzel

29. Zaczyna wychodzić nasz meduzowy wzorek.

29 pedzel

30. Myślę, że trzy okrążenia jasnych koralików wystarczą, jeśli chcesz zmodyfikuj wzór, pobaw się!

30 pedzel

31. Nasza meduza nabiera kształtu :)

31 pedzel

32. W XIII okrążeniu wróć do ciemniejszych koralików i dodawaj je już do końca

32 pedzel

33. Myślę, że XIX okrążeń wystarczy, wszystko zależy od tego jakiej końcówki użyjesz do wypełnienia czapeczki, przymierz ją zanim zakończysz szyć.

33 pedzel

34. Odegnij haczyk i zamocuj końcówkę do wklejania.

34 pedzel

35. Przymierz końcówkę do czapeczki.

35 pedzel

36. Jeśli wszystko gra, musimy przeciągnąć nitkę na wierzchołek naszej pracy.

36 pedzel

37. Zawiąż supełek, przeciągnij nitkę przez kilka koralików, schowaj i odetnij jej nadmiar!

37 pedzel

38. Teraz zamontujemy na stałe końcówkę z haczykiem, gdy przełożysz przez czubek czapeczki, odetnij nadmiar drutu i uformuj haczyk.

38 pedzel

39. Wklej wcześniej przygotowane rzemienie lub gotowego chwosta.

39 pedzel

40. Ja przycięłam rzemienie nieregularnie i po skosie, ale równie dobrze możesz je obciąć na równo.

40 pedzel

41. Na linkę stalową zamontuj łapaczkę (ja zawsze robię supełek w środku i dodatkowo dodaję kropelkę kleju) przy pomocy kółka montażowego zamontuj karabińczyk.

41 pedzel

42. Zagnij kółeczko z powrotem..

42 pedzel

43. Jedna strona gotowa, gdy nawleczesz koraliki z drugiej strony,  postępuj tak samo jak poprzednio, tylko zamontuj więcej kółeczek lub łańcuszek regulacyjny zamiast zapięcia.

43 pedzel

44. Nawlekam mały kryształek, agat, duży kryształek, agat, mały kryształek.

44 pedzel

45. Na krawatkę zamontuj wybraną zawieszkę, ja przygotowałam dwie do tego naszyjnika.

45 pedzel

46. Wsuń zawieszkę w wybranym miejscu, tak aby dobrze układała Ci się na dekolcie.

46 pedzel

46 b pedzel

47. Na środku dodaj chwost i nawlekaj koraliki w takiej samej sekwencji, w między czasie wsuń drugą zawieszkę, (nie musi być symetrycznie do pierwszej). Na końcu zamontuj łapaczkę i łańcuszek regulacyjny.

img_2D_0036 pedzel

 

img_2D_0043 pedzel

 

Jak Wam się podobają naszyjniki Jasamiry :)? Gdzie Wy wkomponowalibyście chwostową czapeczkę? Czekamy na Wasze komentarze!

Izabela Grzeszczyk – w internecie znana jako Jasamira. Z wykształcenia jest socjologiem, ale swoje kroki skierowała w stronę artystyczną, zostawiając socjologię wyłącznie na dyplomie. Tworzeniem biżuterii zajmuje się od 10 lat, tworząc projekty z koralików, witrażu i sutaszu. Handmade to nie jedyny artystyczny konik Izy. Świetnie gra na gitarze, ucząc gry małe dzieci. Gitara otworzyła Izie drzwi do dwóch zespołów, z którymi zwiedziła pół świata. Jasamirę można poznać bliżej na Facebooku oraz http://arimasaj.blogspot.com/

Artykuł Jak zrobić czapeczkę na chwosta – naszyjnik meduza – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Ścieg peyote – wisiorek – kurs DIY

$
0
0
ścieg peyote

Marta Draganek przygotowała kurs DIY w którym zaprezentuje Wam ścieg peyote. Kurs ten jest wstępem do większych projektów z wykorzystaniem ściegu pejotlowego (ang. peyote stitch). Przygotujemy delikatny wisiorek w minimalistycznym stylu. Jego podstawę stanowić będą drobne koraliki TOHO w pastelowych kolorach. Z wykonaniem biżuterii, dzięki dużej liczbie zdjęć, poradzą sobie nawet osoby początkujące, które z beadingiem nigdy wcześniej nie miały nic wspólnego.

 

Materiały

materiaąy

 

  • Koraliki Toho – Round 11/0 w trzech kolorach – na swój wisiorek wybrałam koraliki w turkusie oraz dwóch odcieniach różu. Bardzo ważne jest, aby były to koraliki tego właśnie producenta, ponieważ są one równej wielkości. Jeśli poszczególne elementy będą się między sobą choć trochę różniły rozmiarem, zawieszka może się pofalować
  • Nici jubilerskie – One-G lub nić monofilowa – przy jasnych koralikach sprawdzą się nici w kolorze białym lub bezbarwna żyłka
  • Igła jubilerska  – do koralików – na tyle cienka, aby kilkakrotnie przeszła przez pojedynczy koralik. Ja korzystam z igły w rozmiarze 12
  • Łańcuszek – ze stali nierdzewnej o drobnych ogniwach 1,8×2,2mm. Długość zależy od Waszych preferencji – ja wykorzystam 2 odcinki o długości ok. 20cm
  • Kółka montażowe otwarte 6mm w kolorze oksydowanego srebra – do zamontowania zapięcia
  • Karabińczyk do biżuteriiklasyczny 10mm, również w kolorze oksydowanego srebra

Do zamontowania zapięcia przydadzą się szczypce płaskie.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania wisiorka, znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs służy głównie nauce techniki, swój wisiorek peyote możesz wykonać w zupełnie innej kolorystyce!

Zawieszkę wykonamy według poniższego schematu. Osobom wprawionym w ściegu peyote sam schemat zawieszki z pewnością wystarczy, aby wykonać wisiorek. Pierwszy rząd koralików oznaczyłam zygzakiem.

Jeśli nigdy nie mieliście styczności ze ściegiem pejotlowym, kierujcie się zdjęciami. Jest ich mnóstwo i dokładnie, koralik po koraliku, pokazują jak poradzić sobie z tym projektem.

ścieg peyote

 

1. Zaczynamy od nawleczenia na nitkę o długości ok. 1,5m 3 koralików w kolorze ciemnoróżowym, 7 jasnoróżowych i znów 3 ciemnoróżowych [3 CR, 7 JR, 3 CR].

1

2. Zawracamy igłą i co drugi koralik wplatamy następującą sekwencję: [CR, 2 JR, T, 2 JR, CR]. Kropeczkami oznaczyłam koraliki dodawane w danym rzędzie.

2

3

4

3. Ponieważ jest to ścieg pejotlowy nieparzysty (nieparzysta liczba koralików w rzędzie), przed dodaniem ostatniego ciemnoróżowego koralika, będziemy musieli wykonać coś w rodzaju „zwrotu”. Zamiast od razu dodać ostatni koralik, przechodzimy igłą przez dwa ciemnoróżowe koraliki z pierwszego rzędu.

5

6

4. Teraz dopiero możemy dodać ostatni ciemnoróżowy koralik z sekwencji drugiego rzędu. Wbijamy igłę w dół na ukos przez dwa ciemnoróżowe koraliki z rzędu pierwszego.

7

5. Zawracamy – wbijamy igłę od dołu sąsiadującego jasnoróżowego koralika z drugiego rzędu oraz dwóch ciemnoróżowych koralików z rzędu pierwszego.

8

6. Wbijamy igłę od góry w ciemnoróżowy koralik z rzędu drugiego.

9

 

7. W trzecim rzędzie, pomiędzy koraliki rzędu drugiego dodajemy następującą sekwencję Toho [2 JR, 2 T, 2 JR]

10

8. W rzędzie czwartym dodajemy sekwencję koralików [2 JR, 3 T, 2 JR].

11

9. Tak jak w rzędzie drugim, musimy wykonać zwrot przed dodaniem ostatniego Toho z sekwencji.

12

13

14

15

 

10. W rzędzie piątym wplatamy koraliki pomiędzy te z poprzedniego rzędu wg. schemat [JR, 4 T, JR]

16

 

 

11. Rząd szósty to początek jednego z dwóch górnych rogów zawieszki. Dodajemy tylko trzy koraliki [ JR, 2 T] i zawracamy

17

18

19

20

 

12. W rzędzie siódmym, pomiędzy koraliki z rzędu szóstego wplatamy [2 T].

21

 

13. W rzędzie ósmym, pomiędzy koraliki rzędu siódmego dodajemy [2 T] i znów zawracamy przez koraliki z wcześniejszych rzędów.

22

23

24

25

 

14. Wplatamy 1 x [T].

26

15. Wplatamy ostatni koralik z tego rogu zawieszki, tj. 1 x [T].

27

16. Przechodzimy igłą do drugiego górnego rogu zawieszki.

28

29

 

17. Rzędy 11-15 to lustrzane odbicie rzędów 6-10. Zaczynamy więc od wplecenia następujących koralików Toho: [2 T, JR]. Na końcu rzędu musimy zawrócić.

30

31

32

18. W rzędzie dwunastym wplatamy [2 T] i znów zawracamy.

33

34

35

36

19. Dodajemy [2 T] i zawracamy.

37

38

39

 

 

20. Dodajemy jeden koralik [T].

40

21. Wplatamy ostatni koralik w kolorze [T].

41

 

22. Kolejnym krokiem będzie wykonanie dolnego rogu zawieszki, dlatego musimy przedostać się igłą z powrotem do pierwszego rzędu koralików.

42

43

44

45

23. Rzędy 16-21 to dolny róg zawieszki. Pomiędzy koraliki rzędu pierwszego wplatamy następującą sekwencję [2 CR, 2 JR, 2 CR] i zawracamy.

peyot

ścieg peyote

peyote stitch

ścieg pejotlowy

 

24. W rzędzie siedemnastym wplatamy sekwencję [2 CR, JR, 2 CR] i znów zawracamy.

Ścieg peyote

Ścieg peyote

Ścieg peyote

25. Rząd osiemnasty to [4 CR].

Ścieg peyote

Ścieg peyote

Ścieg peyote

 

26. W rzędzie dziewiętnastym dodajemy [3 CR], ponownie zawracamy.

Ścieg peyote

Ścieg peyote

Ścieg peyote

27. Rząd dwudziesty to [2 CR] i zwrot.

59

Ścieg peyote

Ścieg peyote

 

 

 

 

28. Rząd dwudziesty pierwszy to ostatni koralik [CR].

62

29. Zawieszka jest już gotowa. Wracamy igłą do lewego górnego rogu, aby zaczepić łańcuszek.

Ścieg peyote

64

Ścieg peyote

66

30. Długość łańcuszka będzie oczywiście zależała od Waszych preferencji. Mój ma ok. 20cm. Przyszywamy go na okrętkę do narożnego koralika. Alternatywnym rozwiązaniem jest zaczepienie łańcuszka przy pomocy drobnego kółeczka montażowego.

wisiorek peyote

 

ścieg pejotlowy

 

31. Przechodzimy do drugiego narożnika i przyszywamy drugą część łańcuszka.

peyote stitch

32. Aby ukryć wystające końce nitki, przechodzimy igłą przez kolejne koraliki zawieszki do momentu, aż nitka zrobi się zbyt krótka, by kontynuować. Jej nadmiar obcinamy.

naszyjnik diy

33. Pozostało już tylko zamocować zapięcie. Rozginamy kółeczko montażowe przy pomocy szczypiec płaskich i zaczepiamy karabińczyk. Na drugim końcu łańcuszka mocujemy samo kółeczko.

71

34. Tak wygląda gotowy naszyjnik.

72

wisiorek diy

Ścieg peyote

 

 

Ścieg pejotlowy można wykorzystać do tworzenia większych form. Drobne geometryczne elementy można łączyć w okazałe wisiory, naszyjniki, kolczyki, czy pierścionki.

Jestem przekonana, że Wy również z wykorzystaniem ściegu peyote stworzycie mnóstwo niesamowitych projektów!

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Ścieg peyote – wisiorek – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Naszyjnik i bransoletka z hematytów – Kurs DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik

Marta Draganek przygotowała dla Was kurs DIY, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik i bransoletkę z hematytów. Jest to dość nietypowy beadingowy projekt. Nietypowy, ponieważ zamiast drobnych szklanych koralików, wykorzystamy dwa rodzaje hematytu. Przy zastosowaniu niezwykle prostego ściegu, uzyskamy efekt eleganckiej biżuterii, rodem z najlepszej pracowni złotniczej!

Materiały

materiały pedzel

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj.

  • Hematyt – prostokąt owalny 2×4,5mm, kolor srebrny. Kamień naturalny z dwoma dziurkami 3mm x 5mmx 2mm, 1 sznur i kostka 2mm, kolor opalizująca morska zieleń, 1 sznur.
  • Nici jubilerskie– One-G lub monofilowe. Do swoich kamieni dobrałam One-G w kolorze czarnym.
  • Igła jubilerska – do nawlekania koralików, odpowiednie będą rozmiary 10-13. Najważniejsze, aby igła przeszła kilkakrotnie przez otwór kamienia.
  • Karabińczyk do biżuterii – 10mm w kolorze oksydowanego srebra.
  • Kółeczka montażowe – otwarte – do zamocowania zapięcia. Niezwykle ważna jest w tym przypadku średnica ogniwka oraz grubość drutu – kółeczko musi się zmieścić w otwór hematytowej kostki. Odpowiednie będą kółeczka o średnicy 6mm oraz grubości drutu 0,7mm.

Z narzędzi jubilerskich, przy mocowaniu zapięcia, przydatne będą szczypce płaskie.

 

Wykonanie

Przygotujemy dzisiaj komplet biżuterii – bransoletkę oraz naszyjnik. Wykonamy je dokładnie tym samym ściegiem. Jest on bardzo prosty, dlatego myślę, że poradzi z nim sobie każdy – nawet początkujący rękodzielnik.

Zaczynamy od bransoletki.

Przygotowujemy igłę z nitką – nitka powinna być na tyle długa, aby wygodnie Wam się z nią pracowało. Zbyt długa plącze się, robią się na niej supełki. Zbyt krótką trzeba co chwilę dowiązywać. Dla mnie optymalna jest taka o długości max. 1,5m.

Zaczynamy od nawleczenia prostokątnego hematytu (pozostawiamy koniec nitki o długości ok. 0,5m).

1 pedzel

 

Przeciągamy igłę przez drugą dziurkę kamienia.

2 pedzel

 

Jeszcze raz przechodzimy w górę pierwszej dziurki – dzięki temu kamień nie będzie się przesuwał.

3 pedzel

 

Nabieramy na igłę hematytową kostkę i ponownie wbijamy igłę w drugą dziurkę prostokątnego koralika.

4 pedzel

 

Po zaciągnięciu nici, kostka powinna ułożyć się na szczycie prostokątnego kamienia.

5 pedzel

Przeszywamy oba koraliki jeszcze raz lub dwa – jest to początek naszego sznura, o który później zaczepimy zapięcie, dlatego musimy mieć pewność, że nitka wytrzyma naprężenie i nie przetrze się w czasie użytkowania biżuterii.

6 pedzel

 

7 pedzel

 

Następnie, dodajemy kostkę z drugiej strony prostokątnego hematytu – tj. nabieramy kostkę na igłę, wbijamy się w drugi otwór prostokątnego koralika i wracamy przez pierwszą kostkę, otwór prostokątnego hematytu, z powrotem do drugiej kostki.

jak zrobić naszyjnik

 

jak zrobić naszyjnik

 

10 pedzel

 

Nabieramy na igłę prostokątny koralik, wbijamy się w jego drugi otwór oraz przechodzimy przez kostkę poniżej.

jak zrobić naszyjnik

 

12 pedzel

Wracamy w górę przez otwór prostokątnego hematytu.

13 pedzel

Dodajemy kolejną kostkę – nawlekamy koralik, przeciągamy igłę w dół prostokąta poniżej.

14 pedzel

Wracamy przez kostkę poniżej, w górę prostokątnego koralika.

15 pedzel

16 pedzel

Znów przeciągamy igłę przez dopiero co dodaną kostkę.

17 pedzel

jak zrobić bransoletkę z hematytów

 

Rozbudowujemy sznur dodając na przemian kostki i prostokątne hematyty, aż do uzyskania odpowiedniej długości bransoletki. Jeśli w między czasie skończy Wam się nitka, wystarczy na supełek dowiązać nową, a końce schować przeciągając je przez otwory kolejnych koralików.

jak zrobić bransoletkę z hematytów

Mój sznur jest gotowy. Pozostało już tylko zamocować zapięcie. Przy pomocy szczypiec płaskich rozginamy kółeczko montażowe i zaczepiamy karabińczyk o skrajną kostkę hematytu. Z drugiej strony sznura montujemy samo kółeczko lub kółeczko z łańcuszkiem regulacyjnym.

jak zrobić bransoletkę z hematytów

 

Tak prezentuje się gotowa bransoletka.

jak zrobić bransoletkę

Ścieg mamy już opanowany, możemy się zatem zabrać za naszyjnik.

Rozpoczynamy go dokładnie w ten sam sposób co bransoletkę. Wplatamy na przemian kostki i prostokątne hematyty. Po siódmym prostokątnym koraliku, stworzymy rozgałęzienie naszyjnika. Jak widzicie na zdjęciu, pozostawiony na początku pół-metrowy koniec nitki przeciągnęłam w górę koralików, tak aby mieć możliwość rozbudowania sznura zarówno z prawej, jak i z lewej strony. W tym miejscu, zamiast pojedynczej kostki, dodamy dwa prostokątne hematyty.

jak zrobić naszyjnik

 

Na nitkę z prawej nawlekamy prostokątny hematyt. Przeciągamy igłę przez jego drugi otwór, następnie wracamy w górę koralika.

jak zrobić naszyjnik

Możemy teraz dodać kostkę i kontynuować rozbudowywanie sznura, jak w przypadku bransoletki, dodając na przemian oba rodzaje koralików.

jak zrobić naszyjnik

W ten sam sposób wplatamy prostokątny hematyt z lewej strony i rozbudowujemy oba sznury, aż do uzyskania odpowiedniej długości naszyjnika – każdy z moich sznurów bocznych ma po 22cm, ale to już oczywiście zależy od Waszych preferencji. Naszyjnik wykańczamy dokładnie w ten sam sposób co bransoletkę, tj. zaczepiamy kółeczka montażowe z karabińczykiem o ostatnie kostki hematytu.

jak zrobić naszyjnik

Aby rozgałęzienie naszyjnika mocno się trzymało, po zakończeniu obu sznurów, zazwyczaj wplatam zupełnie nową nitkę i przeciągam ją jeszcze raz przez wszystkie koraliki naszyjnika. Jest to dosyć żmudna praca, jednak dzięki temu mam pewność, że nitka się nie przerwie, a biżuteria będzie służyć moim klientkom przez bardzo długi czas.

Myślę, że efekt końcowy jest wart tego wysiłku!

jak zrobić naszyjnik

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Naszyjnik i bransoletka z hematytów – Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak opleść rivoli – 3D open shape – Kurs DIY

$
0
0
jak opleść rivoli

Paula Banaszak zaprasza Was na kurs DIY, w którym pokaże jak opleść rivoli. Jak wiadomo kryształy są ponadczasowe. W szczególności te marki Swarovski. Dodają uroku niemal każdej stylizacji. Same w sobie są na tyle wyjątkowe, że nie wymagają zbyt „pstrokatej” oprawy. Przed Wami kolejny kurs. Tym razem zawieszka w kształcie gwiazdy ( 3D open shape), której centralnym elementem jest właśnie ‘Swarek’ :).

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

Lista gwiazda

 

Kryształy Swarovski – rivoli Swarovski 12 mm, stanowi centrum naszej gwiazdy :)

Krawatka do biżuterii – ozdobna z uchwytem, o wymiarach 15mm x7mm x6mm

Nić jubilerska -nić monofilowa 0.20mm

Łańcuszek do biżuterii – ankier ze stali nierdzewnej 2x3mm

Igła jubilerska – cienka igła do nawlekania koralików, w rozmiarze 10/13

Koraliki TOHO – koraliki w rozmiarze 11/0 w dwóch kolorach (u nas są to: Opaque Jet i Inside-Color Gray / Gun Metal Lined )  i w rozmiarze 15/0 w jednym kolorze  u nas: (Inside-Color Rainbow / Crystal / Gray Lined) – pamiętaj, że kolorystyka zaprezentowana w kursie to jedynie propozycja – możesz postawić na zupełnie inne kolory :)

Kółka montażowe – sprężynki w rozmiarze 8mm

Karabińczyk – klasyczny 12mm

Przyda się znajomość ściegu PEYOTE :).

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj jednak, że kurs służy przede wszystkim nauce techniki – Twój naszyjnik może mieć zupełnie inne kolory :). Możesz zdecydować się na inny kolor “serca” naszej gwiazdy czyli rivoli. Szeroki wybór kolorów TOHO też sprzyja eksperymentom :).

 

Instrukcje podzieliłam na 3 części:

  1. Oplatanie Rivoli koralikami
  2. Gwiazda 3D
  3. Połączenie dwóch elementów i wykończenie.

No to ZACZYNAMY!

CZĘŚĆ 1. OPLATANIE RIVOLI KORALIKAMI

Na wstępie zaznaczę, że oplatałam kryształek wg instrukcji Weroniki (http://blog.pasart.pl/2013/01/04/kurs-oplatanie-krysztalu-rivioli/), z ta różnicą, że zaczynałam od innej ilości koralików.

1. Nawlekamy 28 koralików TOHO 15/0.

1 pedzel

2. Przewlekamy się przez pierwsze dwa nawleczone koraliki, tworząc okrąg. Zostawiamy spory ogonek.

2 pedzel

3. Teraz przyda się znajomość ściegu peyote.  Nitka wychodzi z pierwszego koralika. Nabieramy na igłę nowy koralik i wbijamy się w trzeci z kolei.

3 pedzel

Jak opleść rivoli

4. Nić wychodzi z trzeciego koralika. Nabieramy nowy i wbijamy się w piąty koralik.

Jak opleść rivoli

5. W ten sposób przerabiamy całe pierwsze okrążenie.

Jak opleść rivoli

7 pedzel

6. Przy dodawaniu ostatniego koralika w pierwszym okrążeniu, przebijamy się przez dwa koraliki (w kolejny oraz w pierwszy z pierwszego okrążenia).

Jak opleść rivoli

7. Drugie okrążenie wykonujemy koralikami w rozmiarze 11/0.

9 pedzel

Jak opleść rivoli

Jak opleść rivoli

8. Ponownie przy dodawaniu ostatniego koralika, przechodzimy przez dwa koraliki, tak jak na zdjęciu.

Jak opleść rivoli

9. Przymierzamy rivoli.

Jak opleść rivoli

10. Wykonujemy trzecie okrążenie koralikami w rozmiarze 15/0.

Jak opleść rivoli

Jak opleść rivoli

11. Kiedy pociągniecie trochę mocniej za żyłkę zauważycie, że koraliki zaczynają się układać w tzw. czapeczkę. I ponownie na końcu okrążenia, przechodzimy przez dwa koraliki (tak jak na zdjęciu).

16 pedzel

12. Ja już włożyłam w moją czapeczkę kryształek, możecie zrobić to teraz lub nieco później.

Przytrzymujemy rivoli palcem.

17 pedzel

13. Wykonujemy czwarte okrążenie, ponownie koralikami 15/0.

Jak opleść rivoli

14. Co jakiś czas mocniej pociągnijcie za żyłkę (z umiarem).

19 pedzel

15. Dodawanie ostatniego koralika w okrążeniu, tak jak w poprzednich okrążeniach…

20 pedzel

16. I piąte (ostatnie okrążenie) koralikami 15/0.

Jak opleść rivoli

Jak opleść rivoli

17. Pociągam za nić nieco mocniej, żeby koraliki dobrze zabezpieczyły kryształek. Jeśli wydaje Wam się, że rivoli „lata” między koralikami, możecie wykonać jeszcze jedno okrążenie.

Jak opleść rivoli

18. Teraz przechodzimy igłą przez koraliki w taki sposób, aby nić wyszła z koralika 11/0.

Jak opleść rivoli

19. Wplatamy koraliki w rozmiarze 11/0 pomiędzy im podobne. Tak jak na zdjęciu.

Jak opleść rivoli

Jak opleść rivoli

Jak opleść rivoli

20. Naciągamy w międzyczasie nić i poprawiamy dodawane koraliki tak, aby ładnie się układały.

Jak opleść rivoli

21. Po wykonaniu tej czynności, przechodzimy igłą przez koraliki kierując się do ogonka nici (początek).

Jak opleść rivoli

22. Związujemy nici.

Jak opleść rivoli

23. Końce żyłki chowamy w koralikach.

oplatanie rivoli

oplatanie rivoli

24. Nadmiar ucinamy.

oplatanie rivoli

25. Oplatanie rivoli skończone :).

oplatanie rivoli

CZĘŚĆ 2. GWIAZDA 3D (OPEN SHAPE)

26. Na nić nawlekamy koraliki TOHO w rozmiarze 11/0.

7 czarnych, 2 szare – 5razy. Tak jak na zdjęciu.

oplatanie rivoli

27. Następnie przechodzimy igłą przez pierwsze nawleczone koraliki (tworzymy okrąg) tak, by nitka wychodziła pomiędzy dwoma szarymi TOHO.

36 pedzel

28. W trakcie robótki pamiętajcie o zaciąganiu nici. Trzeba ją trzymać lekko napiętą.

Nawlekamy 2 szare koraliki.

37 pedzel

29. I wbijamy się igłą w drugi szary koralik (ten, obok którego wychodzi nasza żyłka).

38 pedzel

30. Nawlekamy czarny koralik.

39 pedzel

31. Będziemy teraz ponownie używać ściegu peyote.

Wbijamy się w drugi czarny koralik, tak jak na zdjęciu.

40 pedzel

32. Ponownie nabieramy czarny toho i wbijamy się w co drugi koralik.

41 pedzel

42 pedzel

33. I kolejne koraliki dodajemy tak samo.

43 pedzel

44 pedzel

34. Pomiędzy szare koraliki dodajemy 2 szare TOHO.

45 pedzel

35. W ten sposób robimy całe pierwsze okrążenie.

46 pedzel

36. Przy dodawaniu ostatniego czarnego koralika w okrążeniu, przechodzimy przez 2 szare TOHO.

47 pedzel

37. Zaczynamy drugie okrążenie, podobnie jak pierwsze. Dodajemy 2 szare TOHO pomiędzy szare koraliki.

48 pedzel

38. Dodajemy czarny koralik wbijając się w pierwszy czarny TOHO.

49 pedzel

39. Dodajemy drugi czarny koralik (wbijamy się w trzeci).

50 pedzel

40. I teraz UWAGA! Powinniśmy dodać trzeci czarny koralik. Nie robimy tego! Przechodzimy samą nitką (bez koralika) przez piąty koralik.

51 pedzel

41. Dodajemy trzeci czarny koralik.

52 pedzel

42. I czwarty koralik (wbijamy się w szary koralik dodany w pierwszym okrążeniu).

53 pedzel

43. I zaczynamy budować kolejny bok, tak samo jak pierwszy (nie zapominając o trzecim wkłuciu samą nitką).

54 pedzel

55 pedzel

56 pedzel

57 pedzel

58 pedzel

59 pedzel

60 pedzel

44. I dodajemy ostatni czarny koralik w drugim okrążeniu, tak jak poprzednio, przechodząc prze 2 koraliki szare.

61 pedzel

45. Tak mniej więcej teraz wygląda nasza gwiazda.

62 pedzel

46. Trzecie okrążenie zaczynamy tak jak poprzednie, od dodania dwóch szarych TOHO.

63 pedzel

47. Dodajemy pierwszy czarny koralik.

64 pedzel

48. I drugi.

65 pedzel

49. Dodajemy trzeci koralik ale uwaga, wbijamy się w kolejny koralik, który wystaje z robótki (licząc od koralika, z którego wystaje nasza nić, w czwarty)

Tak jak na zdjęciu.

66 pedzel

50. Kolejne koralik dodajemy bez zmian.

67 pedzel

3D open shape

51. Kolejna ściankę dodajemy tak samo jak pierwszą, pamiętając o „przeskoku” trzeciego czarnego koralika.

3D open shape

3D open shape

3D open shape

3D open shape

3D open shape

3D open shape

 52. Ostatni koralik w okrążeniu dodajemy przechodząc igłą przez dwa szare TOHO.

3D open shape

53. Jedna strona gwiazdy już gotowa.

Teraz będziemy przechodzić przez koraliki tak, aby nitka wychodziła z koralika wskazanego igłą na zdjęciu.

3D open shape

3D open shape

3D open shape

3D open shape

3D open shape

54. Kiedy nasza nić wychodzi z określonego wyżej koralika, dodajemy 2 szare TOHO wbijając się igłą tak jak na zdjęciu.

gwiazda z koralikow toho

55. Dodajemy kolejne koraliki tak jak na zdjęciach.

gwiazda z koralików toho

gwiazda z koralikow

gwiazda z koralikow

56. Kolejny bok robimy identycznie, zaczynając od dodania dwóch szarych koralików.

gwiazda z koralikow

57. Przy dodawaniu ostatniego czarnego koralika w okrążeniu, przechodzimy przez 2 TOHO (czarny i szary) tak jak na zdjęciu.

86 pedzel

58. Kolejne okrążenie. Dodajemy dwa szare TOHO pomiędzy szare koraliki dodane w poprzednim okrążeniu.

87 pedzel

59. Kolejne koraliki dodajemy bez żadnych zmian.

88 pedzel

89 pedzel

90 pedzel

91 pedzel

60. Dodawanie ostatniego czarnego koralika w okrążeniu- przechodzimy przez dwa szare TOHO.

92 pedzel

61. Kolejne okrążenie zaczynamy tak samo jak poprzednie.

Dodajemy dwa szare TOHO.

93 pedzel

62. Dodajemy pierwszy czarny koralik.

94 pedzel

63. I drugi koralik…

95 pedzel

64. I tu ponownie UWAGA. Przechodzimy w kolejny koralik samą nitką.

Tak jak na zdjęciu.

96 pedzel

65. Kolejne koralik dodajemy normalnie.

97 pedzel

98 pedzel

66. I ostatni w okrążeniu czarny koralik, dodajemy przechodząc przez dwa szare. Tak jak na zdjęciu.

99 pedzel

67. Kolejne okrążenie.

Dodajemy dwa szare…

100 pedzel

68. Dodajemy pierwszy czarny koralik…

101 pedzel

69. I dodajemy drugi czarny TOHO.

102 pedzel

70. Przy dodawaniu trzeciego czarnego koralika, robimy ponownie przeskok o trzy koraliki dalej. Tak jak na zdjęciu.

103 pedzel

71. Kolejne dwa koralik dodajemy bez zmian.

104 pedzel

105 pedzel

72. Z pozostałymi bokami gwiazdy postępujemy tak samo (pamietając o „przeskoku” trzeciego dodawanego koralika). Dodając ostatni czarny koralik, przechodzimy przez dwa szare TOHO (fotka z prawej strony).

106 pedzel

107 pedzel

73. Tak wygląda nasza gwiazda.

108 pedzel

109 pedzel

74. Musimy teraz połączyć przód i tył. W tym celu dodajemy jeszcze jedno pomocnicze okrążenie. Dodajemy po jednym koraliku w danym kolorze (na czubkach szary, na bokach czarny).

110 pedzel

111 pedzel

112 pedzel

113 pedzel

114 pedzel

115 pedzel

116 pedzel

Itd…

117 pedzel

75. Kiedy mamy już dodane wszystkie koraliki, przechodzimy nitką przez szary koralik na czubku ramienia gwiazdy.

118 pedzel

76. Następnie wbijamy się w lewy szary koralik na tylnej ścianie gwiazdy. Tak jak na zdjęciu.

119 pedzel

77. Łączymy ze sobą przód i tył przechodząc po skosie przez wystające koraliki z przedniej i tylnej ściany. Tak jak widać na fotce.

120 pedzel

78. I kolejne dwa. (Pamiętajcie o zaciąganiu nici).

121 pedzel

79. I kolejne…

122 pedzel

123 pedzel

124 pedzel

80. Przy rogu gwiazdy przechodzimy igłą tak jak na zdjęciu.

125 pedzel

81. I na czubku.

126 pedzel

82. W ten sposób łączymy ze sobą wszystkie ściany gwiazdy.

127 pedzel

128 pedzel

83. Kiedy mamy już wszystkie boki połączone, kierujemy się igłą (przechodząc przez koraliki) do wystającego ogonka nici (początek).

129 pedzel

84. Zawiązujemy na podwójny supeł.

130 pedzel

85. Końcówki nitek chowamy w koralikach.

beading tutorial

86. Nadmiar ucinamy.

kurs beadingu

87. Gwiazda i rivoli gotowe.

beading

Teraz musimy je ze sobą połączyć.

CZĘŚĆ 3. POŁĄCZENIE DWÓCH ELEMENTÓW I WYKOŃCZENIE

88. Nawlekamy na igłę nową nić.

Igłą wbijamy się w koraliki tak, aby nitka wychodziła z koralika wskazanego igłą na zdjęciu.

koralikowa gwiazdka

89. Ja wbiłam się w ten sposób:

beading tutorial

90. Teraz przechodzimy przez jeden z wystających koralików na brzegu rivoli.

136 pedzel

91. Tak wygląda droga nitki.

jak zrobić naszyjnik

92. Ponownie wbijamy się w gwiazdę, we wskazany na zdjęciu koralik.

138 pedzel

139 pedzel

93. I zbliżenie.

140 pedzel

94. Przechodząc przez koraliki, kierujemy się do kolejnego miejsca mocowania rivoli. Uważajcie, żeby ogonek nitki wam nie uciekł ;-)

141 pedzel

142 pedzel

143 pedzel

144 pedzel

95. Przymierzamy rivoli, żeby zobaczyć, przez który koralik będziemy przechodzić. Zwróćcie tez uwagę na pozostałe miejsca mocowania.

145 pedzel

96. Przebijamy się przez wybrany koralik.

146 pedzel

97. I tak jak poprzednio ponownie wbijamy się w wyznaczony koralik na gwieździe.

147 pedzel

98. I przechodzimy przez koraliki do następnego miejsca mocowania. Postępujemy tak na każdym wklęśnięciu gwiazdy.

148 pedzel

99. Mamy wszystkie boki umocowane.

jak zrobić naszyjnik

100. Aby upewnić się, że nic się nie oderwie, przechodzimy ponownie przez wszystkie miejsca mocowania (samą nitką) robiąc okrążenie.

jak zrobić naszyjnik

151 pedzel

152 pedzel

153 pedzel

101. Po wykonaniu okrążenia, związujemy ze sobą końce nici, a ogonki ukrywany w koralikach.

154 pedzel

155 pedzel

102. Nadmiar nici obcinamy.

156 pedzel

103. Teraz połączymy gwiazdę z krawatką.

157 pedzel

104. Wkładam kombinerki w krawatkę i lekko ją rozginam.

158 pedzel

159 pedzel

105. Zakładam krawatkę na czubek gwiazdy i lekko zaciskam ją w palcach.

160 pedzel

161 pedzel

106. Krawatka założona.

162 pedzel

107. Przeciągamy łańcuszek.

jak zrobić naszyjnik

108. Mocujemy sprężynki i karabińczyk.

jak zrobić naszyjnik

165 pedzel

166 pedzel

167 pedzel

109. Zapięcie gotowe.

168 pedzel

110. Tak prezentuje się całość :).

jak zrobić naszyjnik

jak zrobić naszyjnik

jak zrobić naszyjnik

Miłej zabawy!

Dajcie znać czy podobał Wam się tutorial :).

Pozdrawiam i do następnego razu :).

Paula Banaszak – aktualnie przede wszystkim żona i mama energicznej dziewczynki, z rękodziełem ma do czynienia praktycznie od zawsze. Koralikowaniem zainteresowała się 3 lata temu, zaczynając od sznurów szydełkowo-koralikowych. Kocha robić to co robi i lubi zarażać innych swoją miłością do koralików. Więcej prac Pauli znajdziecie na jej blogu oraz na profilu na facebooku.

Artykuł Jak opleść rivoli – 3D open shape – Kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Komplet biżuterii z piórkami – styl BOHO – kurs DIY

$
0
0
^03918D9A2607C0E8FCC2D7B78BD071FFA9CC110FC38D8CC5DD^pimgpsh_fullsize_distr

Lato nieubłaganie zmierza ku końcowi. Chłodne wieczory i poranki skłaniają do myślenia o jesieni. Nic więc dziwnego, że w takim klimacie będzie nasz dzisiejszy projekt. Zwiewna biżuteria w stylu BOHO doskonale sprawdzi się w ostatnich dniach lata. Przygotujemy komplet – długi naszyjnik i kolczyki. Bazą, która nada nam letniej lekkości będą piórka. Jesiennym akcentem stanie się stonowana kolorystyka. Prosty projekt, z którym poradzą sobie nawet początkujący twórcy handmade!

 

Materiały potrzebne do wykonania kompletu:

materiały pedzel

  • Piórka – Ozdobne piórka pawie o długości 3-4cm. Można je zastąpić takimi o długości 8-9cm, jednak wówczas skróciłabym troszkę łańcuszki wykorzystane w tym projekcie. Potrzebujemy 6 piórek – 4szt do kolczyków oraz 2szt do naszyjnika.
  • Koraliki – szklane MIST 4mm, w kolorze popielatym 20 szt. Odcień koralików dobrałam pod kolor piórek.
  • Kamienie naturalne – jadeit 10 mm w intensywnie pomarańczowym odcieniu 1szt. Pojedynczy koralik został mi z wcześniejszego projektu. Pomyślałam, że przyda się jako centralny element naszyjnika – będzie stanowił mocny akcent kolorystyczny. W jego miejsce można wykorzystać inny koralik lub metalowy łącznik. Świetnie pasowałby tutaj taki w formie łapacza snów.
  • Łańcuszek – delikatny łańcuszek ze stali nierdzewnej – pancerka 1,8x 2,2mm. Naszyjnik ok. 85cm, kolczyki ok. 30cm
  • Końcówki do biżuterii– zaciskowe 6x3mm – niezbędne do zamocowania piórek na łańcuszku
  • Szpilki jubilerskie – haczyki 20mm, kolor oksydowanego srebra – posłużą nam do podwieszenia koralików – 11szt
  • Kółka montażowe – kółka otwarte, średnica 5mm
  • Bigle – klasyczne bigle z kulką ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna nie odbarwia się, nie śniedzieje. Jeśli więc chcecie, aby Wasza biżuteria zachowała piękny wygląd przez długi czas, warto wybierać elementy z tego metalu.
  • Karabińczyk – 10mm w kolorze oksydowanego srebra
  • Z narzędzi potrzebne będą szczypce tnące, płaskie oraz okrągłe bociany.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kompletu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasz kurs służy przede wszystkim inspiracji – z użytymi materiałami możesz dowolnie eksperymentować. Do wykonania tego kompletu, wykorzystać możesz koraliki lub kamienie, które pozostały Ci z poprzednich projektów. Powodzenia!

Wykonanie

Najpierw pokaże Wam jak zrobić kolczyki. Końce ozdobnych piórek zakuwamy w metalowe końcówki. Wystarczy wsunąć koniec piórka w końcówkę i zacisnąć jej skrzydełka przy pomocy szczypiec płaskich. Zwróćcie uwagę, aby skrzydełka zacisku znalazły się od spodu piórek.

1 pedzel

2 pedzel

 

Następnie na szpilkę haczyk nakładamy dwa koraliki MIST 4mm.

3 pedzel

 

Wystający koniec szpilki formujemy w haczyk – najpierw, przy pomocy bocianów okrągłych, odginamy go pod kątem 90 stopni, następnie owijamy szpilkę wokół jednego z nosków szczypiec. Jeśli korzystacie ze szpilek dłuższych niż 20mm, warto je najpierw skrócić za pomocą szczypiec tnących, tak, aby wystający koniec miał maksymalnie 1cm długości.

4 pedzel

5 pedzel

 

Na tak uformowanym haczyku zawieszamy jedno z piórek.

jak zrobić kolczyki

Domykamy haczyk z pomocą szczypiec płaskich.

7 pedzel

 

Delikatnie odginamy haczyk z drugiej strony koralików (najłatwiej będzie to zrobić bocianami okrągłymi) i zaczepiamy go o łańcuszek.

jak zrobić kolczyki

 

Domykamy haczyk przy pomocy szczypiec płaskich.

9 pedzel

 

Łańcuszek przycinamy na długość ok. 5cm.

10 pedzel

 

W podobny sposób przygotowujemy drugie piórko, tym razem podwieszając je na łańcuszku o długości 10cm. Oba łańcuszki zawieszamy na kółeczku montażowym z biglem. Pierwszy kolczyk gotowy!

jak zrobić kolczyki

 

Tak natomiast prezentuje się para kolczyków!

jak zrobić kolczyki z piórkami

 

Jak zrobić naszyjnik w podobnym stylu?

Zaczynamy od przygotowania piórek na łańcuszkach, dokładnie w ten sam sposób, co w przypadku kolczyków. Zamiast podwieszać je na biglu, zaczepiamy łańcuszki o większy koralik na szpilce lub metalowy łącznik.

jak zrobić kolczyki

 

Z drugiej strony dużego koralika mocujemy pojedyncze kółeczko oraz dwa łańcuszki o długości 4cm.

13 pedzel

 

Na końcach łańcuszków przyczepiamy po dwa drobne koraliki MIST na szpilkach haczykach, kolejne 4cm odcinki łańcuszka i znów po dwa koraliki MIST. Na koniec, zawieszamy całość na łańcuszkach o długości 27cm.

jak zrobić naszyjnik

 

Pozostało już tylko zamocować zapięcie.

15 pedzel

 

Tak prezentuje się gotowy naszyjnik!

jak zrobić naszyjnik z piórkami

Dzisiejszy projekt jest idealnym przykładem tego, że nie potrzeba wielkich umiejętności, czy bardzo drogich materiałów, aby stworzyć coś pięknego. Ja wybrałam piórka w bardzo stonowanej kolorystyce, myślę jednak, że świetnie wyglądałyby również piórka przepiórcze w mocniejszych odcieniach.

Mam nadzieję, że takie oryginalne ozdoby umilą Wam ostatnie dni lata.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Draganek-Zając

Autorem kursu jest Marta Draganek-Zając, projektantka marki Tarragon Art – rękodzieło z pasją. Kurs przygotowany bez licencji na odsprzedaż lub jakikolwiek inny użytek komercyjny. Treść oraz zdjęcia chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, powielanie lub dalsze udostępnianie bez zgody autora zabronione.

Artykuł Komplet biżuterii z piórkami – styl BOHO – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik z rzemieni i koralików – kurs DIY

$
0
0
jak zrobić naszyjnik

Agnieszka Wajzer-Nowak, zaprasza Was na kurs DIY, w którym pokaże jak zrobić naszyjnik z rzemieni i koralików ceramicznych. Ręcznie robiona biżuteria w klasycznym stylu to idealny pomysł na prezent DIY. Zobaczcie jakie to proste!

W pasarcie każdy ma talent do czegoś innego, domeną Agnieszki jest łączenie niepozornych materiałów w efektowną całość :). Kilka koralików ceramicznych, trochę przekładek, rzemieni i tadam! Mamy niebanalne, choć proste w wykonaniu naszyjniki :).

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika:

lista ceramika

 

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki. To jeden z tych projektów, które można dowolnie modyfikować, używając innych rzemieni czy koralików.

Rzemień jubilerski – w niebieskim naszyjniku jest to IcedWater 3mm, a w beżowym rzemień naturalny 4mm. Równie dobrze sprawdzi się tu inny rzemień o podobnej wielkości.

Końcówki do wklejania – otwór końcówek do wklejania musi odpowiadać grubości rzemienia. W przypadku rzemienia 3mm będą to końcówki o otworze 3mm, a w rzemieniu 4mm końcówki o otworze 4mm

Krawatki do biżuterii – na krawatce w kształcie tunelu, zawiesimy nasze koraliki

Koraliki – w niebieskim naszyjniku Aga użyła koralików ceramicznych 8mm, a w beżowym koralików ceramicznych 8mm i 10mm jadeitu

Przekładki – w niebieskim naszyjniku są to przekładki ażurowe kulki 8mm, a w beżowym przekładki talerzyki 10mm

Szpilki jubilerskie – szpilki haczyki potrzebne będą do zamontowania koralików, a szpilka gwóźdź do wykończenia naszyjnika

Zapięcie do biżuterii – może to być zapięcie na karabińczyk lub zapięcie typu toggle, wszystko zależy od tego, który rodzaj zapięcia preferujesz

Kółka montażowe – 7mm, potrzebne do zamontowania zapięcia

Klej jubilerski – np. uniwersalny UHU

ręcznie robiony naszyjnik

^FB8E4EF1AA028E61E045138B9FB485693CE9D6820D414F95CB^pimgpsh_fullsize_distr

 

 

P1070029 kopia pedzel

 

 

 

 

 

naszyjnik rzemien naturalny i ceramika pedzel

 

 

Jak podobał Wam się kurs Agnieszki :)? Jesteśmy bardzo ciekawe Waszych wersji naszyjnika – nie zapomnijcie się nimi pochwalić! Do usłyszenia :)

 

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik z rzemieni i koralików – kurs DIY pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Viewing all 92 articles
Browse latest View live